שתף קטע נבחר

שמשון, הפלישתים וחידת חמיצר

באופן חריג מנסה שמשון להשתמש במח ולא בכח. חמיצר מסייע בתשובה שרב בה הנסתר על הגלוי. ויש גם חידה, לחובבי הז'אנר

דן שלום,

 

לאחרונה נקלעתי לתימנה בשל אירוע משפחתי כל שהוא הקשור בבחורה פלישתית ששמתי עליה עין. בכל מקרה, כנראה שמשפחתה לא כל כך אהבה את הרעיון כי יצטרכו לתת לי את בתם לאשה והצמידו לי שלושים חבר'ה, שכל תפקידם הוא להטרידני ולהציק לי במידה כזו שתביא אותי למצב בו אשבור את הכלים וגם כמה ידיים ורגליים.

 

איני מעוניין לשחק לידיהם. במקרה כזה יכריזו הפלשתים כי בני שבט דן פתחו נגדם במעשי איבה ותהיה בידם תואנה להכריז שוב מלחמה על שבטי ישראל. בנוסף, אפסיד את הבחורה, לכן החלטתי באופן חריג להשתמש במח ולהציג בפניהם חידה שלא יוכלו לפתור לעולם.

 

בודאי ידוע לך את שהתרחש במפגש האחרון ביני ובין אחד האריות שעדיין מסתובבים פה, על כך שרדיתי דבש מתוך גוויתו. הרי איש לא יאמין לסיפור כזה, לכן יהיה נקל בעיני להציג בפניהם חידה, שתשובתה תציג אותם באופן נלעג ביותר. קרוב לודאי שהם יטענו כי: א. לא ניתן לשסע ארי בידיים ריקות ב. לא ניתן להפיק דבש מגוויתו של אריה. חשבתי לנסח את כתב החידה כך: "מֵהָאֹכֵל יָצָא מַאֲכָל, וּמֵעַז, יָצָא מָתוֹק". מה דעתך?

 

אני רק צופה בעיה מסויימת. ככל שמועד פתרון החידה יקרב לפקוע, יופעל לחץ כבד על אשתי העתידית וזו נקודת תורפה אפילו, או במיוחד, אצל גברים שריריים כמוני. אצל אכילס ידידי היתה זו העקב, אצלי זה הלב.

 

אנא ממך דן, תחום החידות והקושיות זר לי לחלוטין ואילו לך נסיון רב בו, כתוב לי בהקדם כיצד עלי לנהוג בענין וכיצד עלי לנסח את שאלתי.

 

אגב, שמך מוצא חן בעיני, מאיזה שבט אתה?

 

שמשון בן- מנוח,

 

גוש נחלת דן.

 

 


 

שלום לך שמשון (הבן שאביו מת עליו),

 

שמי יעיד על שבטי/ שבטך ועל אחד מסמליי שהוא "שפיפון עלי דרך.." שמתחבר לעקבו של אכילס חברך ולעקב אהובתך היפה.

 

ולבקשתך,

 

מאחר שחידתך כבר פורסמה ברבים (ואגב, זאת חידה יפהפיה שתפורה היטב וכנהוג בבית ספרי - אין סיכוי שתיפתר אי פעם ללא רמזים מקלים) איני רואה טעם או צורך לשנות בה דבר.

 

ייתכן שהייתי מוסיף לה שורת רמז שתקושר להרפתקה אחרת מעלילותיך – משהו בנוסח: "ומי האיש אשר זכה להגנה אצל הלחי הראשונה?"

 

חששך אכן מוצדק שכן חלק לא מבוטל מהבריות שאינן מצליחות לפצח חידה ראויה וחכמה חשות תסכול וזעם שנוטה להתפרץ בגל אלים ברגעי חשיפת הפתרון.

 

לכן, זו עצתי לך: בטרם יוצג הפתרון המלא לחידתך, נצל את כוח זרועך הנותר, חטוף את אהובתך וברח עמה צפונה למרחב מוגן , את מעטפת הפתרון השאר לפלישתים בפזנון יד מרדכי והימנע כחודש ימים מלקרוא "טוקבקים".

 

אם לא תעשה כן תצטרף גם אתה לשם אביך..

וזה חבל (גם אם זה נקבע בגורל)

 

באהדה, דן חמיצר

 

יועצים קודמים לגיבורי התנ"ך:

 

יש לכם הערות או הצעות לאסף? שילחו מייל - assafv@legend.co.il.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארז ארליכמן
דן חמיצר
צילום: ארז ארליכמן
שמשון ודלילה. ארכיון
אסף וול מכתבים מהתנך
מומלצים