שתף קטע נבחר

אבי לוזון: "לא נשכח ולא נסלח על התנהגות האוהדים"

יו"ר ההתאחדות לכדורגל נאם בסערת רגשות בפתח ישיבת האסיפה הכללית ופנה לגאידמק: "תילחם בנגע הזה, אנחנו לא צריכים אותם ואת הכסף הזה". בית"ר תעמוד לדין ביום רביעי, דובר הקבוצה: "זה תירוץ כדי לפגוע בנו"

"הניסיון לטאטא ולהעלים את הבעיה ולהגיד שמדובר בקומץ אינו אמיתי". כך אמר הערב (ב') יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, בהתייחסות ראשונה לאירועים אתמול בקריית אליעזר, במהלכם ביזו אוהדי בית"ר ירושלים את דקת הדומייה לזכרו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל.

 

 • נומה לא נרגע: "לא ישנתי כל הלילה בגלל האוהדים הללו"
 • אולמרט עצבני: "התנהגות האוהדים בקריית אליעזר מתועבת"
 • עודד שלו בטור אישי: "מנחם בגין מתהפך בקברו"
 • זה לא היה הסוף: אוהד חיפה הותקף ע"י אוהדי בית"ר בסיום המשחק

   

  לוזון, שנאם בפתח האסיפה הכללית של ההתאחדות לכדורגל, ציין: "אנחנו לא יכולים להתעלם ממה שקרה אתמול במשחק שהעלה את הכדורגל שלנו לכותרות ולא בצורה החיובית לצערי. זה מטריד את כולנו, גרם לנו אתמול בושה וכולם יודעים למה אני מתכוון. חברים זה לא קומץ מדובר בהרבה יותר מקומץ".

   

  יו"ר ההתאחדות הוסיף ואמר: "צריך לטפל בבעיית הגזענות והאלימות מהשורש. אמרתי שאני חורט על דגלי את המלחמה בנגע הגזענות והאלימות וכולנו צריכיים לטפל ביחד בנגע הזה כי למעשה אני לא יכול לבד. צריך את העזרה של כולכם, של בעלי הקבוצות, כל מי שצריך לטפל זה וקודם כל ולפני הכל זה הבעלים. צריך לדאוג שהאנשים האלה לא יבואו למשחקים, לא יהיו נוכחים במשחקים".
   

  לוזון הדגיש: "ביצעתי כל מיני שינויי תקנון שהחמירו את הענישה בנושא הזה ואנחנו צריכים ענישה יותר חמורה. הגשנו לכנסת הצעת חוק לאיסור האלימות במגרשי הכדורגל. אני קורא כאן מעל הבמה הזאת לראש הממשלה ולחברי הכנסת להרים את הכפפה ולהעביר במהירות תוך יום אחד את הצעת החוק שמונחת על שולחן הממשלה. ההצעה אושרה, הם רק צריכים להעביר אותה. בהצעת החוק הזה יהיה קשה לא להוקיע מתוכנו את אותם אנשים. אנחנו צריכים להפוך את משחק הכדורגל להפנינג לכיף ולא למקום שמפחיד להיות פה. אסור לנו לטעות, זוהי מלחמה וצריך לנצח אותה".

   

  לוזון שב ופנה לארקדי גאידמק ויתר בעלי הקבוצות: "אסור לנו להישאר לבד, אנחנו זקוקים לעזרה של בעלי הקבוצות, השחקנים, הכנסת , התקשורת, לעשות הכל להוקיע כדי אותם ולא לתת להם להיות חלק מאיתנו, זה לא משנה למי הם שייכים - הפועל, מכבי או בית"ר - זה שטויות. אני נשבע שאלחם בהם עד חורמה ולא אתן להם להרוס את הכדורגל שאנחנו כל כך אוהבים. מר גאידמק, אני מבקש ממך להילחם בנגע הזה. אנחנו לא צריכים אותם, לא את הכסף הזה, לא כאוהדים לא שיקנו כרטיסים או מנויים. הנזק גבוה יותר מהתועלת שלהם. בואו כולנו ביחד נגרש את האלימות ונתמודד עם זה.

