שתף קטע נבחר

הירשזון: ציפיתי ליותר סבלנות; אני נושך שפתיים

בהודעה שפרסם בצהריים, הסביר לציבור את החלטתו להשעות עצמו מתפקיד שר האוצר. הוא תיאר תקופה "מהקשות שידע" ואמר: "בחרתי לנשוך שפתיים במקום ללכת בדרך הקלה והמקובלת במחוזותינו - של התלהמות כלפי רשויות החוק, התקשורת או המערכת הפוליטית"

"באווירה הציבורית שנוצרה, אני חש כי אין זה נכון להמשיך בתפקידי כשר האוצר". כך מסביר בצהריים (יום א') השר אברהם הירשזון את החלטתו להניח את המפתחות לשלושה חודשים, ולהשעות את עצמו לאור החקירה הפלילית שמתנהלת נגדו. את מקומו ממלא כעת ראש הממשלה, אהוד אולמרט.   

 

"אחריותי הציבורית ומצפוני הם שהכריעו לטובת העניין, כמו גם ההכרה שבני משפחתי הם הנפגעים העיקריים - וראוי כי אממש את אחריותי כאיש משפחה להיות עמם בתקופה זו, מעבר להיותי איש ציבור", אומר השר המושעה, בהודעה שפרסם.  

 

הירשזון מוסיף ואומר כי הוא עובר תקופה קשה, "אחת הקשות שידעתי. הפרסומים, ובהם תיאורים על מעלליי כביכול - יש בהם כדי להעלות סימני שאלה גם בעיני מי שנמנים עם ידידיי. גם אני, אם הייתי קורא על פלוני או אלמוני את הדברים שנכתבו עליי, הייתי מיד מגבש עמדה שלילית כלפיו".

 

"אינני יודעי אם בחרתי בדרך הנכונה להתמודד עם זה, אך בוודאי שלא בחרתי את הדרך הקלה והמקובלת במחוזותינו של התלהמות כלפי רשויות החוק, התקשורת או המערכת הפוליטית, גם אם יש לי ביקורת כלפי חלק מהם", אומר הירשזון, אולי ברומזו לדרך בה נהג הנשיא משה קצב. "העדפתי לשתוק גם במחיר של נשיכת שפתיים, ולא אפר את שתיקתי גם כעת. האמנתי ואני עדיין מאמין כי ראוי שהרשויות ימשיכו בעבודתן, שתכליתה חקר האמת".

  

הירשזון מודה כי הופתע מתגובת הציבור: "ציפיתי לסבלנות מצד גורמים רבים, שימתינו לשלב השלמת החקירה ולהמלצות הגורמים המוסמכים - אם אכן יהיו להם. נראה לי כי כך ראוי לנהוג בכל אדם ובכל מקום, במיוחד במקום השואף להיות מתוקן".

 

הירשזון חשוד בגניבה, קבלת דבר במירמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד ועוד. לפי

 החשד, עמותות ההסתדרות הלאומית שימשו צינור להעברת כספים במרמה לבכירים בארגון, שבראשו עמד הירשזון במשך שנים רבות. החקירה מתנהלת נגד עמותת ניל"י, מצעד החיים, קרן וולקר (המעניקה מלגות לסטודנטים נזקקים) וקרן הפנסיה יובלים.

 

אחר הצהריים יתייצבו ראש אגף החקירות, ניצב יוחנן דנינו, וראש צוות החקירה של הירשזון, תת-ניצב יואב סגלוביץ', בלשכתו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כדי לעדכן אותו בהתפתחויות החקירה. במשטרה ממשיכים לטעון שיש די ראיות להגשת כתב אישום בפרשה.

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא בדרך הקלה: הירשזון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים