שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "בופור" יתמודד על פרס האוסקר

  האקדמיה האמריקאית לקולנוע הזמינה עותק של הסרט במקום "ביקור התזמורת" שמועמדותו לפרס נפסלה בגלל שימוש יתר בשפה האנגלית

  באקדמיה האמריקאית לקולנוע לא מבזבזים זמן. רק ביטלו את ההתמודדות של הסרט הישראלי "ביקור התזמורת" על מועמדות בקטגורית הסרט הזר בטקס האוסקר הבא, וכבר הורו להפקת הסרט הישראלי "בופור" לשלוח בבהילות עותק מהסרט לארצות הברית.

   

  "בופור", סרטו של יוסף סידר על חודשי השהייה האחרונים של חיילי מוצב צה"ל בלבנון הגיע למקום השני במספר קולות חברי האקדמיה לסרט הטוב ביותר בפרס אופיר, אחרי "ביקור התזמורת" שזכה בפרס, יחליף את "ביקור התזמורת" בהתמודדות, אחרי שזה נפסל מפני שלא הכיל מספיק דיאלוג בשפות המקור של הארץ ממנה נשלח.

   

   

  לצוות ההפקה של "בופור" הגיע היום אימייל מהאקדמיה בארצות הברית, ובו נתבקש לשלוח באופן מיידי עותק מהסרט כדי שיתמודד על אחד מחמשת המקומות בקטגוריית הסרט הזר הטוב ביותר. הצוות הזמין הערב עותק של הסרט מהמעבדה בה הודפס בהונגריה. באותה מעבדה, אגב, הודפס גם "ביקור התזמורת". העותק יגיע לישראל תוך יומיים, יתורגם כאן לאנגלית ויישלח לארצות הברית.

   

  "בופור" מבוסס על הספר "אם יש גן עדן" של רון לשם, שאף היה שותף בכתיבת התסריט. משתתפים בו השחקנים איתי טיראן, אושרי כהן, אלי אלטוניו ואיתי תורג'מן. הסרט זיכה את הבמאי יוסף סידר בפרס דב הזהב בפסטיבל ברלין. "בופור" אף זכה ב-4 פרסי אופיר, והוא הסרט הישראלי הנצפה ביותר השנה עד כה. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים