שתף קטע נבחר

אהוד ברק: שגיתי, למדתי, אני מתמודד

ראש הממשלה לשעבר העביר את ההודעה במכתב למזכ"ל העבודה, איתן כבל והודה: "שגיתי לא מעט וחוסר ניסיוני היה לי לרועץ". על פי ברק, "היום אני יודע, כי אין קיצורי דרך, והנהגה היא לא משימת יחיד. אני סבור כי בידי הניסיון והבשלות לכהן כשר הביטחון הבא". ח"כ אילון בתגובה: "כל אחד מחוייב להתגייס לטובת המדינה ולא לעשות לביתו"

אחרי הספקולציות, עכשיו זה רשמי: ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, הודיע הבוקר (יום א') במכתב למזכ"ל העבודה, איתן כבל, כי בדעתו להתמודד על ראשות מפלגת העבודה בסוף מאי.

 

לוח הזמנים של המועמד הטרי כולל השבוע פגישות עם אישים במפלגה ומהשבוע הבא צפוי ברק לסייר בסניפים ברחבי הארץ.

 

 

במכתב ליו"ר המפלגה, ציין ברק כי הוא התלבט קשות בשאלה האם לרוץ לראשות העבודה. הוא הודה כי הגיע לכהונת ראש הממשלה מוקדם מדי. "שגיתי לא מעט, וחוסר ניסיוני היה לי לרועץ. היום אני יודע, כי אין קיצורי דרך, ודאי בחיים הציבוריים והפוליטיים, והנהגה היא מטלה משותפת ולא משימת יחיד. לא ניתן להצליח לבד וממילא שכל ישר, רצון וכישרון לבדם, אינם מספיקים להנהגת מדינה", קבע ברק במכתב.

 

לדבריו, "קריאתו הציבורית בענייני של השר בנימין בן אליעזר, איש צבא וביטחון בכיר ומי שכיהן כבר כשר הביטחון ויו"ר המפלגה, לצד שיחות שניהלו עימי רבים מחברי הסיעה, הובילו אותי להכרעה, כי עלי להתמסר מחדש בשנים הקרובות לשירות הציבור בעבודה קשה, ולתרום מניסיוני לביטחון ישראל. מדינת ישראל, צה"ל ומערכת הביטחון נמצאים בטלטלה עזה. אני סבור כי בידי הניסיון והבשלות לכהן כשר הביטחון הבא של מדינת ישראל".

  

המטרה: "לחרוש" את הסניפים

כאמור, ברק התלבט ארוכות האם להיכנס למירוץ ובחן את סיכויו באמצעות סקרים פנימיים ופגישות עם גורמים שונים במפלגת העבודה. מועמדתו של ברק מצטרפת לזו של אופיר פינס, עמי אילון, עמיר פרץ ודני יתום שכבר הודיעו כי הם מתמודדים על התפקיד.

 

מקורביו של ברק אומרים כי בחודשים הקרובים בכוונתו לחרוש את סניפי מפלגת העבודה ברחבי הארץ ולפגוש כמה שיותר פעילים ומתפקדים על מנת לשכנע אותם ביתרונותיו ובערך ניסיונו הרב בתור איש צבא לשעבר וראש ממשלה לשעבר.

 

ח"כ עמי אילון בירך על החלטתו של ברק לחזור לפעילות במפלגה. "המציאות הקשה שבה מצויה מדינת ישראל מחייבת כל אחד מאיתנו להתגייס טובת המדינה ולא לעשות לביתו", אמר אילון.

 

ח"כ אופיר פינס אמר בתגובה להודעת ברק: "אני חוזר וקורא לברק שלא להתמודד, אלא להצטרף אלי להתמודדות עם מסר משותף: 'ברק לתפקיד שר הביטחון ופינס לראשות מפלגת העבודה', זו הנוסחה שתיתן מענה מלא ואמיתי לצרכי מדינת ישראל ומפלגת העבודה".

 

איחוד כוחות

בתוך כך, הודיעו חברי הכנסת עמי אילון ואבישי ברוורמן על איחוד כוחות בהתמודדות על הנהגת העבודה. פרופ' ברוורמן החליט בסוף השבוע להסיר את מועמדותו לראשות העבודה ולתמוך במועמדותו של ח"כ אילון. 

 

אילון וברוורמן פרסמו הודעה משותפת ובה נאמר שהם מציגים "מנהיגות של אמת במקום מנהיגות חלולה". אילון מקווה לשמור על מומנטום חיובי, והוא מוביל כעת בסקרים מול כל המתמודדים האחרים. ח"כ אילון אמר בעקבות האיחוד עם ברוורמן כי "מפלגת העבודה תוכל לחזור לשלטון ולשנות את המדינה, רק אם תציב חלופה של ממש לדרך שבה מתנהלת היום מדינת ישראל. מול השחיתות נציג יושר וניקיון ציבורי, מול תרבות ה'סמוך' וה'שלוף' נציג מנהיגות, שיש לה תפישת עולם ואסטרטגיה סדורה". 

 

מוקדם יותר, בשבוע שעבר, הודיע גם אופיר פינס על פתיחת הקמפיין שלו לראשות המפלגה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
ברק. היום אני יודע, אין קיצורים
צילום: ניב קלדרון
צילום: גיל יוחנן
אילון. יהיה פייט?
צילום: גיל יוחנן
פרץ. ישמור על הכסא?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים