שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  משה קפטן מועמד מוביל לניהול תיאטרון חיפה

  אחרי חודשים ארוכים ללא צוות מנהל, נראה כי התיאטרון יזכה למנהל אמנותי. סוכנו של קפטן: "אכן מתנהל משא ומתן מתקדם". לתפקיד המנכ"ל מועמד דרור גרבר

  תיאטרון חיפה מתנהל מזה חודשים ארוכים ללא מנכ"ל או מנהל אמנותי. אחרי סיום עבודתו של עודד פלדמן, בעקבות משבר ביחסים מול יו"ר הוועד המנהל, דני נישליס, נותר התיאטרון מתפקד רק בקושי ומרבית עובדי התיאטרון פוטרו. גם להקת השחקנים הקבועה אליה נשלחו מכתבי פיטורין, שתוקפם בוטל בעקבות התערבות הסתדרות העובדים, מושבתים לעת עתה.

   

  כיום מכהן בתפקיד ממלא מקום המנכ"ל, מנהל מחלקת החשבונות של התיאטרון דב ליסק. למרות שבעבר הצהיר יו"ר הדירקטוריון, נישליס, כי בכוונת ההנהלה לוותר על משרת המנהל האמנותי, בחודשים האחרונים נעשו לא מעט פניות למספר מועמדים לתפקיד. ברשימה נמצאים בין היתר הבמאי שמואל הספרי וערן בניאל, שניהל בעבר את פסטיבל עכו לתיאטרון אחר ומנהל בהווה את פרויקט "חשיפה בינלאומית".

   

  בימים האחרונים, כך נודע ל-ynet, הולך ומסתמן כי המועמד המוביל לניהול האמנותי של התיאטרון העירוני בחיפה הוא הבמאי משה קפטן, המכהן מזה כשנה כמנהל האמנותי של מרכז המדיטק. לדברי מקורות המקורבים לתיאטרון, בנוסף למפגשים בין הצדדים, הוגשה לקפטן גם טיוטת חוזה לבחינה.

   

  את תגובתו של קפטן לא ניתן להשיג. סוכנו האישי של הבמאי, מאיר קוטלר, אמר בתגובה: "למשה קפטן יש מחויבות ברורה וחד משמעית, כמנהל אמנותי של המדיטק, בראש ובראשונה לגוף זה. כמו כן קפטן נמצא בימים אלה בשלבים מתקדמים של אודישנים לקראת ההפקה "כנר על הגג" אותה יביים בעונה הקרובה בתיאטרון הקאמרי של תל אביב. עם סיום עבודתו בקאמרי מתוכנן קפטן לביים את המחזמר "גריז" ופעילויות נוספות מתוכננות לו לתקופה הקרובה. יחד עם זאת אנחנו בוחנים את ההצעה של הנהלת תיאטרון חיפה במלוא הרצינות ואכן מתנהל מולה משא ומתן מתקדם על בסיס המחויבויות הקיימות". פניות לתגובה ליו"ר הוועד המנהל, דני נישליס, לא נענו.

   

  בשבוע שעבר פרסם עיתון "ידיעות אחרונות" כי המועמד המוביל לתפקיד מנכ"ל תיאטרון חיפה הוא לא אחר מדרור גרבר, בעל משרד הכרטיסים החיפאי הוותיק.

  בתחילת חודש ינואר פנה ראש העירייה, יונה יהב, לגרבר והציע לו את התפקיד והשבוע, כך על פי הדיווחים, צפוי הדירקטוריון לאשר את המינוי, אף שגרבר לא החזיק קודם לכן בשום תפקיד ניהולי בכיר. ברשימת המועמדים לתפקיד המנכ"ל בחיפה היה גם אבנר מכרטינגר, לשעבר מנהל תיאטרון הצפון שמקים בימים אלה אולם למנויים בקרית מוצקין.

   

  החל מיולי 2007, מאז עלו לבמה ההצגות "סונג אנד דאנס" ו"הר אדוני", לא מתקיימות בתיאטרון חזרות על הפקות חדשות. כיום מארח אולם הבית של התיאטרון בעיקר להיטים של תיאטרונים אחרים לטובת המנויים בחיפה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שרון בק
  קפטן. מחויב למדיטק
  צילום: שרון בק
  לאתר ההטבות
  מומלצים