שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לה סקאלה לביקור ראשון בישראל

  בית האופרה ממילאנו, הנחשב לאחד הוותיקים והמובילים בעולם, יגיע לישראל במסגרת חגיגות המאה לעיר תל אביב ויציג את "אאידה" של ורדי

  בית האופרה "לה סקאלה" ממילאנו יגיע לישראל ביולי 2009, כך נחשף הבוקר במסיבת עיתונאים שנערכה בעיריית תל אביב. בית האופרה, הנחשב לאחד מבתי האופרה הוותיקים והמובילים בעולם, יבקר בארץ במסגרת חגיגות 100 השנה להיווסדה של העיר תל אביב. זו הפעם הראשונה בה יגיע בית האופרה לישראל ובעיריית תל אביב מדגישים כי מדובר באחד האירועים המרכזיים, הגדולים והמורכבים לוגיסטית שידעה תל אביב.


  להביא את "לה סקאלה" לתל אביב

   

  "זהו אירוע אמנותי ממדרגה ראשונה, שמביע את ההערכה הרבה לה זוכה העיר תל אביב כמרכז תרבות ואמנויות", אומר אביגדור לוין, מנהל אגף התרבות בעירייה, "זהו כמובן הישג גדול לאופרה הישראלית החדשה שזוכה ליוקרה רבה ולמקום שבו בתי אופרה אורחים מתכבדים להופיע בו".

   

  במסגרת הביקור יגיעו לישראל 400 סולנים, זמרים, רקדנים ואנשי הצוותים הטכניים של "לה סקאלה" שתציג במשכן לאמנויות הבמה ובאמפיתיאטרון קיסריה שתי תכניות שונות.

  במשכן לאמנויות תעלה האופרה "אאידה" מאת ג'וזפה ורדי ובקיסריה תבצע תזמורת בית האופרה את הרקויאם מאת ורדי.

   

  במסגרת העונה הבאה של האופרה וכחלק מחגיגות המאה לעיר תל אביב תקיים האופרה הישראלית החדשה שיתוף פעולה עם המטרופוליטן אופרה בניו יורק. במסגרת שיתוף הפעולה תעלה בתל אביב האופרה "כרמן" בעיבוד שיצר לבית האופרה של ניו יורק הבמאי האיטלקי הנודע פרנקו זפירלי. ההפקה, שתעלה בחודש יוני הקרוב, תייבא את התפאורה והתלבושות מבית האופרה של ניו יורק אך תתבסס על סולנים, זמרים ורקדנים מקומיים.

   

  פרנקו זפירלי, שהעלה בישראל בהצלחה רבה את ההפקה "פליאצ'י" ומאוחר יותר את "לה טרוויאטה", יחזור ויבקר בארץ לקראת הבכורה הישראלית של "כרמן". ההפקה עצמה תציג במשכן האופרה הישראלית החדשה ומאוחר יותר בפארק הירקון.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מרב יודילוביץ'
  זפירלי. יחזור עם כרמן
  צילום: מרב יודילוביץ'
  לאתר ההטבות
  מומלצים