שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  צילום: ויז'ואל/פוטוס

  יולי תמיר: כל חולה שנפטר בהמתנה לתרומה - החמצה

  "המוות הוא נתון. בסופו של דבר, האדם נמצא בסיטואציה שאין ממנה חזרה ולפחות הוא יכול לעזור לאחרים". שרת החינוך, הפרופסור יולי תמיר מסבירה למה מבחינתה מי שלא מונע את סבלם של החולים - לא מוסרי

  החתימה

  "חתמתי על כרטיס אָדי לפני הרבה מאוד שנים. אני מחזיקה בכרטיס הישראלי ובכרטיס האמריקאי. החתמתי את כל משפחתי וכולם קיבלו את זה כדבר מובן מאליו".

   

  הסיבה

  "כשהתחילו להחתים על כרטיס אָדי פנו אלי וזה נראה לי הדבר הנכון לעשות. כל אדם צריך לקחת בחשבון שאם הוא חס וחלילה יפגע, לפחות הוא יוכל לתרום את אבריו".

   

  התלבטות

  "המוות הוא נתון. אני מניחה שאמות באיזה שהוא שלב. לכן, לא התלבטתי. אין משמעות לסירוב לתרומת אברים כי בסופו של דבר, האדם נמצא כבר בסיטואציה שאין ממנה חזרה והוא יכול לפחות לעזור לאחרים".


   ביקשנו מהילדים להחתים את ההורים ובני המשפחה הבגירים

   

  פגשתי בחולה

  "בצורה עקיפה, מהפן הציבורי, אני מניחה שיצא לי להיפגש עם אנשים שזקוקים להשתלות, אבל לא מהפן האישי. בכל פעם שאדם הזקוק להשתלה נפטר יש תחושה מאוד גדולה של החמצה. אם ניתן להציל חיי אדם אודות להשתלת אברים מאדם שממילא כבר הלך לעולמו, אז בוודאי שזה משמעותי וחבל שלא חותמים יותר אנשים".

   

  משרד החינוך

  "נושא ההשתלות מטופל במערכת כמו במערכות המבוגרים, כנושא שהוא בעל ערך לאומי. בשנה שעברה יצאנו בפעולה בבתי הספר. כמובן שהתלמידים לא יכולים לחתום, הם קטינים, אבל ביקשנו מהם להחתים את ההורים ובני המשפחה הבגירים, ולהסביר להם את חשיבות העניין. אנחנו מתכננים לעשות זאת גם השנה.

   

  "ומהצד השני, ילדים שזקוקים להשתלה מלווים עם בני משפחתם על ידי המחנכות ובתי הספר".

   

  פרויקט תורמים לחיים:

 1. רוצים לדבר על זה? היכנסו לפורום אדי ב-ynet

   

  בכנסת

  "אני מאוד בעד הרעיון להפוך את היוצרות. אני חושבת שזאת גישה נכונה, שרק מי שלא רוצה יצטרך להגיד שהוא לא מוכן שיתרמו את אבריו".

   

  התרומה והדת

  "כל עוד רופא קובע שהמצב הוא בלתי הפיך וקובע את המוות, אין כאן שאלה. זאת מצווה גדולה להציל חיים ולמנוע צער".

   

  מילה לספקנים

  "הכאב של אדם שצריך השתלה הוא לא מוצדק ולא מוסרי, אם אנחנו יכולים למנוע אותו. יש כל כך הרבה דברים שאנחנו לא יכולים למנוע, וכאן יש מידה של כאב וצער שניתן למנוע אותם. לכן, יש לנו חובה לעשות זאת".


   

   

  כבר חתמו על כרטיס אדי ומפצירים גם בכם להציל חיים:

   


 2.  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
  החתימה את כל המשפחה. יולי תמיר
  צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים