שתף קטע נבחר

רביץ נגד חשין: שיעוף לכל השדים והרוחות

חבר הכנסת מיהדות התורה תוקף בחריפות את השופט חשין שהיה בדעת מיעוט ודרש לבטל את "חוק טל". רביץ: "עוד לא היה פסק דין אחד בחייו של השופט שהוא פסק לטובת אדם או עניין דתי"

חבר הכנסת אברהם רביץ מיהדות התורה יוצא הערב (יום ה') במתקפה חריפה על שופט בית משפט העליון, מישאל חשין, בעקבות עמדת המיעוט שלו בפסיקת בג"ץ בנושא חוק טל.

 

בשיחה עם ynet אומר רביץ "מדובר בשבבניק (כינוי למי שנפלט ממערכת החינוך החרדית - א.מ) של השכונה, שהתפלח לבית המשפט העליון, שאומר שהערכים שלנו מסריחים. הוא חוצפן, חשין היה צריך לפסול את עצמו מלשבת בדיון כי עוד לא היה פסק דין אחד בחייו של השופט שהוא פסק לטובת אדם או עניין דתי".

 

רביץ הוסיף כי "היו שמונה שופטים בעד ורק הוא נגד. אז זו אפילו לא עמדת מיעוט. חשין עצמו אמר שהחוק כשר, אז למה הוא הצביע נגדו? מהרגע שפסק כי לילדים חרדים לא מגיע מפעל ההזנה מבחינתי שילך לכל השדים והרוחות".

 

שר המשפטים, חיים רמון, הודיע שיכנס דיון במשרדו בעקבות פסיקת בג"ץ בעניין "חוק טל". רמון יבקש לבחון דרכים להכנסת תיקונים בחוק, כדי להגיע למצב שבו בחורי ישיבה רבים ככל האפשר יכנסו למעגל העבודה.

 

השופט חשין הסביר בפסיקתו: "מוסד הדחייה-פטור העמיק שורש בחיינו הציבוריים. והרע מכל הוא, שהציבור בישראל הורגל לראות את מוסד הפטור-דחייה לתלמידי ישיבות, כמו מגילת העצמאות הורתה עליו. חוק דחיית השירות מטיב עם בני ישיבות באורח מפליג ביחס לבני גילם, שאינם בני ישיבה. זהו יחס מפלה באורח קיצוני ובוטה".

 

"בעשותם את שהם עושים, וכפי שהם עושים, בתובעם לעצמם את שהם תובעים, ובקבלם את שהם מקבלים - הוציאו עצמם בני העדה מרשות היחיד שלהם ובאו אל רשות הרבים. שלא כבני כת האיימיש, אשר נשארו ספונים ברשות היחיד, בני העדה סמוכים אל שולחן הקהל וזוכים הם להטבות מלוא הטנא... הנקבל כי נציגי העדה יחליטו עבור זולתם - עבור כולנו - בשאלות של חיים ומוות, בשאלות של חינוך ושל איכות חיים? כי ייהנו מהטבות כספיות של הכלל, אך את תרומתם לכלל לא יעלו"?, תהה השופט חשין.

 

יהדות התורה מתקרבת לממשלה

 

לגבי המשא ומתן הקואליציוני מול קדימה אמר רביץ כי פניה של יהדות התורה לממשלה, "בישיבת הסיעה נצטרך לקבל החלטות כואבות. לא קיבלנו את מה שרצינו אפילו במינימום. רצינו לדאוג למשפחות העניות, אך לצערי אין פתחון ואין לב".

 

היום הושגה הצעת פשרה בתיווכם של שר המשפטים, חיים רמון, והשר לשעבר אריה דרעי, בנושא הקצבאות במשא ומתן בין קדימה ליהדות התורה. ח"כ רביץ אמר על כך כי "ראש הממשלה, אהוד אולמרט, מקבל את העיקרון אבל אנחנו מתמקחים על כמה ומי". רביץ הוסיף כי הוא רואה עתיד לממשלה, בניגוד להערכות כי היא לא תשלים את ימיה. "הרצון של כולם שאנחנו נהיה בממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יהדות התורה
חשין חוצפן. רביץ
צילום: יהדות התורה
צילום: חיים צח
"התפלח לבית המשפט העליון". חשין
צילום: חיים צח
מומלצים