שתף קטע נבחר

אולמרט: לפעול למען פרס, דבר לא מובן מאליו

ראש הממשלה מזהיר את חברי סיעתו מפני שאננות במירוץ לנשיאות ואומר לח"כים מקדימה: "אנחנו צריכים לפעול, לשוחח, להגיע לכל מצביע ולעשות הכל כדי שחברי הכנסת יעשו את מה שעם ישראל מייחל ומצפה לו - ויבחרו בפרס". ח"כ ריבלין מצידו ממשיך בקרב ומנסה להעביר לצידו את סיעת חד"ש, לאחר שהגמלאים הודיעו רשמית כי יתמכו בפרס. קולט אביטל תולה תקוות במרצ

יומיים לפני בחירת נשיא המדינה בכנסת, מזהיר היום (ב') ראש הממשלה, אהוד אולמרט, את חבריו לסיעת קדימה כי "דבר אינו מובן מאליו" במירוץ, ומבקש מהם לפעול למען בחירתו של המשנה לראש הממשלה ביום רביעי. בפתח ישיבת סיעת קדימה אמר כי "הבחירה בשמעון פרס לא חשובה לקדימה, לא כסיעה לא כמפלגה ולא כגורם פוליטי. היא חשובה לישראל".

 

לדברי אולמרט, "אנחנו צריכים לגרום לכך, שהאיש שראוי יותר מכל אדם אחר להיות נשיא מדינה, אכן יעמוד ביום רביעי בראש המדינה, וייצג אותה בכבוד, בהשראה, כפי שידע לעשות במשך שנים בתפקידים שונים וחשובים בשנות המדינה".

 

ראש הממשלה ציין כי "אנחנו למודי קרבות פוליטיים, ויודעים ששום דבר לא מובן מאליו. אנחנו צריכים לפעול, לשוחח, להגיע לכל מצביע ולעשות הכל כדי שביום רביעי הקרוב חברי הכנסת יעשו את מה שעם ישראל מייחל ומצפה שהם יעשו - שיבחרו את שמעון פרס כנשיא המדינה".

 

הגמלאים הודיעו: סופית - תומכים בפרס

אחר הצהריים קיבל פרס חיזוק משמעותי כאשר סיעת הגמלאים - המונה 7 חברי כנסת - הודיעה כצפוי כי תתמוך בו בהצבעה מחרתיים. "לאחר התייעצות ודיון מעמיק, ולאחר שכל אחד מחברי הסיעה הביע את דעתו, ולאחר ששלושת המועמדים הופיעו לאחרונה בפני הסיעה, החליטו כל חבריה כי ביום רביעי הקרוב יצביעו עבור מועמדותו של השר שמעון פרס לתפקיד נשיא המדינה", נמסר בהודעה שפרסמו הגמלאים.

 

המועמד השני לנשיאות, ח"כ ראובן ריבלין (ליכוד), פועל בעצמו כדי לשכנע ומנסה לקושש עוד ועוד קולות. בצהריים נפגש בכנסת עם חברי סיעת חד"ש בניסיון לשכנעם לתמוך במועמדותו. יושב ראש חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, אמר כי לאחר שתיפגש הסיעה עם שלושת המועמדים היא תפרסם במי היא תומכת.

 

בהמשך התפנה ריבלין לפגישה חברי סיעת הגימלאים - בנסיון אחרון לשכנע גם אותם לתמוך בו, כאמור ללא הצלחה. המועמדת קולט אביטל (עבודה) פועלת כדי לשכנע ושמה יהבה על חברי סיעת מרצ, עמם נפגשה.

 

בכירים בליכוד אמרו אתמול כי לדעתם, סיכוייו של ח"כ ראובן (רובי) ריבלין לנצח קלושים. לא מן הנמנע שהם יוצאים בהצהרות הללו בעיתוי הנוכחי, דווקא כדי להמריץ את תומכיו של ריבלין במשכן. במטה של פרס טוענים שקולט אביטל תהיה אשמה, אם ייכשל, והיא לא נשארת חייבת.


אביטל עם חברי סיעת מרצ (צילום: אמנון מרנדה) 

 

בכיר בליכוד אמר בשיחה עם ynet כי "רק הפתעה תגרום לרובי לנצח.

כרגע אין שום סיכוי שזה יקרה". הבכיר אמר עוד כי סיכוייו של ריבלין נמוכים בגלל ההתגייסות של הקואליציה למען שמעון פרס, וכן בגלל ההבטחה של ש"ס לתמוך במשנה לראש הממשלה. בלשכתו של ריבלין סירבו להגיב לדברים.

  

מקורבי פרס מנגד אמרו אתמול כי למרות האופטימיות הזהירה, יש חשש ומתח מהתוצאות. מקור בסביבתו של פרס ציין כי על פניו נראה שיש לו יתרון, אך אין לדעת כיצד ינהגו חברי הכנסת מאחורי הפרגוד, ועל כן הדאגה והמתח הרב המצטברים לקראת יום הבחירות. אנשיו של פרס עדיין מקווים כי בסופו של דבר, ח"כ קולט אביטל תסיר את מועמדתה - אם לא לפני הסיבוב הראשון, אז לפחות לפני הסיבוב השני. "אנחנו מקווים שברור לגברת אביטל שאם פרס יפסיד, כולם יאשימו אותה בהפסד, גם אם לא יהיה לה קשר לזה. במקרה כזה יהיה ברור לה שאין לה מה לחפש בפוליטיקה יותר". מקורביהּ של אביטל הגיבו בציניות לדברים: "כנראה שפרס כבר מכין את התירוצים להפסד האפשרי שלו", אמרו.


פורסם לראשונה 11/06/2007 14:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
לפעול למענו. פרס
צילום: גיל יוחנן
למודי קרבות פוליטיים. אולמרט
צילום: גיל יוחנן
ריבלין וברכה, היום
צילום: אמנון מרנדה
מומלצים