שתף קטע נבחר

פרשת אולמרט: כאן שותקים, עיתוני העולם לא

עיתונות העולם, שאינה נתונה למרות צווי איסור פרסום ישראלים, לא חסה על ראש הממשלה. מאיראן ועד ארצות הברית, כלי התקשורת באשר הם מדווחים על פרטי הפרשה המאופלת שמסעירה את ישראל

בעוד תושבי ישראל מחכים לפיסת מידע בכל הנוגע לפרשת אולמרט האסורה בפרסום, כלי התקשורת בעולם יצאו הלילה והבוקר (יום ד') בכותרות המפרטות בדיוק במה דברים אמורים. הסנונית הראשונה הייתה ה"ניו יורק פוסט", שחשף כבר אתמול את פרטי הפרשה, כעת, מאיראן ועד ארה"ב, בין הפריימריז בארה"ב לציקלון במיאנמר, עוסקת התקשורת העולמית בנעשה בארצנו.

 

פרשת אולמרט - התפתחויות אחרונות:

 

כך למשל חשוב עיתוני העולם, ה"ניו יורק טיימס", שפרסם כתבה מפורטת בה תיאר את השתלשלות האירועים, כמו גם את התנהלותו הכללית של תושב החוץ המעורב בפרשה.

אנשי העיתון אף הגדילו לעשות ויצרו קשר עם בני משפחתו של האיש, שהסבירו כי אין שום בסיס לשמועה לפיה מדובר בניסיון פוליטי למוטט את ראש הממשלה, בעיתוי מושלם עם הפרסומים בדבר מסרים שהועברו לסוריה. כזכור, בשיחה עם ynet אמר בנו של האיש: "גם לכם יש הורים, אתם בוודאי מבינים את הצורך להגן עליהם".

 

באתר האינטרנט של תחנת הטלוויזיה האיראנית "press tv", מפורטת הפרשה תחת הקטגוריה "פלסטין". הדיווח ציין כי ייתכן שהפרשה תאלץ את אולמרט להתפטר או להשעות עצמו מתפקידו, והתייחס לפרטים שפורסמו ב"ניו יורק פוסט", בהם שמו ואזרחותו של התושב הזר המדובר. כפי שמתאים לאתר איראני - הכותבים מציינים כי אולמרט כיהן בעבר כראש עיריית "אל-קודס" (ירושלים - נ.ר.).

 

ה"מירור" הבריטי, שמתעסק חדשות לבקרים בצדה הצהוב של העיתונות, בחר להגיש הפעם לקוראיו ידיעה רצינית ומפורטת, המסבירה בדיוק במה נחשד ראש ממשלת ישראל. העיתון השווה בין הפרשה הנוכחית לבין מאסרו של עמרי שרון, ואף ציטט מדברי פרשן "ידיעות אחרונות", נחום ברנע, שהסביר כי "אם יתברר שהחשדות נגד אולמרט מבוססים, הוא ייאלץ להתפטר ממשרתו, אם לא מעבר לזה".

 

אולמרט או לוהן?

גם סוכנויות הידיעות הגדולות לקחו חלק בחגיגה התקשורתית, והפיצו לאלפי המנויים את פרטי הפרשה. כך AP האמריקנית שהתייחסה לדיווח ה"ניו יורק פוסט", ורויטרס האירופאית, שהתייחסה אף היא אל אותו דיווח.

 

ומה עם העיתון שחשף את פרטי המעורבים בפרשה? ה"פוסט" עצמו בחר להתעסק היום בנושאים אחרים שעל סדר היום

והקדיש את כתבת השער שלו לצעירה תושבת קולומביה שטענה כי הכוכבת ההוליוודית לינדזי לוהן גנבה מעיל יוקרתי שאותו קיבלה במתנה מסבתהּ.

 

כתבת המשך לחשיפה שזעזעה את העולם לא ניתן היה למצוא בעיתון, מה שכן מצאנו הוא הפניה לעמוד חגיגי ומיוחד לרגל חגיגות ה-60 לישראל, בו נמצא, בין היתר, גלריה עם תמונות מחייה של גולדה מאיר וכתבה בה נקראת הוליווד לייצר יותר ייצוגים של גיבורים יהודים. אולמרט, עם או בלי הפרשה החדשה, לא נזכרים בעמוד החגיגי - אף לא במילה אחת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. העולם יודע
צילום: AFP
החוקרים מגיעים לבית אולמרט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים