שתף קטע נבחר

אורחת בסוכת האבלים בג'בל מוכבר: טלי פחימה

משפחתו של עלא אבו-דיים, המחבל שרצח שמונה תלמידים בפיגוע הירי בישיבת "מרכז הרב" בירושלים, ממתינה עדיין לגופתו. בשיחה עם ynet אישרה פעילת השמאל והאסירה לשעבר, טלי פחימה, כי ביקרה בסוכת האבלים. לדבריה, "זאת חוצפה לעשות סחר בגופה"

פעילת השמאל והאסירה לשעבר, טלי פחימה, השתתפה היום (ג') בניחום אבלים בביתו של המחבל עלא אבו-דיים, שעשה את הפיגוע הרצחני בישיבת "מרכז הרב" בירושלים. פחימה ביקרה בסוכת האבלים שהקימה המשפחה בכפר ג'בל מוכבר שבמזרח ירושלים.

 

"אני חושבת שבימים האחרונים יש עליהום על המשפחה שעומדת חשופה לנקם מהציבור", הסבירה פחימה את הצעד בשיחה עם ynet. "המשפחה נתונה להתקפות מכל הכיוונים - מכוחות הביטחון ומהציבור. מדברים על הריסת הבית, על גירוש המשפחה. אין קול שפוי אחד שאומר 'רגע מה קורה פה?' למה להוציא את הזעם על המשפחה?

 

"זאת חוצפה לעשות סחר בגופה", הוסיפה פחימה, בהתייחס לכך שהמשטרה טרם העבירה את גופתו של אבו-דיים, במטרה למנוע מהלוויתו להפוך אירוע תקשורתי. מאז הפיגוע מחזיקה המשטרה בגופה ומנהלת מגעים עם המשפחה, שטרם הסכימה לתנאי כי ההלוויה תהיה שקטה וללא ליווי של אמצעי התקשורת. "מדובר במקרה אנושי של רצון של המשפחה לקבור את הבן. לא צריך להעניש את המשפחה", אמרה.


פחימה בסוכת האבלים, היום (צילום: עטא עוויסאת) 

 

בתשובה לשאלה מדוע היא לא מבקרת גם במשפחות השכולות היהודיות, השיבה פחימה: "הלוואי שהייתי יכולה ללכת לשם. ראית מה הם עשו לשרה תמיר. מדובר בקבוצה קטנה מתוכם, אך דומיננטית, שלא רוצה את הנוכחות שלי. יהרגו אותי אם אני אלך לשם. אני רק יכולה לומר בהזדמנות הזאת שוב: הלוואי שאלו הקורבנות האחרונים של מה שהוליד משטר הכיבוש האכזרי והארוך שלנו.

 

"למשפחה לא הייתי חייבת להגיד דבר. זה ההבדל בין פלסטיני ליהודי. אתה בא לכאן ואומרים לך תפדל. יהודי שואל מי אתה ומה אתה", הוסיפה פעילת השמאל.

 

פחימה השתחררה מהכלא בינואר 2007, לאחר שריצתה עונש מאסר בגין עבירות של מגע עם סוכן חוץ, מסירת ידיעה לאויב והפרת הוראה חוקית - בעקבות הקשר שניהלה עם זכריה זביידי, מבכירי הזרוע הצבאית של פתח בג'נין.

 

בעקבות עסקת הטיעון שנחתמה עמה היא נשלחה לרצות עונש של שלוש שנות מאסר בפועל, שקוצר בסופו של דבר על-ידי ועדת השחרורים לשנתיים.

 

אבו-דיים עצמו, כמו בני משפחתו, היה ידוע כתומך חמאס - על כך יעידו הדגלים שהיו תלויים בסוכת האבלים שהקימה המשפחה. אך המסתורין סביב האפשרות כי ארגון אחר, אולי חיזבאללה, עומד מאחורי הפיגוע הרצחני, נותר בעינו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משפחת המחבל מתאבלת
צילום: AP
מומלצים