שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  צילום: ויז'ואל/פוטוס

  יוסי ביילין: אם אני כבר מת, שישתמשו באברי גופי

  ח"כ יוסי ביילין, יו"ר מר"צ-יחד, רואה בהשתלת אברים את הצעד הטבעי הראשון אחרי המוות. מרגיז אותו שדתיים שלא נושאים כרטיס תורם לא מהססים לעמוד בתור כשצריך תרומת אברים והוא מתכוון להגיש הצעת חוק שתמנע זאת

  החתימה

  "זה קרה לפני הרבה מאוד שנים, אפילו לא זוכר מתי. זה פשוט נראה לי הדבר הכי טבעי בעולם לעשות את זה".

   

  הסיבה

  "מה אני צריך את הגוף שלי אחרי שאני מת? אם מישהו יכול להשתמש בגופי או בחלקים ממנו אחרי שממילא אני לא קיים, אז למה לא? ממש לא ברור לי למה לכל-כך הרבה אנשים יש סימני שאלה בנושא הזה. כשנודע לי שיש משפחות שמסרבות לתרום אברים, זה נראה לי הכי אכזרי בעולם".

   

  ההתלבטויות

  "לא היתה קיימת מעולם. אומרים שמדובר בתרומת אברים. אני לא רואה את זה כך, אתה אפילו לא תורם, נותן או מוותר על שום דבר, כי מדובר בזמן שאחרי מותך. כלומר או שהגוף שלך יירקב באדמה, או שהמילה שלך היום תציל אנשים בעתיד".


  מה אני צריך את הגוף שלי אחרי שאני מת? ביילין (צילום: דנה קופל)

   

  התגובות

  "אני נתקל בתגובות מגוונות לנושא. יש לנו בעיה פסיכולוגית להגיד בדיוק מה יעשו בנו במותנו אבל הבעיה הזאת צריכה להיפתר. בסביבה שלי זה לא מסתדר שלמישהו אין כרטיס אָדי. בחוגי בית, במפגשים, נושאים כאלה עולים ואני תמיד אומר: 'אני הייתי מהראשונים שלקחו על עצמם את כרטיס אָדי ואני מפציר בכם, אלא אם כן אתם חושבים שאחרת תהיה לכם בעיה של גלגול נשמות, תיקחו את זה ותעזרו למישהו'".

   

  פרויקט תורמים לחיים:

 1. ביממה הראשונה למבצע: 9,000 גולשים חדשים הצטרפו לאדי
 2. רוצים לדבר על זה? היכנסו לפורום אדי ב-ynet

   

  מילה לדתיים

  "אני חושב שדבר אחד חייב להיות ברור - שמי שלא נושא עמו כרטיס תורם אברים, גם לא יוכל לזכות בתרומת אברים. אני לא יכול להתווכח עם מישהו דתי שאומר שאחרי מותו אלוהים יבוא ויפיח רוח בעצמותיו. אני יכול רק להגיד לו: אוקיי, תאמין בזה ובמה שתרצה, אבל לא תוכל לקבל תרומת אברים אם אתה עצמך לא חתום על כרטיס כזה".

   

  מרגיז אותי

  "מרתיח אותי שחלק לא קטן מהציבור הדתי לא חותמים על כרטיס אדי, אבל כשחס ושלום מישהו ממשפחתם זקוק להשתלת אבר כזה או אחר, הם עומדים בתור ומצפים כמובן לקבל. זה לא פייר".

   

  אני פועל

  "כפוליטיקאי אני נמנה עם תומכיו של רעיון ההיפוך המתגלגל במסדרונות הכנסת. עלינו לשנות כיוון ולהצטרף למגמה המתגבשת כבר היום בעולם – בדרך הטבע, במידה וניתן יהיה להשתמש באבריו של אדם - ישתמשו בהם. אדם שיסרב לתרום יצטרך להודיע בכרטיס הפוך שבו ייכתב: 'אני את אבריי לא תורם'".

   

  מילה לספקנים

  "חישבו על מאות האנשים שחייהם תלויים כחוט השערה והשתלה של אבר יכולה ממש להציל אותם ולהעניק להם תוחלת חיים ארוכה ובאיכות חיים סבירה. הכל תלוי בכך שמישהו אחר שכבר לא חי, יסכים מראש לתת את האברים שלו להם. צריך להיות כמעט רשע כדי למנוע מהאנשים האלה את הזכות לחיות כאשר האפשרות הזאת ניטלת ממך. זה אפילו לא נדיבות. נדיבות היא לוותר על משהו שלך ולתת את זה למישהו שאין לו את זה. בוויתור על אבריך לאחר מותך אתה כבר מוותר על דבר שהוא לא שלך. אני מתקשה לראות את הקושי שבנכונות הזאת לעזור לאנשים אחרים ולהציל את חייהם".

   


   

   

  כבר חתמו על כרטיס אדי ומפצירים גם בכם להציל חיים:

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דנה קופל
  אתה לא תורם או מוותר על שום דבר. ח"כ ביילין
  צילום: דנה קופל
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים