שתף קטע נבחר

זק"א: ייתכן שאפר שנמצא בחוף - שרידי הנערה

האם סוף סוף תסתיים פרשת שריפת גופתה של הנערה שהתאבדה? לאחר מאבק משפטי שרפה אמהּ של הנערה את גופתה וטענה שפיזרה את האפר בחוף הים. מתנדבי זק"א מצאו שקית אפר קבורה בחוף - ואם יתברר שמדובר בשרידי אדם - יקברו את שרידי הנערה

מתנדבים של ארגון זק"א בצפון מצאו אחר הצהריים (יום ג') בחוף נחשולים, סמוך לזכרון יעקב, שקית ניילון ובה אפר. אנשי ארגון סבורים כי מדובר באפרה של הנערה ששמה קץ לחייה לפני כחודש ואמהּ קיבלה אישור מבית המשפט לשרוף את גופתה.

 

מאז נמצאה הנערה תלויה, ניטש מאבק בין הוריה על מה שייעשה בגופתה. למרות דרישתו של האב להביאה לקבר ישראל, לאחר כמה ימים של מאבק משפטי הכריעה השופטת לטובת האֵם. לאחר השריפה, כאשר ביקש האב לקבל את אפר הבת ולהביאו לקבורה, טענה האם שפיזרה אותו.

 

הפרשה, שהחלה לפני כחודש, הסעירה גורמים דתיים בארץ. כאשר נודע שבכוונת האם לשרוף את הגופה נזעקו אנשי חברה קדישא וזק"א, פנו לבית המשפט וביקשו להוציא צו מניעה. בית המשפט פסק כי אינו יכול להתערב בהחלטה, אך זמן קצר לאחר מכן - בהשפעת אנשי זק"א - שינה האב את דעתו.


העמוד שמתחתיו נמצאה השקית (צילום: יוסי ימפל, זק"א)

 

ההורים ניגשו לדיון בבית הדין לענייני משפחה בחיפה, ובסופו של דבר נשרפה הגופה בסוף השבוע שלפני פסח. האם טענה כי הסיבה לדרישתה היא האמונה שהשריפה משחררת את הנפש, ואילו קבורה גורמת להצטברות אנרגיה שלילית באזור הקבר.

 

האב ביקש להביא את אפר הבת לקבורה, אך האם טענה - גם באוזני כתב ynet - כי כבר פיזרה את האפר. היא אף ערכה טקס בחוף נחשולים לפיזור האפר, וסיפרה לחבריה של הבת, שהוזמנו לטקס, כי חלק מהאפר פוזר וחלק החביאה.

 

המקום היה מסומן

אנשי זק"א החליטו שלא לוותר, ובמקביל לדרישת האב לקבל את שאריות האפר שנותרו בכד הקבורה, גייסו מספר מתנדבים למבצע חיפושים בחוף. "היה לנו מושג יחסית מדויק על המקום שבו היא החביאה את האפר על פי עדויות של

אנשים שהיו בטקס", אמר ל-ynet חזקי פרקש, איש זק"א. "בסופו של דבר גילינו שהמקום היה מסומן בעמוד ברזל".

 

בעומק לא רב באדמה גילו המתנדבים שקית ניילון ובה אפר. החומר הועבר למומחה, על מנת לקבוע אם אכן מדובר באפר אדם, ולאחר מכן יועבר לקבורה. בזק"א ציינו בסיפוק כי בכך "תוקם מצבה ויהיה שם וזכר לילדה שאמה עשתה הכול כדי שלא יישאר ממנה שריד ופליט".

 

פרקש עצמו אמר כי קשה להתייחס לפרשה – שהדירה שינה מעיניו בחודש האחרון – במונחים של סיפוק. "במשך חודש ניסיתי לעשות הכול שהילדה הזו תיקבר, כפי שהיא בעצמה רצתה וכתבה ביומנה. כואב לי שלא הצלחנו למלא את רצונה וכבודה האחרון", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוף נחשולים
צילום: יוסי ימפל, זק"א
מומלצים