שתף קטע נבחר

הרב רוזן: הרב קוק מנסה לסכסך בין הציונים

רבה של רחובות, הרב קוק, חשף בוועדת חוקה כי הרב ישראל רוזן הכין רשימה של 167 גיורים פסולים שנערכו ע"י הרב דרוקמן. הרב ישראל רוזן בתגובה ל-ynet: "הגרים הללו לא נרשמו כפסולי חיתון וגיורי הרב דרוקמן תקפים לא חשש; הרב קוק מנסה לסכסך בין הרבנים הציוניים"

רבה של רחובות, הרב שמחה הכהן קוק, חשף אמש (יום ב') בדיון בוועדת החוקה של הכנסת, כי הרב ישראל רוזן הכין רשימת גרים פסולי חיתוון. הרב רוזן יוצא היום במערכה לטיהור שמו.

 

תזכורת: אמש סיפר הרב קוק לנוכחים בוועדה כי לידיו הגיעה רשימה אשר נערכה על ידי הרב ישראל רוזן, בה מופיעים שמותיהם של 167 גיורים פסולים אשר נערכו בבית דינו של ראש מערך הגיור, הרב חיים דרוקמן. הדברים נאמרו לאור הטענות שעלו בוועדה כנגד רבני ערים המסרבים להכיר בתקפות גיורם של חלק מהמתגיירים ולפיכך, הם גם מסרבים לרשום אותם לנישואים. הרב קוק עצמו טען בפני הנוכחים בוועדה, כי אין הוא יכול להרשות לעצמו להתעלם מעדויות על גיורים פסולים, כמו אלו המופיעים למשל ברשימתו של הרב רוזן.

 

בתגובה מפורטת לדברים מסביר הרב רוזן ל-ynet את המהלך שהביא להרכבת הרשימה המדוברת ומה עלה באחריתה. בדבריו אף נחשפים פרטים שהביאו ככל הנראה, את דיין בית הדין הרבני הגדול, הרב אברהם שרמן, לפסוק בפסק דינו כי לפסול את כלל גיוריו של הרב דרוקמן.

 

"דברי הרב קוק - בדיות וספין"

בתגובה לדברים טוען כעת הרב רוזן, כי "הרב שמחה קוק מנסה לסכסך בציניות בין הרבנים הדתיים לאומיים לבין עצמם".

 

להלן תגובתו המלאה לדברים מאת הרב רוזן, המכהן כיום כדיין בבתי הדין המיוחדים לגיור, ובעבר, כראש מנהל הגיור:

"הרב שרמן, גיסו של הרב קוק, פסל באחרונה את כל גיורי הרב דרוקמן וקבע כי הוא בלתי ראוי לכהן כדיין גיור עקב פרשה משנת 2000, השנה האחרונה שבה כיהנתי כראש מינהל הגיור. אז נודע לי באקראי כי הרב דרוקמן חותם לעתים על תעודות גיור גם כאשר הוא לא נכח בהליך, ובמקומו ישב רב אחר.

 

"הרשימה שמנתה כ-150 איש הוצגה לרב דרוקמן עם הוכחות ניצחות, והוא לא הכחיש. בעצה אחת עם הרב הראשי לאו, הממונה עלי דאז, פניתי לרבנים שפירא ז"ל ויבל"ח הרב אליהו, בעל פה ובכתב, ושאלתי האם לבטל את גיורם, או לפחות להנפיק להם תעודות גיור חדשות? שניהם העירו לרב דרוקמן, שהבטיח כי לא ימשיך לנהוג כך. שניהם לא פסלו את תעודות הגיור ולא דרשו גיור מחודש! הנושא נגנז בתיקים ישנים ומש מזכרוני.

 

"הרב שרמן ניער את האבק מתיק זה, שנמסר לו לבקשתו מהנהלת בתי הדין, כמפורט בפסק דינו. הוא מתאר גם מקרים מאוחרים יותר, שאינם מוכרים לי, בהם המשיך הרב דרוקמן לחתום מבלי לנכוח, ואף ננזף על ידי נציג היועץ המשפטי לממשלה.

 

"אף על פי כן, מעולם לא דרשתי לרשום תיקים אלו בפסולי חיתון! קיבלתי את פסיקת הרבנים שפירא ואליהו. מעולם לא הפניתי את הנושא לבית הדין הגדול, ודברי הרב שמחה קוק הם בדיות או...ספין. אני תומך בכל גיורי הרב דרוקמן וסובר שהם תקפים ללא חשש; פרסמתי דברים חריפים נגד פסקו של הרב שרמן, ואף חתמתי לימין הרב דרוקמן בכנס רבני צהר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב רוזן. החרדים מסכסכים
הרב דרוקמן. הודח
צילום: גיל יוחנן
מומלצים