שתף קטע נבחר

התפוצצה עסקת גאידמק - טיב טעם

גאידמק ירכוש 10% מחברת אנטר הולדינגס של עמית ברגר, המחזיקה 38% ממניות טיב טעם, וזאת בתמורה ל-30 מיליון שקל. מתוך הסכום הזה יועבר לקובי טרייביטש, השותף השני בטיב טעם, סכום של 2 מיליון דולר כפיצוי על ביטול עיסקת הרכישה. גאידמק דרש מהמוכרים הפחתה של 10 מיליון דולר מהסכום עליו סיכמו לאחר שהבין שלא ניתן בפועל להפוך את הרשת ואת מפעל מזרע לכשרים, אך קובי טרייבייטש התנגד להפחתה

עסקת מכירת רשת השיווק טיב טעם למיליארדר ארקדי גאידמק התפוצצה עקב קשיים בהפיכת הרשת לכשרה וסירובם של המוכרים, קובי טרייביטש ועמית ברגר, לדרישתו של גאידמק להפחית מסכום העסקה כ-10 מיליון דולר. טרייביטש התנגד כליל להפחתת הסכום, והוא הפסיק את השיחות עם גאידמק. עמית ברגר, שותפו של טרייביטש, היה פחות נחוש בהתנגדותו להפחתה.

 

על פי הערכות, גאידמק הבין לאחר חתימת ההסכם שהפיכת רשת טיב טעם ומפעל מזרע לכשרים היא בפועל בלתי אפשרית. זאת, כיוון שמרבית לקוחותיה של הרשת קונים בה דווקא בגלל חוסר הכשרותלגבי מזרע התברר לגאידמק כי למפעל יש חוזה מול טיב טעם שאינו מאפשר לרשת לשנות את אופיו של המפעל ולחייב אותו למכור בשר עוף במקום חזיר. לאור זאת, הוא דרש הפחתה של 10 מיליון דולר מהסכום עליו סוכם בהיקף 100 מיליון דולר, ולכך סירבו המוכרים.

 

בתום הדיונים הודיעו הצדדים כי הגיעו להסכמה לפיה גאידמק ירכוש 10% חברת אנטר הולדינגס של עמית ברגר, המחזיקה 38% מטיב טעם, זאת בתמורה ל-30 מיליון שקל, במחיר למניה של 61.37 שקל. סכום של כ-2 מיליון דולר מתוך התמורה יועבר לקובי טרייביטש בגין ביטול העסקה. לאחר ביצוע העסקה המתוקנת יחזיק גאידמק בעקיפין קצת פחות מ-4% מטיב טעם ולא תהיה לו כל השפעה על הרשת.

 

בעקבות ביטול העסקה, הופסק המסחר במניית אנטר הולדינגס ובמניית טיב טעם.

 

לפי ההסכם בין גאידמק לבין טרייביטש וברגר, היה אמור גאידמק לשלם 100 מיליון דולר תמורת 51% מהרשת. מדובר בפרמיה של מעל 80% מעל לשווי הרשת כפי שהיא נסחרת בבורסה. 

 

גאידמק עורר סערה כאשר הודיע כי יפסיק את מכירת החזיר ברשת, ויורה על סגירתה בשבת. הוא גם הודיע שיכריח את מפעל מעדני מזרע, המספק בשר חזיר לרשת, לעבור לייצור בשר עוף.

 

טרייביטש סרב להגיב. את תגובת גאידמק לא ניתן היה להשיג.


פורסם לראשונה 18/06/2007 14:34

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גאידמק. הוצאת החזיר בעייתית
צילום: מיכאל קרמר
עמית ברגר
קובי טרייביטש
מומלצים