שתף קטע נבחר

פורסמו הראיות נגד זדורוב: "סיכוי סביר שיורשע"

בדיקת די-אן-איי "ברמת דיוק של 90 אחוזים", טביעות נעליים וקווצות שיער שנשלחו לאמריקה וממתינות עדיין לבדיקת מעבדה - אלה הם הממצאים שמצויים בידי המשטרה בפרשת הרצח בקצרין. במקביל, מתברר שישנן גם עדויות שאינן תומכות בגרסת החוקרים. הצהרת התובע: בתוך 5 ימים הוא יואשם. שופט האריך את מעצרו: "סיכוי סביר להרשעה"

המשטרה משוכנעת כי רומן זדורוב הוא אכן האדם שרצח את הילדה תאיר ראדה בבית-הספר בקצרין. אולם עד עתה לא נמסר מהן הראיות לכאורה, בהן היא מחזיקה. בית-משפט השלום בעכו ביטל היום (ב') את צו איסור הפרסום בעניין ואמר כי מהראיות שעלו עד כה עולה יש מקום להגיש כתב אישום ואף קיים סיכוי סביר להרשעה.

 

 

מהחומר שנחשף כעת עולה שלדברי החוקרים, בדיקות הדי-אן-איי שנערכו לגבי ממצאים שנאספו בזירת הרצח, קושרות ברמת דיוק של 90 אחוז את החשוד לאירוע. בנוסף, התברר כי על מכנסיה של תאיר נמצאו טביעות נעליים, השייכות "במידת סבירות גבוהה" לזדורוב.

 

פרט לכך, במשטרה עוד מחכים לתוצאות הבדיקות הנוגעות לקווצות שיער שנאספו בזירת הרצח ונשלחו למעבדה בארצות-הברית.      

 

במהלך הדיון המשפטי בבקשת המשטרה להאריך פעם נוספת את מעצרו של זדורוב התברר כי בין העדויות שבידי המשטרה ישנן גם כאלה שאינן תומכות בגרסת המשטרה. כך לדוגמה עדויות של תלמידות שהיו בתא השירותים סמוך לשעת הרצח, וכאשר ביקשו להיכנס לתא בה נמצאה גופתה של ראדה ז"ל נשמע מתוכו "קול נערי" שגרס כי התא תפוס. כמו כן העידה נערה אחרת כי ראתה נער בורח מהזירה.

 

השופט קבע כי "לאחר עיון בתמצית החקירה עולה כי קיימת שרשרת ראיות שיש בה כדי לקשור את החשוד לעבירה המיוחסת לו. השרשרת מורכבת, בין היתר, מדברים שהחשוד אמר בפני מדובב משטרתי, מהודאה שלו שנמסרה לשוטר, משחזור של המעשה שנעשה לפני מצלמות וכן ממצאים וראיות נוספים". בהתייסו לכל אלה אמר השופט כי "יש בהן כדי לבטא כתב אישום כנגד החשוד, כאשר סיכויי ההרשעה סבירים ואף מעבר לכך". 

 

בסופו של הדיון האריך בית-המשפט את מעצרו של החשוד בשלושה ימים נוספים, בכפוף להצהרת תובע ולפיה בתוך חמישה ימים יוגש נגדו כתב האישום בגין רצח. זדורוב עצמו, שתחילה נמסר כי הודה במעשים המיוחסים לו, חזר בו וכעת מכחיש כל קשר לאירוע.

 

בתום הדיון אמר עו"ד דוד שפיגל, בא כוחו של החשוד, כי מאחר שהמשטרה הייתה מחויבת להצהרתה במסיבת העיתונאים לפיה תפסה את החשוד המרכזי ברצח, היא התרשלה בחקירת הארוע. "הם לא בדקו מניע, הם לא מצאו סכין, הם לא מצאו סימנים ביולוגיים", טען,  "החשוד עצמו התחנן בפניהם כבר ביום הראשון של המעצר שיחפשו את מכנסיו והם לא עשו זאת 

 

"הם פיספסו כיווני חקירה נוספים ופיספסו את ההזדמנות לחקור חשודים אחרים. מרשי מודיע באופן חד משמעי ונרחץ כי לא היה בזירת הרצח ואת חדר השירותים המדובר ראה בפעם הראשונה רק בשחזור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ודים דניאל
נעליים ודי-אן-איי: זדורוב
צילום: ודים דניאל
צילום: אביהו שפירא
תאיר ראדה ז"ל
צילום: אביהו שפירא
מומלצים