   

  "כל מי ששומע אותי, שישמע אותי, חברי כנסת, אנשים, ציבור, אוהדים, שחקנים - כל מי שהכדורגל באמת יקר לליבו, שזה המסגרת החינוכית אולי הכי חשובה במדינת ישראל, בואו נעשה שיהיה לנו יותר כיף מאתמול בערב. לא נשכח ולא נסלח על מה שהם עושים לכדורגל שלנו, נשבע שנלחם בהם עד שיהיה לנו כדורגל של כיף".

   

  דובר בית"ר: ההתאחדות מצאה תירוץ כדי לפגוע בנו

  מוקדם יותר היום החליט תובע ההתאחדות, שלום אבן עזרא, להעמיד את הקבוצה לדין משמעתי בעקבות האירוע שייזכר יותר מכל מה-0:0 המשמים בין הירושלמים למכבי חיפה - שריקות הבוז והקריאות שהגיעו מכיוון יציעי בית"ר בזמן דקת הדומיה לזכרו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין. אבן עזרא בדק על פי איזה סעיף להאשים את הקבוצה, משום שהאירוע לא צויין בדו"ח השופט מאיר לוי ובשעות הבוקר הוחלט על כתב אישום באשמה של התנהגות אוהדים בלתי ספורטיבית בנסיבות מחמירות ביותר.


  עוד ביקור בבית הדין. אלי ארזי (צילום: אלי אלגרט)

   

  הבעלים של בית"ר ירושלים, ארקדי גאידמק, הביע את תגובתו על ההתנהגות המבישה של אוהדי בית"ר ואמר: "במסגרת היותי בעלי המועדון, הייתי רוצה להביע את אכזבתי ומורת רוחי המוחלטת מההתנהגות שהפגינו חלק מתומכי הקבוצה במהלך הטקס לזכרו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל. עבורי, ועבור רב אוהדי בית"ר, ראש הממשלה רבין היה דמות מכובדת בחברה הישראלית, אשר הקדיש את חייו לשרת את מדינתו ועמו. הוא היה איש של דו שיח אשר יכל להביא שלום לארצנו ולאזור כולו".

   

  למרות שגם גאידמק עצמו הסתייג מהתנהגות האוהדים, פירסמה הקבוצה הודעה זועמת על ההחלטה להעמידה לדין. "ההתאחדות לכדורגל מצאה תירוץ טוב כדי לפגוע בסיכויי הזכיה באליפות של בית"ר ירושלים", מסר הדובר עודד זרגרי, "ההתאחדות לא מנסה לטפל בבעיה, אלא לתת פתרונות מהירים בשל הלחץ שמופעל עליה. אין שום סיבה שבית"ר ירושלים תיענש בגין מה שקרה. זוהי פגיעה ברוב המכריע של בית"ר ירושלים".


  אוהדי בית"ר בקריית אליעזר (צילום: אלי אלגרט)

   

  יש לציין כי דקות ספורות לאחר הקריאות המכוערות, פרסמה הנהלת בית"ר ירושלים הודעת גינוי: "אנו מגנים בכל תוקף את קריאות הבוז של חלק מקהל בזמן בו הוזכר שמו של יצחק רבין ז"ל. אותם אנשים כנראה אינם מבינים את משמעות קריאות אלה ואינם מכירים את פועלו של האיש ואת כל מה שעשה עבור מדינת ישראל. אנו מתביישים ונעלבים מכך שיש אוהדים כאלה בקרבנו. אותם אוהדים מכתימים את שמם של כל אוהדי בית"ר ירושלים. אנו בטוחים כי הרוב המכריע של קהל אוהדינו יצטרף לגינוי הקריאות".

   

  גם היו"ר המיתולוגי משה דדש התבקש להתייחס לסוגיה ואמר ב'רדיו ירושלים': "אני מתבייש, אבל לא מדובר בכל האוהדים. אם אני במקום ארקדי, שרוצה להיות דמות פוליטית, הייתי עולה להר הרצל, שם פרחים ומבקש סליחה". • פורסם לראשונה 05/11/2007 09:10

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  להוריד נקודות? אבי לוזון
  צילום: אוהד קינר
  מומלצים