שתף קטע נבחר

"רעיון הנקמה נרקם בבית קפה בנהריה"

כבר ביום שבו הושלך רימון רסס אל ביתו של אחד השוטרים, נועדה ה"כנופייה" מתחנת נהריה והתלבטה כיצד לנקום בעבריין שבו חשדו. כתב האישום שהוגש בצהריים נגד חמישה חשודים מגולל כיצד בפגישה נוספת בראש הנקרה הגיע "המהנדס", הציע להשתמש במטעני צינור, והסביר כיצד לעשות זאת. משטרה בטלטלה

אחרי הפרסום - כתבי האישום: היחידה לחקירות שוטרים הגישה בצהריים (יום ג') כתב אישום נגד שלושה בלשים ממרחב הגליל, קצין משטרה ואזרח המואשמים שהיוו חלק מכנופיית השוטרים שביצע פעולות נקם נגד עבריין מנהריה.

 

על פי כתב האישום, החמישה עסקו בהכנת ובהנחת מטעני חבלה בסמוך לבית בבעלות העבריין, מיכאל מור, שעל פי חשדם הוא ואנשיו השליכו רימון לעבר ביתו של אחד מהם. כתב אישום נוסף נגד בלש שהסכים לשמש עד מדינה יוגש במועד מאוחר יותר. בתחילת הדיון בבית המשפט, אמרו הנאשמים כי הם בטוחים בחפותם. "אני שוטר גאה. האמת תצא לאור", אמר אחד מהם.

 

עוד על רעידת האדמה במשטרה:

 

כתב האישום המפורט מתייחס לתקופה שבה הגו החמישה את תוכניתם, השיגו את אמצעי הלחימה, הכינו את המטענים והניחו אותם מתחת לרכבו של העבריין ובבית בו מתגוררים קרובי משפחתו. בין השאר נטען בכתב האישום כי הרעיון לנקום על השלכת הרימונים עלה כבר למחרת היום בו הושלך רימון רסס על ידי העבריינים לעבר ביתו של בלש מהיחידה המרכזית גליל, שהתגורר בנהריה. מספר שוטרים שנפגשו בבית קפה בנהריה התלבטו כיצד לנקום בעבריינים החשודים בהשלכת הרימון.

 

בפגישה נוספת, שהתקיימה באכסניה בראש הנקרה ששימשה כדירת מסתור של הבלש לאחר השלכת הרימון, השתתפו כל הנאשמים ובין היתר הועלתה הצעה לפגוע במשליכי הרימון בהשלכת רימונים. בהמשך נפגשו עם אזרח שהיה בעל ידע בהפעלת זיקוקים ובפירוטכניקה וכונה "המהנדס", ואז הוחלט כי ייעשה שימוש במטעני צינור. האזרח הדריך את הנאשמים כיצד להכין את מטעני החבלה ואף מסר להם רשימת פריטים שעליהם לרכוש על מנת להכין מטענים.

 

בהמשך מתואר כיצד רכשו את הפריטים, הכינו את המטענים וערכו מספר ניסויים כדי לבדוק האם המטענים פועלים.

 

בלילה שבין ה- 21 ל-22 באוקטובר 2006 נפגשו הנאשמים ביער יחיעם, שם ניסו את מטעני החבלה והחביאו את המטענים למועד מאוחר יותר. מאוחר יותר באותו לילה הגיעו הנאשמים ליער, הצטיידו במטעני החבלה ושניים מהם נסעו לביתו של מיכאל מור. שניים נוספים נסעו לבית קרוב משפחתו של מור. בכתב האישום מצוין כי כיוונו את שעוני ההפעלה של המטענים לפרק זמן של 35 דקות. במהלך זמן זה היו אמורים להניח את המטענים ולהסתלק מהמקום.

 

כאמור, מטען שהונח באדן החלון של קרוב משפחתו של מור התפוצץ וגרם לנזק רב. מטען החבלה השני שהוטמן מתחת למכונית לא התפוצץ ופורק בשלום.

 

במקביל להגשת כתב האישום הגיש עו"ד משה סעדה מטעם המחלקה לחקירות שוטרים בקשה למעצר עד לתום ההליכים של החמישה. בכתב האישום מפרט מח"ש את תמצית הראיות ובהן עדותו של עד המדינה, שהיה שותף לביצוע העבירות, הודאתו של אחד הבלשים שנגדם הוגש כתב האישום וכן הודאתו של האזרח שסייע והדריך את הבלשים בהכנת המטענים.

 

בית המשפט המחוזי בחיפה האריך בשישה ימים את מעצרם של ארבעת הבלשים והאזרח. עורכי דינם של החמישה ביקשו פרק זמן זה על מנת ללמוד את התיק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפקד המחוז, ניצב קורן
צילום: דורון גולן
מטען החבלה שהניחו השוטרים
צילום: יואב מינץ
חבלן בזירת המטען
צילום: יואב מינץ
מומלצים