שתף קטע נבחר

אושר סופית: רוסים לא יצטרכו ויזה לישראל

ועדת הפנים של הכנסת אישרה את ביטול הצורך של אזרחים רוסים בהוצאת ויזה לביקור בישראל. ההחלטה תיכנס לתוקפה בתוך כשלושה חודשים

ועדת הפנים של הכנסת אישרה היום (א') את ביטול הצורך של אזרחים רוסים בהוצאת ויזה לביקור בישראל. ההחלטה תיכנס לתוקף ב-20 בספטמבר.

 

ממשרד התיירות נמסר בהמשך להחלטה כי כבר בימים הקרובים יתוקן צו הכניסה לישראל בהתאם להסכם שנחתם לאחרונה בין ישראל לרוסיה ובמסגרתו תבוטל באופן הדדי חובת הוויזה לתיירים בשתי המדינות. את המהלך יזם שר התיירות לשעבר, יצחק אהרונוביץ', וההחלטה התקבלה פה אחד במסגרת ועדת שרים מיוחדת שהקימה הממשלה. כזכור, הצעת אהרונוביץ' עוררה את התנגדותם של גורמים שונים, שהביעו חשש כי ביטול הוויזות יביא לגידול בחדירת גורמים פליליים לארץ, ובין היתר יעודד הגעת זונות ושוהים בלתי חוקיים לישראל. בראש המתנגדים עמד המשרד לבטחון פנים, אולם בסופו של דבר שינה השר אבי דיכטר את עמדתו והצביע בעד שינוי החוק.

 

 

בדיון שקיימה הבוקר ועדת הפנים של הכנסת בנושא, דיווחו נציגי משרד התיירות לועדה כי בחודשים האחרונים כבר מורגשת תכונה ערה, ציפייה והתעניינות בקרב סיטונאי התיירות הגדולים ברוסיה נוכח החתימה על ההסכם ועם כניסתו לתוקף, ההערכה היא, כי ניתן יהיה בשנים הקרובות להכפיל ואף לשלש את מספר התיירים הנכנסים לישראל מרוסיה.

 

בשנת 2007 ביקרו בישראל 193,000 תיירים מרוסיה – גידול של 163% לעומת שנת 2006. בין החודשים ינואר-מאי 2008, ביקרו בישראל כ-128,000 תיירים מרוסיה – גידול של 135% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בקצב גידול זה, צפוי מספר התיירים מרוסיה להגיע בסוף שנת 2008 ל-300,000.

 

ממשרד התיירות נמסר כי רוסיה הפכה בשנת 2007 למדינת המקור השנייה בגודלה לתיירות לישראל והיא גם אחת המדינות בעלות הפוטנציאל המשמעותי ביותר לגידול בתיירות. רבים מהתיירים הרוסים מגיעים כיום לביקור חד יומי ובמשרד התיירות צופים כי רבים מהם יבקרו בישראל לתקופות ארוכות יותר, עם ביטול חובת הוויזה. בנוסף צפויה התחרות מול המדינות השכנות, בהן לא קיימת חובת ויזה, להתמקד מעתה בנושא האיכות ולא בנושא קלות ההגעה אל היעד.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים