שתף קטע נבחר

ח"כ בשארה: לא יכול לכהן כח"כ הנרדף פוליטית

בראיונות סוף-שבוע לתקשורת הערבית-ישראלית מסרב יו"ר בל"ד לומר מתי ישוב ארצה, שולח אצבע מאשימה כלפי העיתונאים, הפוליטיקאים וחלק מערביי ישראל המנצלים את הרגע לרדיפה פוליטית, ומבהיר: "אינני עבד של חוקי המשחק ולא אשמע עצות מפי מי שרוצה לחסל אותי"

בשעה שבישראל מרחפים סימני שאלה רבים סביב עזיבתו של ח"כ עזמי בשארה את גבולות המדינה, העניק היום (ה') יו"ר בל"ד ראיון לעיתון "כול אל-ערב" היוצא בנצרת, בו אמר כי הוא מופתע מ"מסע ההסתה חסר התקדים והבלתי מובן" נגדו. בראיון, שיראה אור מחר, יוצא ח"כ בשארה נגד כלי התקשורת בישראל ומי שהוא מכנה "שכירי החרב הערביים אשר משרתים את הממסד השולט" שדיברו בגנותו.

 

בראיון אחר שהעניק לקראת סוף השבוע, לעיתון "חדיס א-נאס" שיוצא גם הוא בנצרת, אמר ח"כ בשארה כי עוד לפני נסיעתו שקל להתפטר מהכנסת ואילו עתה, לאור הרדיפה המתנהלת נגדו, הוא שוקל זאת ביתר רצינות. "איני יכול להיות חבר כנסת כשאני נרדף פוליטית", אמר בשארה. הוא הדגיש כי הצליח להשריש בישראל תרבות פוליטית חדשה אשר אינה תלויה בציונות והביע אמונו כי יצליח במאבקו הנוכחי. 

 

"חוקי המשחק הנוכחיים לא נוצרו לעשיית צדק"

ובחזרה לראיון שיתפרסם ב"כול אל-ערב". בעקבות סימני השאלה הרבים שפך ח"כ בשארה מעט אור על המסלול שעבר מאז עזב את הארץ בסוף השבוע: "נסעתי לצורכי עבודה. התחלתי בהרצאה בפני אגודת הסופרים הירדנים ואחריה (כפרשן) ברשת אל ג'זירה במסגרת הפסגה הערבית . משם המשכתי לעמאן לפגוש את משפחתי משום שילדיי בחופש". משפחתו של בשארה, כך דווח היום, חזרה בינתיים לישראל.

 

יו"ר בל"ד התייחס גם לשמועות סביב נסיבות עזיבתו ולעובדה שהוטל צו איסור פרסום בעניינו. הצהרות הפוליטיקאים בישראל וההדלפות בעיתונות, לדבריו, הם חלק מהרדיפה הפוליטית כלפיו: "אני דוחה את כל זאת מכל וכל. ברור שהפרק החדש ברדיפה איננו חוקתי ואיננו פלילי, אלא הוא 'ביטחוני' לפי תפיסת הביטחון הישראלי".

 

הוא הוסיף כי היקף ההסתה נגדו מעיד כי התקבלו החלטות מסוכנות שהגיעו עד לכדי צילום ביתו, הפצת כתובתו, התעניינות בתנועות משפחתו ודיווח על כך בכלי התקשורת: "אלה חוקי משחק חדשים שלא נוצרו לעשיית צדק, אפילו לא לפי המובן הישראלי".

 

במהלך הראיון נשאל ח"כ בשארה האם ומתי בכוונתו לשוב ארצה, ומה יהיו צעדיו העתידיים. "אנו לומדים כעת את צעדינו הבאים ולא קיבלנו כל החלטות", אמר.

 

"למרות זאת יש לי התחייבויות שעליי לבצע. אינני עבד של חוקי המשחק ולא אשמע עצות מפי מי שרוצה לחסל אותי. עולמנו רחב יותר ונרחב יותר מהעולם המצומצם של הפוליטיקאים והעיתונאים הישראלים ושל משתפי הפעולה הערבים שלהם, אשר חלקם אפילו איננו יודע לקרוא את מה שכתבתי".

 

ח"כ בשארה אף נדרש לדיווחים ולשמועות בגינם נאלץ לעזוב את ירדן לאירופה: "התפלאתי על-כך. קיבלו אותי בירדן בברכה באופן רשמי ועממי, כרגיל ורק אצלכם המצב הוא בלתי רגיל. אתם חושבים שהעולם כולו סובב סביב ישראל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
בשארה. בירדן קיבלו אותו בברכה
צילום: ניב קלדרון
מומלצים