שתף קטע נבחר

דואר ישראל: תיבת דוא"ל לכל אזרח בחינם

בעקבות אישור עקרוני של משרד התקשורת לחברת דואר ישראל למתן שירותי דוא"ל, הודיעה החברה כי תאפשר לכל אזרח לקבל תיבת דואר אלקטרוני

חברת דואר ישראל הודיעה כי בעתיד תספק בחינם תיבת דואר אלקטרוני לכל אזרח במדינת ישראל, בה יוכל לקבל מידע רשמי ממוסדות המדינה ולבצע תשלומים, וכן להשתמש בה כתיבת דוא"ל רגילה ולהתכתב עם גולשים אחרים.

 

ההכרזה של דואר ישראל מגיעה בעקבות הצהרתו של שר התקשורת, אריאל אטיאס, לפיה משרדו יאשר לחברה להיכנס מתחום הדואר המסורתי גם אל תחום העברת מסרים אלקטרוניים. על פי הודעת המשרד, השר עוד מתכוון לקדם את הנושא של דואר כלאיים (היברידי) - העברת מסרים אלקטרוניים לחברת הדואר, הדפסתם בידי דואר ישראל, והעברתם כמכתבים פיזיים לנמענים.

 

דואר אלקטרוני רשום - עדיין בתהליכי אישור

זו אינה היוזמה הראשונה לספק שירותי דואר אלקטרוני לאזרחים. ב-2005 אישרה הממשלה, בין השאר, את תוכנית "הכספת", מערכת של תיבות דואר אלקטרוניות מקוונות שתשמש את הממשלה לצורך העברת אישורים רשמיים, טפסים חתומים אלקטרוניים, קבלות על ביצוע תשלומים, חשבוניות חתומות מסרים לעסקים ולאזרחים, וכן צווי מילואים וקנסות שישלחו במקביל בדואר ובדואר האלקטרוני.

 

בישיבת של ועידת חקיקה, חוק ומשפט שדנה בחוק דואר אלקטרוני רשום, מספר חברי כנסת דרשו הדדיות - כלומר שאזרחים יוכלו לקבל דואר אלקטורני רשום מהממשלה אך גם לשלוח לה דואר רשום בצורה הזו. משרד המשפטים ביקש לבחון את הנושא, וההחלטה צפויה להתפרסם בזמן הקרוב. בועז דולב, מנהל ממשל זמין במשרד האוצר, מביע אופטימיות ומוסר כי מבחינה טכנולוגית משרדו מוכן להפעיל פיילוט של השירות, ברגע שהחוק יתקבל.

 

"ברגע שהפיילוט יסתיים, כל ספק תאי דואר, בין אם וירטואלי ובין אם לאו, יוכל לתת את השירות. אם דואר ישראל יקחו על עצמם את התפקיד, או כל מי שיפתח את השירות ויתן שירות טוב יותר לאזרחים, מבחינתנו זה מצויין. אנחנו לא מתחרים בשוק, המטרה שלנו היא לקדם תהליכים ולפתוח שירותים לאזרחים".

 

שירותי דוא"ל חלקיים - כבר היום

חברת דואר ישראל מציעה כבר היום שירותי דואר אלקטרוני חלקיים, הניתנים דרך הסניפים והמוקדים של החברה.

 

ניתן לשלוח דואר אלקטרוני דרך שניים מסניפי החברה (בתל אביב ובחיפה), או בפקס, בעלות של 7.10 שקלים לעמוד הראשון ו-2.10 שקלים לכל דף נוסף. כמו כן ניתן להקריא הודעה בת 60 מילים לכל היותר במוקד הטלפוני של החברה והיא תשלח אותה בודאר האלקטרוני תמורת 12 שקלים.

 

במקביל מציעה חברת הדואר לאנשים שאין ברשותם גישה לאינטרנט לקבל דואר אלקטרוני לתיבת הדואר הפיזית שלהם, או למספר פקס בתשלום של 7.10 לדף הראשון ו-2.10 שקלים לכל עמוד נוסף.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בקרוב "דוא"ל ישראל"?
צילום: index open
מומלצים