שתף קטע נבחר

אולמרט: "התנהגות אוהדי בית"ר ירושלים מתועבת"

ראש הממשלה, אחד מאוהדיה המפורסמים של בית"ר ירושלים, הביע שאט נפש מהתנהגות הצהובים-שחורים בקרית אליעזר. אולמרט: "אל יהי חלקי עמהם"

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הוא אחד מאוהדיה המוכרים והשרופים של בית"ר ירושלים. גם הוא לא היה יכול להישאר אדיש להתנהגות המבזה של חלק ניכר מביניהם, אתמול לפני המשחק מול מכבי חיפה בקריית אליעזר. בדקת הדומייה לזכרו של ראש הממשלה צעקו מאות ואף אלפים בוז ליצחק רבין ז"ל, ואף קראו קריאות עידוד לרוצח, יגאל עמיר.

 

 

"אני מרגיש שאינני יכול לפתוח בבוקר הזה מבלי לומר כמה דברים על גילויים מסויימים שנדמה שהם מאיימים לחזור להשפיע על סדר יומה של החברה הישראלית והם נתגלו אתמול במלוא כיעורם המאיים", אמר אולמרט בוועידת המנהלים של המי"ל והוסיף: "ההתנהגות , לא של קומץ קטן של אוהדים כפי שמישהו מנסה להמעיט, אלא של קבוצה גדולה, משפיעה, רועשת ומתלהמת, היא התנהגות מתועבת ובלתי נסבלת. אל יהי חלקי עימהם.

 


אוהדי בית"ר אתמול בקריית אליעזר (צילום: אלי אלגרט)

 

אולמרט הוסיף ואמר: "אינני צריך לומר לכם, נדמה לי שבמסגרת הגילוי הנאות על כל פרטי הביוגרפיה שלי גם ידוע שאני אוהד של קבוצת ביתר ירושלים בכדורגל. אני אוהד של הקבוצה ואני מתעב את האנשים הגסים, האלימים האלה שהם לצערי חלק לא מבוטל מאוהדיה.

 

 

"אנו היינו שם כבר, אנו זוכרים את הימים ההם בדיוק לפני 12 שנה, אנו זוכרים את האווירה שיצרו ברחוב, אנו זוכרים את השיטנה הזאת, שחיפשה לה צידוקים והנמקות וגיבויים, אבל בסוף מה שהיא ביטאה זה חוסר כל סובלנות, ונכונות לרסק את התשתית הבסיסית ביותר של החיים הדמוקרטיים של מדינת ישראל".

 

"ככה זה התחיל אז, בפוסטרים כאלה, בתמונות כאלה , בתחפושות כאלה, ואנו חשבנו שאנו מספיק חזקים כדי להמשיך קדימה וששטום דבר לא יקרה. טענת ההגנה הזו שוב לא תעמוד לנו, ולכן אני אומר כאן - אנחנו ניאבק נגד התופעות הללו באפס סובלנות".

 

כל המערכת הפוליטית בישראל גועשת על רקע אירועי אמש. חבר הכנסת אופיר פינס אמר כי בכוונתו ליזום דיון במליאת הכנסת בגין התנהגותם: "אסור לעבור לסדר היום על ההתנהגות המבישה של האוהדים, במיוחד ביום הזיכרון לרצח רבין". תנועת שלום עכשיו פנתה בכתב להתאחדות, בדרישה להעמיד את בית"ר ירושלים לדין משמעתי ויו"ר מרץ-יחד יוסי ביילין, מנסה לבדוק דרכים להפסקת העברת כספים ממשלתיים לקבוצה.

 

השר לבטחון פנים, אבי דיכטר, שאמור לטפל במקרים כגון אלה, אמר: "זה אירוע מדאיג ביותר. זה לא צעקה פה ושם. היו מאות אוהדים שקמו ושרקו בוז לראש הממשלה לשעבר וקראו קריאות בזכות הרוצח. אני בספק אם ניתן יהיה להעמיד את האנשים האלה לדין, משום השחוק נגד הסתה הוא בעייתי. יש בעיה לאכוף את החוק. אני שואל: אם אחרי 12 שנה יש אמירות וצעקות כאלה בפומבי בגנותו של רבין ובזכותו של הרוצח, אני תוהה מה יהיה ביום השנה העשרים? אסור לעבור על סדר היום. זה מצריך פעולה מצד כל הגורמים. משהו קורה לנו בחברה".

  

ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל), התייחס לקריאות הבוז של אוהדי בית"ר ירושלים במהלך דקת דומיה לרצח רבין לפני המשחק מול מכבי חיפה אתמול, ואמר כי "מדובר באלפי אוהדים שגזענות הפכה לסמל מסחרי עבורם. מי שהתייחס בשוויון נפש לקריאות מוות לערבים, סופו לקבל את קריאות התמיכה ברוצח יגאל עמיר. זהו סיפורה של גזענות ידועה מראש", הוסיף טיבי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נכנס באוהדי בית"ר. אולמרט
צילום: איי פי
מומלצים