שתף קטע נבחר

ח"כ נפאע לפני החקירה: זה בלון עם אוויר לא נקי

חבר הכנסת מבל"ד יתייצב בבוקר להמשך חקירתו על הנסיעה לסוריה, לפני כשלושה חודשים. חבר מפלגתו נעצר השבוע בחשד לעבירות ביטחון ובכנסת יש כבר מי שנזכרים בפרשת בשארה. ח"כ יואל חסון: "כנראה שהלקח ממקרה בשארה לא נלמד"

ח"כ סעיד נפאע (בל"ד) ייחקר הבוקר (יום ה') בפעם השנייה במשרדי היחידה לחקירת פשיעה בינלאומית בפתח-תקווה, בחשד לביקור שערך בסוריה. "מדובר בבלון עם אוויר מאוד לא נקי", אמר נפאע ל-ynet בדרכו לחקירה. "הביקור שלנו בסוריה לווה במצלמות מראשיתו ועד סופו. הכל עניין פוליטי".

 

נפאע נחקר בתחילת השבוע על נסיעתו לסוריה בחודש ספטמבר האחרון. בתום חקירתו,

שנמשכה כארבע שעות, אמר נפאע ל-ynet כי הוא אינו רואה בסוריה ובתושביה את אויביו, וכי אינו יכול להבטיח שלא ישוב ויבקר במדינה.

  

מאז התפוצצה "פרשת בשארה" הוגשו בכנסת מספר חוקים שכונו "חוקי בשארה". אחד התומכים האדוקים במהלך הוא ממלא מקום יו"ר הקואליציה, ח"כ יואל חסון (קדימה), שאמר כי "'חוקי בשארה' הם כלי הגנה משמעותי לדמוקרטיה הישראלית ועל הכנסת להמשיך ולפעול להסדרת חקיקתם".

 

ח"כ חסון אמר כי הוא מצטער בשביל הציבור הערבי על כך שנציגיו בכנסת קיצוניים יותר מבוחריהם. "זה ברור שחלק מהחכי"ם מהמפלגות הערביות אינם נאמנים למדינת ישראל ומשתפים פעולה עם אויבינו. כנראה שהלקח ממקרה בשארה לא נלמד", אמר.

  

מנגד, אומר ח"כ דב חנין, כי "חוקי בשארה פוגעים בזכויות ועקרונות יסוד. "אנחנו קוראים רק השבוע את דו"ח האגודה לזכויות האזרח המגלה עלייה בגזענות כלפיי ערבים. התבטאויות שמאשימות באופן קולקטיבי חכי"ם ערבים או אזרחים ערביים הם המייצרות ומחוללות את הלגיטימציה לגזענות", אמר.

 

נפאע, בן העדה הדרוזית, עמד בספטמבר בראש משלחת של 330 אנשי דת דרוזים שביקרה בדמשק. במהלך הביקור נועד נפאע עם אנשי ממשל סורים ואף התראיין לאמצעי תקשורת שונים.

 

בתום חקירתו הקודמת סיפר: "נשאלתי שאלות רבות, חוקרים אוהבים מאוד לפשפש בכל מיני דברים. שאלו אותי שאלות החל ממי ארגן את הנסיעה וכלה באיפה ישנו ועם מי נפגשנו. אמרתי להם 'למה לחקור אותי? הרי אני לא מתחבא מאחורי אף טענה כך שיש לכם כבר כתב אישום מוכן'".

 

איש בל"ד עצור בחשד לעבירות ביטחוניות

במקביל לחקירה המנוהלת נגד חבר הכנסת, נעצר ניאד מלחם, פעיל בל"ד וחבר ב"ברית הדרוזים החופשיים", בחשד לביצוע עבירות ביטחוניות. על מרבית פרטי הפרשה הוטל צו איסור פרסום.  יו"ר בל"ד, ח"כ ג'מאל זחאלקה, הגיב לדבר המעצר ואמר ל-ynet כי מדובר ברדיפה פוליטית. "זהו מעצר פרובוקטיבי", אמר וציין כי חברים אחרים בתנועה מוזמנים אף הם בתקופה האחרונה לחקירות, שאותן הגדיר "פרובוקטיביות ופוליטית".

 

כאמור, אין זו הפעם הראשונה בשנה החולפת שבה מעורב חבר בכיר בבל"ד בפרשה ביטחונית. באפריל השנה נודע כי מנהיג המפלגה לשעבר, ח"כ עזמי בשארה, יצא מהארץ ועומד בפני התפטרות מהכנסת.

 

במשך כשלושה שבועות התפתחה חרושת שמועות לגבי המניעים למעשיו של חבר הכנסת, עד שנודע כי בשארה חשוד בסיוע לאויב במלחמה, מגע עם סוכן זר, מסירת מידע לאויב ועבירות על החוק לאיסור מימון טרור והלבנת הון. על-פי החשד, יצר בשארה קשר עם גורם בחיזבאללה בזמן מלחמת לבנון השנייה, והעביר לו מידע על מקומות אסטרטגיים בישראל, על-מנת שאנשי הארגון ישגרו קטיושות לאותם יעדים, תמורת מאות אלפי שקלים.


פורסם לראשונה 13/12/2007 00:08

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ נפאע. המשך החקירה
ח"כ חסון. לקח מפרשת בשארה
בשארה. הסתבכות קודמת
צילום: איי אף פי
מומלצים