שתף קטע נבחר

נומה: "לא הצלחתי להירדם בגלל האוהדים"

האוהד האגדי של בית"ר ירושלים, התקשה להשלים עם ביזוי דקת הדומייה לזכר יצחק רבין. האוהדת אביגיל שרעבי: "בקהל חושבים שאבי לוזון מחפש אותם". אוהד ותיק, שביקש להישאר בעילום שם: "זה גועל נפש, אבל לא רוצה לריב עם האוהדים"

זעם רב ותחושת תסכול בקרב אוהדים ותיקים של בית"ר ירושלים לנוכח ההתנהגות המבישה של האוהדים האחרים, אשר שרקו אתמול בוז בעת שהוקראו דברים לזכרו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין ז"ל לפני המשחק אתמול נגד מכבי חיפה בקרית אליעזר.

 

 

ראוי לציין שלא כל האוהדים הוותיקים הסכימו לדבר, וזאת מחשש שיאלצו להתעמת במשחקים הבאים עם אותם אוהדים ששרקו בוז לרבין ז"ל. אחד האוהדים הוותיקים, שדווקא ידוע בכך שבדרך כלל אינו חושש להביע את דעתו בשמו, טען: "זה גועל נפש, אבל לא בא לי לריב עם כל העולם. בשביל מה לדבר? בשביל לריב איתם אחרי זה ביציע? בושה להיות היום אוהד כדורגל ואוהד בית"ר בפרט, אבל אני רוצה לראות כדורגל בשקט ואני צריך לשבת איתם ביציע. לא בא לי לשמוע קללות. ארקדי גאידמק צריך להודיע שאם עוד פעם הוא ישמע דברים כאלה הוא יעזוב את בית"ר".

 

נומה, האוהד הידוע ביותר של האלופה, היה נסער ביותר בסיום המשחק וסיפר כי התקשה לישון בגלל הביזיון. "אני מגנה את זה. זו התנהגות לא ספורטיבית ולא יפה" קבע נומה, "זה לא מתאים לבית"ר ודברים כאלה לא צריכים להיות בכדורגל הישראלי. זה לא יעיל ולא טוב. צריכים לכבד את רבין ודבר כזה מכער. זה ממש עשה לי לא טוב וצריך למגר את זה בכל הקבוצות בארץ. הגעתי הביתה ולא הצלחתי להירדם בגלל זה".

 

האוהדת אביגיל שרעבי: "זה גועל נפש, לא יפה. זה מכוער. אני מגנה את זה והרבה אוהדים התקשרו אלי ואמרו לי שזה מגעיל. הבעיה היא שזו שרשרת. חוליות. צריך לעקור את זה מהשורש, אבל זה קשה מאוד. זה לא שאנשים מבוגרים עמדו וצעקו בוז, אלה ילדים. אלה לא כל אוהדי בית"ר ויש לבית"ר באמת אוהדים משכמם ומעלה, כולל פרופסורים. זה הכל בא מהבית. כבר יותר מ-30 שנה אני הולכת לכדורגל וזה פוגע בי ובשם של כל האוהדים הטובים שלנו. מה אני יכולה לעשות?".


אביגיל שרעבי ונומה. מגנים (צילום: טל שחר)

 

"פנה אלי אוהד שאחיו נרצח בפיגוע בתקופת של רבין והוא לא צעק בוז. הוא אמר לי 'אני מתפוצץ מבפנים ומגנה את מה שהם עשו'. הוא עמד קפוא והיינו בשוק. צעקתי להם 'לא יפה, תפסיקו!'. אבל מה יעזור עונש עכשיו? כמה עונשים בית"ר כבר קיבלה עד היום? אי אפשר לתת עונש קולקטיבי. קנס לא יעזור ולא שום עונש, כי הדברים האלה יחזרו על עצמם ויביאו אפילו דברים יותר גרועים. כל פעם שהאוהדים של בית"ר מקבלים עונש קולקטיבי המצב הולך ומחמיר.

 

"הם לא מבינים שזה נועד כדי לחנך אותם. זה כמו ילד בבית ספר, שאם מרחיקים אותו הוא צריך לדעת שזה בגלל שהוא הרביץ מכות ויודע שהוא צריך לשלם מחיר. מה, תבוא לחנך אנשים כאלה? זו בעיה קשה מאוד להילחם וזה לא יעזור. הדברים האלה יימשכו וזה לא ייגמר. כך אני חושבת אחרי כל כך הרבה שנים במגרשים".

 

אז מה כן אפשר לעשות? לפי שרעבי, צריך טיפול מיוחד של הקבוצה עצמה: "הנהלת בית"ר צריכים לכנס ישיבה מיוחדת עם ראשי חוג האוהדים וידרשו מהם להראות בגרות במשחק הבא, יניפו שלטים ויגנו את המעשה המכוער הזה. אז אולי קצת הפנים שלהם ייראו אחרת. הבעיה שהאוהדים חיים בתחושה שמחפשים אצלם דם. הבעיה שהאוהדים חיים בתחושה שאבי לוזון מחפש אותם ואני לא יודעת מה הוא יעשה עכשיו. הוא גם התגרה בהם והם לא שוכחים לו שקרא להם 'עדר פילים בג'ונגל'". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים