שתף קטע נבחר

"למשטרה לא ברור אם לכדה את רוצחה של תאיר"

כך אומר בשיחה עם ynet אלכס פלג, החוקר הפרטי שנשכר על ידי משפחתה של תאיר ראדה ז"ל. לטענתו, הזניחה המשטרה כיווני חקירה שהפנה אליה. בני משפחתה של תאיר מוסיפים להיות משוכנעים שהחשוד רומן זדורוב איננו הרוצח, וכי יש לבדוק כיוונים נוספים, למשל בבית ספרה של הנערה שנרצחה. היום הוסר חלקית צו איסור הפרסום בפרשה אודות ממצאים שכבר פורסמו

סימני שאלה ממשיכים ללוות את פיענוח רצח תאיר ראדה: סגן נשיא בית משפט השלום בעכו, השופט רחמים צמח נענה היום (ד') באופן חלקי לבקשת עורכי הדין של ynet ו"ידיעות אחרונות" ממשרד ליבליך-מוזר להתיר חלק מפרטי הפרשה הקשורים בחקירת רצח הנערה תאיר ראדה ז"ל. צמח קבע כי אין מניעה לפרסם כל פרט הקשור בנושא, שפורסם כבר בעבר, אך עם זאת הצו ימשיך לחול ולאסור פרסום על ממצאים והתפתחויות חדשות בפרשת הרצח.

 

השופט צמח קבע שניתן לפרסם שהתקיימו אתמול חיפושים נרחבים באתר תאנים בגליל העליון, אך לא מעבר לכך. כמו כן אין לפרסם פרטים לגבי חקירה או מסירת עדויות של בני נוער או אנשים אחרים, מלבד אלו שפורסמו עד הוצאת הצו.

 

בתוך כך, החוקר הפרטי אלכס פלג, שנשכר על ידי משפחת ראדה בפרשה רציחתה של הבת תאיר בבית ספרה בקצרין, מותח ביקורת חריפה על התנהלותה של המשטרה במהלך החקירה.

 

פלג, שהשתתף בעבר במספר חקירות רצח שפוענחו, אמר בשיחה ל-ynet: "כחודש אחרי המקרה, המשטרה מתחילה לחפש להב סכין ומכנס באתר אשפה - זה דבר שאינו הגיוני והוא בפירוש בזבוז זמן. מהיכרותי עם חקירות בעבר אני יכול לומר כי הצוות נמצא בלחץ ולא ברור לו עד תום, אם יש בידיו רוצח או לא".

 

לטענתו, "מפקד המחוז היה צריך לשקול החלפה או רענון של הצוות מתוך הכרה שאין בידיו עד כה תוצאות חותכות. גם בעבר, כמו בפרשת ברנס לדוגמה, הוחלפו הצוותים שחקרו את הרצח של רחל הלר. כרגע, החוקרים בפרשת ראדה מתבססים על מילים ולא על ממצאים ולכן, קיום מסיבת העיתונאים היה מוקדם מדי. למשטרה אין שום ממצא שקושר רק את רומן זדורוב לרצח. הפניתי אותם לכיווני חקירה נוספים שלא נחקרו עד תום על ידם".

 

פלג העריך כי המשטרה נאלצת בשלב זה לעמול על שכנוע הפרקליטות, שעדיין לא הצליחה לגבש עד תום את התיק לכדי כתב אישום. "זה לא אומר שמעצרו של זדורוב לא יוארך שוב. תמיד מוצאים את 'הסלאלום' מול בתי המשפט כדי להשיג עוד כמה ימים של מעצר". מחר אמור מעצרו של החשוד היחיד ברצח להיות מוארך בפעם הרביעית.

 

קצרין: "מאז מסיבת העיתונאים אנחנו צועקים"

בביתם בקצרין, ממשיכים אילנה ושמואל ראדה לטעון כי זדורוב אינו בוודאות רוצח בתם, וייתכן שהרוצח האמיתי מסתובב חופשי. שמואל ראדה: "עצוב שהמשטרה לא מוכנה לתת את האפשרות לאיש מקצוע חיצוני להיכנס לחקירה. אנחנו צועקים מאז אותה מסיבת עיתונאים שלא יפסיקו לבדוק כיוונים נוספים כמו כת השטן או אלימות אחרת מצד בני הנוער. אם הם בטוחים בזדורוב, למה רק עכשיו הם התחילו לחפש את הסכין והמכנסיים?"

 

שמואל אומר כי שמע במהלך הימים האחרונים את טענות בני הנוער בגולן על הכפשת שמם. "אני לא מפנה אצבע מאשימה לכל ילדי קצרין והגולן, אלא מנסה לבקש מהמשטרה לחקור מספר כיוונים הקשורים בנערים מסוימים".

 

גם עו"ד משה מרוז, המסייע למשפחה, הפנה אתמול את המשטרה למספר עדויות שלדבריו לא נבדקו: "במהלך הפגישה עם אלכס פלג וחוקרי הרצח, התרשמתי כי הפרטים שנמסרו להם לא היו מוכרים לחוקרים קודם לכן. עם זאת נראה שהם דבקים בכך שזדורוב הוא הרוצח ונראה שיותר חשוב למשטרה לא להודות בטעות מאשר להגיע לחקר האמת".

 

גורמים במשטרה אמרו בתגובה ל-ynet כי "כל מי ששמו הועלה עד כה כבר נחקר ולא נמצא כל קשר שלו למקרה. לאור הממצאים מזירת הרצח, מביתו של זדורוב, מחומר החקירה ומהשחזור שביצע, אין כרגע ספקות שהוא זה שעומד מאחורי הרצח".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפרודוקציה
תאיר ראדה ז"ל
צילום: רפרודוקציה
צילום: ודים דניאל
זדורוב. החשוד שבידי המשטרה
צילום: ודים דניאל
צילום: אביהו שפירא
שמואל ראדה. לחקור כיוונים נוספים
צילום: אביהו שפירא
צילום: מיכאל קרמר
עו"ד מרוז. להגיע לחקר האמת
צילום: מיכאל קרמר
החיפושים באתר תאנים. מותר לפרסם
צילום: אביהו שפירא
מומלצים