שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הכוריאוגרף עמנואל גת נבחר הקרן למצוינות בתחום המחול

  במהלך שלוש השנים הקרובות תסייע הקרן לגת בהרחבת קשריו האמנותיים בחו"ל ותממן התמחות בתחומי תאורה וסאונד

  הרקדן והכוריאוגרף עמנואל גת נבחר כאמן הקרן למצוינות בתחום המחול לשנת 2006. בצוות האמנותי של הקרן אשר בחר בגת ישבו השנה מבקרת המחול, גבי אלדור, מנהל מרכז סוזן דלל וראש האקדמיה למחול בירושלים, יאיר ורדי, ולצדם ראש בית הספר לאמנויות המחול בסמינר הקיבוצים, תרצה ספיר. גת הוא היוצר השני בתחום המחול שנבחר על ידי הקרן, קדמה לו הרקדנית והכוריאוגרפית יסמין גודר.

   

  עמנואל גת, חתן פרס שרת התרבות בתחום המחול לשנת 2005,  החל את דרכו בתחום המחול כשהיה בן 23 במסגרת לימודי המוזיקה באקדמיה ע"ש רובין. לאורך השנים יצר עשר יצירות מחול האחרונות בהן, "מסע חורף" ו"פולחן האביב", זכו לביקורות מצוינות בישראל ומחוצה לה. השנה יפתח עמנואל גת את אירועי פסטיבל ישראל במופע משותף עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית. בחודש יולי יופיע עם להקתו בפסטיבל הקיץ של הלינקולן סנטר בניו יורק.

   

  בחודשים האחרונים שוקד גת על פתיחת מרכז מחול חדש בקרית גת שישמש בית ללהקתו ומעבדה ליצירותיו. המרכז יאפשר במה ליוצרי מחול מישראל ומהעולם.

   

  הקרן למצוינות בתרבות תסייע לעמנואל גת בשלוש השנים הקרובות בהרחבת קשריו בחו"ל כמו גם במימון שיעורי התמחות בתחומי התאורה והסאונד המהווים חלק משמעותי ביצירת המחול. כמו כל אמן נבחר על ידי הקרן, יחויב גת במהלך שלוש השנים הבאות בפעילות למען הקהילה.

   

  הקרן למצוינות בתרבות הוקמה לפני כחמש שנים במטרה לאתר ולבנות את נבחרת המצוינות של התרבות הישראלית. הקרן מסייעת לממש את הפוטנציאל של האמנים מתוך שאיפה להרחיב ולהבליט את המצוינות הישראלית בתרבות. בראש הקרן עומד רחל מראני, לשעבר נספחת התרבות של ישראל בוושינגטון.

  הקרן ממומנת על ידי אנשי עסקים, חברות וקרנות בארץ ובעולם. בצוותים האמנותיים משתתפים 35 אמנים בכירים ומובילי דעת קהל בהם: יוסי מר חיים, דובי לנץ, גל אוחובסקי, אשר פיש, מיכל כהן-זמורה, חיים טופול, דני קרוון, מנדי רודן, דויד טרטקובר, אוהד נהרין, דני גוטפריד, גרשון ברם, אלכס פדואה, רון ארד, מיכה לבינסון ומיכה קובר.

   

  ברשימת האמנים נבחרי הקרן עד כה אפשר לציין את המוזיקאים שלומי שבן, רונה קינן ודין דין אביב; המנצחים דן אטינגר, ירון גוטפריד וגיל שוחט; האמנים הפלסטיים יהודית סספורטס, זויה צ'רקסי, עדי נס וגל ויינשטיין; נגני הג'אז אלי דג'יברי ואבישי כהן; המעצב הגראפי עדי שטרן; המאיירת רותו מודן; מעצבת האופנה מירית ויינשטוק; הכוריאוגרפית יסמין גודר; מעצבי המוצר רון גלעד וטל גור ומעצב התפאורה במבי פרידמן. הנבחרים הראשונים לשנת 2006 הם השחקן איתי טיראן והפייטן ליאור אלמליח.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים