שתף קטע נבחר

זילבר יעלה לחומש: "צריך להקים מדינה חדשה"

הזמר שהתייצב לימינם של המתנחלים, הלחין שיר במיוחד לרגל העלייה להתנחלות המפונה, שבה הוא מתכוון ליטול חלק כיוון ש"יש כבר יותר מדי אנשים שחושבים במדינה", ולפיכך הוא גם סבור: "פה צריך להיות סנהדרין, כשכולם יקבלו עליהם עול מלכות שמיים"

חיזוק מוזיקלי: הזמר אריאל זילבר הלחין שיר מיוחד במטרה לחזק את המתנחלים שמתכוונים לעלות מחדש ליישוב חומש שבשומרון. "את השיר הלחנתי לכבוד העלייה לחומש כדי לעודד את החבר'ה ולתת להם חיזוק קטן", אמר היום (ו') הזמר ל-ynet. ויש לו גם כמה מסקנות כלליות, כמו למשל: "צריך להקים מדינה חדשה", וגם "את בתי המשפט לשלוח לאירופה".

 

ביום שני הקרוב צפויים לעלות אלפי פעילי ימין להתנחלות המפונה שבצפון השומרון. מערכת הביטחון, צה"ל והמשטרה נערכים בכוחות גדולים מאוד על מנת למנוע את המהלך, ואף הזהירו כי מי שייעשה זאת עובר על חוק יישום ההתנתקות. על פי החוק, הכניסה לשטח אסורה והעובר על החוק צפוי לשנתיים מאסר. במהלך השבוע אף הזהירה המשטרה כי תתבע את מי שישתתף בארוע. 

 

זילבר מתכוון להצטרף למתנחלים: "אני מתכוון לעלות לחומש ולשיר עם פסנתר על מכונית". בהתייחס לשאלה אם הוא חושב שזאת הדרך הנכונה לעשות את הדברים, אמר: "אני לא חושב. אני הולך עם החבר'ה האלה. יש יותר מדי אנשים שחושבים".

 

זילבר התייצב בשנים האחרונות לימינם של המתנחלים, כשהביע תמיכה בתנועתו של ברוך מרזל לפני הבחירות. הוא אף עבר להתגורר בהתנחלות אלי סיני, ובמהלך ההתנתקות ביצע שירי התנגדות לפינוי. כמו כן הוא נטל חלק בכנס הוקרה לחייל חננאל דיין, שסירב ללחוץ את ידו של הרמטכ"ל ביום העצמאות.

 

על תהליך יצירת השיר סיפר הזמר: "מנורה חזני כתבה את המילים, ואח של בעלה פנה אלי וביקש שאלחין אותו". לדבריו, נדרש לו חצי יום להלחין את השיר, והוא סבור כי יש בכך כדי לסייע למתנחלים בפעילותם.

 

הוא התייחס גם לשורת אישי הציבור שנחקרים במשטרה, ואמר: "זו הממשלה שבחרנו. רצו פושעים וקיבלו אותם. אני לא בחרתי בהם". לטענת זילבר הפיתרון היחידי למצב הוא ייסוד מדינה חדשה. "הדרך היא להקים מדינה חדשה שתהיה מושתתת על יסודות התורה. פה צריך להיות סנהדרין, כשכולם יקבלו עליהם עול מלכות שמיים. אני לא אומר אני - אני - אני - אני. מי שאמר אני - אני - אני - אני, הוא בסוף צמח כמו אריק שרון".

 

והנה מילות השיר: קומי, לחן וביצוע: אריאל זילבר, על פי מילותיה של מנורה חזני והעיבוד של קובי קלר: 

 

לפעמים השקר מתחפש לאמת 

הם אומרים שאנחנו המשוגעים 

והאמת היא שכולם משוגעים 

אכלנו כולנו מהחיטה המשגעת 

אבל אנחנו רואים 

את האות על המצח 

אנחנו יודעים שיש משהו מעבר

 

ואנחנו חוזרים הביתה 

חוזרים הביתה 

כי הגיע הזמן  

לשוב להיות בני חורין

  

חוזרים הביתה 

אל ההר שצופה למרחב 

חוזרים הביתה 

אל יוסף המבקש את אחיו

 

חוזרים הביתה 

אל אברהם אבינו 

חוזרים הביתה 

חוזרים לעצמנו 

חוזרים הביתה 

 

מקדש מלך עיר מלוכה  

קומי צאי מתוך ההפיכה 

התנערי מעפר קומי לבשי בגדי תפארתך עמי 

 

חוזרים הביתה 

להיות חופשיים 

חוזרים הביתה 

לצאת מעבדות לחרות

חוזרים הביתה 

זה הזמן להיות חופשיים 

חוזרים הביתה 

לצאת מעבדות לחרות 

קומי קומי קומי קומי 

עם ישראל קום וחיה....

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
זילבר. יותר מדי אנשים חושבים
צילום: חיים צח
צילום: איי פי
פינוי חומש
צילום: איי פי
צילום: צחי מרים
על המילים: מנורה חזני
צילום: צחי מרים
מומלצים