שתף קטע נבחר

אחרי הפרסומים על תקיפה: זינוק בתמיכה ברה"מ

בלשכת ראש הממשלה יכולים לחייך. בתוך עשרה ימים קיפץ גרף התמיכה באולמרט בעשרה אחוזים - והכל הודות לפרסומים הזרים על פעולה בשמי סוריה. 78 אחוזים מהנשאלים בסקר "ידיעות אחרונות" תומכים בפעולה

לא ברור אם צה"ל אכן תקף בסוריה, ואם כן - אילו מטרות, אולם הפרסומים הזרים שהופיעו בנושא בימים האחרונים הקפיצו את הפופולריות של ראש הממשלה, אהוד אולמרט. סקר "ידיעות אחרונות" ומכון דחף מגלה כי בתוך עשרה ימים עלתה הפופולריות של ראש הממשלה בעשרה אחוזים.

 

לשאלה איך אתה מעריך את תפקודו של אולמרט כראש ממשלה השיבו בסקר 35% מהנשאלים - "טוב". זאת לעומת 25 אחוזים שהשיבו כך בסקר קודם, ערב ראש השנה. 63% העריכו אתמול את תפקודו של אולמרט כ"לא טוב", ירידה של 7 אחוזים מהסקר הקודם.

 

חמישית מהציבור מעידים על עצמם כי ה"פעולה" שינתה את הערכת לראש המממשלה לטובה. זאת לעומת 70 אחוזים שמבהירים כי עמדתם נותרה ללא שינוי. רק ארבעה אחוזים מדווחים על שינוי לרעה בהערכתם לאולמרט.

 

גם צה"ל משפר את מעמדו הציבורי. 41% מכלל הציבור השיבו שאמונם ביכולתו של צה"ל גדל עקב הפרסומים הזרים על פעולה בסוריה. רק שלושה אחוזים אמרו שאמונם בו קטן. מעט יותר ממחצית מהציבור - 54 אחוזים - אומרים כי הפעולה לא שינתה את אמונם בצה"ל.

 

ומה חושב הציבור על סיכויים למלחמה? 32 אחוזים מאמינים כי הפעולה בסוריה מגדילה את הסיכוי למלחמה עם סוריה. רק 13 אחוזים סבורים שפעולה כזאת עשוייה להקטין את הסיכוי למלחמה. מחצית מהציבור סבור שדבר לא השתנה. עם זאת, 78 אחוזים מהציבור תומכים בפעולה. רק 10 אחוז מתנגדים לה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אפשר לחייך. אולמרט
צילום: איי פי
מומלצים