שתף קטע נבחר

העבריין שנפל קורבן: זה פיגוע משטרתי

פרקליטו של העבריין מיכאל מור, שעל פי החשד נגדו כוונו מעשיהם של הבלשים מהמחוז הצפוני של המשטרה, הביע שאט נפש מהתנהלות השוטרים. על פי גלעד, "כשמור שמע על הדברים, הוא אמר שמדובר ב'רוצחי ילדים'"

עם פרסום הפרשה החמורה, שבה חשודים ארבעה בלשים וקצין משטרה ששירתו בתחנות נהריה ועכו בכך שהטמינו מטעני חבלה נגד העבריין מיכאל מור, מביע עורך הדין של מור שאט נפש מהמעשים שבהם חשודים השוטרים. "כאשר שמע מור עצמו על הדברים, הוא אמר כי אם הם נכונים הרי שמדובר ב'רוצחי ילדים'", אמר עו"ד משה גלעד. לדבריו, השוטרים היו מודעים לכך שהרכב משמש את אשתו של מור וילדיהם, בין היתר, ממספר רב של פעמים שבהן עיכבו את אשתו של מור, כאשר היא נהגה ברכב.

 

עוד על רעידת האדמה במשטרה: 

 

"זו לא רעידת אדמה ולא צונאמי. מדובר - אם החשד כלפי הבלשים נכון - בתחילתה של אנרכיה שלטונית", אמר עו"ד גלעד. "עד היום השתמשנו במושגים של פיגוע חבלני ופיגוע פלילי, וכעת נוסף מושג חדש, פיגוע משטרתי. כאשר שוטרים - לא אחד אלא מספר - חוברים יחדיו ומחליטים לשמש שופט ומוציא לפועל של גזרי דין, תוך הטמנת מטען חבלה תחת מכונית שבה נוסעים אשה וילדים קטנים, הרי שכלו כל הקיצין.

 

"מהיום והלאה, כאשר אמא תגיד לילדהּ הקטן 'אם לא תאכל - יבוא שוטר', תהיה לאמירה הזו משמעות מקברית. כאשר שוטר יעמוד על דוכן העדים ויישבע שלא נגע לרעה בחשוד שהודה בפניו, יצטרכו גם השופטים לחשוב פעמיים".

 

ע"ד גלעד וושותפו מיכאל כרמל, מסרו מטעמו של מור: "זו לא הפעם הראשונה ששוטרי משטרת נהריה מתנהגים אל מיכאל מור באמצעים פסולים. מדובר אמנם בשיא, לכאורה, אבל בחודשים האחרונים תלונות רבות שהפנו מור ומשפחתו למח"ש לא טופלו ברצינות, החל בקללות ואיומים מצד ראש מחלק במשטרה כנגדו, ובהמשך הטרדת רעייתו והשפלתה באמצעות עריכת חיפושים לא חוקיים ומשפילים בחוצות נהריה".

 

עוד מסרו עורכי הדין כי "אחד מהשוטרים העצורים מסר למרשנו שאדם אחר מנסה לפגוע בו, ולאחר האירוע - שלכאורה אותו שוטר מעורב בו ויזם אותו - נערכה שיחה בין השוטר למור, שבה העליל השוטר על אותו אדם, שהוא לכאורה אחראי להטמנת המטענים. בכך הוסיף אותו שוטר חטא על פשע, וניסה לגרום סכסוך בינו לבין אדם אחר".

 

על החשדות נגד מור, שלפיהן הוא אחראי להשלכת רימון לעבר ביתו של בלש בנהריה, אמרו עורכי הדין: "ברור שמרשנו מכחיש כל קשר לאירועים הנטענים שאירעו בנהריה, והוא לא יתפלא אם למעורבים בחקירה יש מעורבות באירועים אלה, שנועדו לפגוע בשמו. מרשנו מוחזק היום בכלא בתנאים קשים ביותר, על סמך מידע מודיעיני שנאספו ככל הנראה על ידי השוטרים החשודים. היד שמענישה אותו היום, ומחזיקה אותו בתנאים קשים מנשוא, היא אותה יד שניסתה לפגוע בו ובמשפחתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"פיגוע משטרתי". זירת המטען
צילום: יואב מינץ
"כלו כל הקצין". עו"ד גלעד
צילום: עידו בקר
מומלצים