שתף קטע נבחר

האם הנסיכה דיאנה התארסה שעות לפני מותה?

הטענות לפיהן הנסיכה דיאנה נהרגה לאחר שהתארסה למאהבה קיבלו חיזוק, עם הצגתם של צילומים מחנות תכשיטים בפריז ערב התאונה הקטלנית, בה נראה לכאורה דודי אל-פיאד רוכש טבעת אירוסין. אביו טוען: בעלה של המלכה אליזבת שמע על האירוסין והריונה של הנסיכה והורה לרצוח את בני הזוג

חבר המושבעים הבריטי החוקר את נסיבות מותה של הנסיכה חזה היום (ה') בצילומי וידאו שתיעדו את ביקורו של מאהבה, דודי אל-פיאד, בחנות תכשיטים ערב התאונה. לטענת אביו, מוחמד אל-פיאד, בנו רכש בחנות טבעת אירוסין לאהובתו, שגם הייתה בהריון.

 

מקור הצילומים במצלמת האבטחה בחנות התכשיטים "רפוסי", השוכנת מול מלון ה"ריץ" בפריז, הנמצא בבעלותה של משפחת אל-פיאד. מוחמד אל-פיאד טוען כי בני הזוג התארסו מאוחר יותר באותו הערב. לדבריו, לאחר שהשירות החשאי הבריטי למד על כך, אנשיו קיבלו הוראה מבעלה של המלכה אליזבת, הנסיך פיליפ, לרצוח את בני הזוג.


דודי אל-פיאד בחנות התכשיטים בפריז, ערב התאונה (צילום: AP)

 

דיאנה בת ה-36, דודי בן ה-42 ונהגם הנרי פול נהרגו בשעות הלילה המוקדמות של ה-31 באוגוסט 1997, לאחר שמכונית המרצדס היוקרתית שבה נסעו התרסקה במנהרה בעת שנסעה במהירות מכיוון מלון ה"ריץ", כשבעקבותיה צלמי פפראצי רבים. חקירות גדולות שנוהלו במשטרות בריטניה וצרפת פסקו כי השלושה נהרגו בתאונה שנגרמה ממהירות מופרזת. 

 

בצילומים, שטרם פורסמו עד כה, נראים דודי אל-פיאד וקלוד רולה, עוזר נשיא ריץ, מבקרים בחנות תכשיטים שבה הוצגו בפני השניים מספר פריטים. לאחר מכן שבו לריץ, אך זמן קצר אחרי כך נראה רולה שב לחנות ועוזב עם שקית בידו. בפני חבר המושבעים הוצגה גם קבלה מאותו התאריך, עבור טבעת שעלתה 115 אלף פרנק (כ-23,500 דולרים), שתוארה כטבעת אירוסין.

 

מוחמד אל-פיאד טוען כי בני הזוג בחרו את הטבעת מוקדם יותר באותו הקיץ. הוא מאמין כי דודי שלח את קלוד רולה לאסוף אותה, על מנת שיוכל להנעיקה לדיאנה עוד באותו הערב. הבלש הראשי במשטרת לונדון, פקד פול קרפנטר, אמר כי טבעת שכזו אכן נמצאה בדירתו של דודי אל-פיאד בפריז לאחר מות השניים.

 

מוקדם יותר השבוע שמעו המושבעים את עדותו של צלם הפפראצי תיירי אורבן, שאמר כי התבקש להגיע באותו הערב אל מלון ה"ריץ", על רקע שמועות כי הנסיכה צפויה להכריז על אירוסיה או הריונה. המושבעים שמעו מספר רב של עדים שראו את מכונית המרצדס של בני הזוג לפני התאונה ואחריה. בין היתר שמעו על הבזק אור שנראה לפני שהמכונית התנגשה בעמוד במנהרה וגם עדויות לכך שמכונית נוספת הייתה מעורבת בתאונה הקטלנית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
דיאנה ואל-פיאד. התארסו?
צילום: איי פי
מכונית המרצדס המרוסקת
צילום: איי אף פי
מלון ה"ריץ" בפריז. ארכיון
צילום: איי פי
מומלצים