שתף קטע נבחר

שיא בתפוקת הנפט האיראנית

מנכ"ל חברת הנפט הלאומית של איראן הכריז כי בסוף יוני נרשמה תפוקת שיא של 4.23 מיליון חביות ביום. היעד של יצואנית הנפט הרביעית בגודלה בעולם עומד על 4.28 מיליון חביות ביום עד סוף השנה

סיף אללה ג'שן סאז, מנכ"ל חברת הנפט הלאומית של איראן, הכריז על תפוקת שיא שרשמה המדינה בתאריך 27 ביוני. לפי ג'שן סאז, באותו התאריך הגיעה תפוקת הנפט האיראנית ל-4.23 מיליון חביות.

 

הבכיר האיראני הצהיר כי יעדה של איראן עומד על תפוקה של 4.28 מיליון חביות ביום עד סוף השנה. בשנה שעברה עמד הממוצע האיראני על 4.1 מיליון חביות ביום.

 

ג'שן סאז מסר כי עליית התפוקה מגיעה משדות הנפט במחוז חוזיסטאן. "לשדות הנפט באיראן יש פוטנציאל גדול להגברת התפוקה ולכן אין לי ספק כי נעמוד ביעד (הגדלת התפוקה)", הוא צוטט כאומר.

 

על פי דו"ח רשמי של ארגון אופ"ק מחודש יוני, תפוקת הנפט הממוצעת באיראן עמדה על 3.93 מיליון חביות ביום. איראן היא יצואנית הנפט הרביעית בגודלה בעולם, אחרי ערב הסעודית, רוסיה ונורבגיה.

 

לדבריו של ג'שן סאז, לסבב הסנקציות האחרון עליו הכריזו מדינות המערב לפני כשבועיים לא תהיינה השלכות שליליות על הגדלת תפוקת הנפט באיראן. "תעשיית הנפט האיראנית נמצאת כבר 29 שנים תחת איום", אמר המנכ"ל.

 

לפני כשבוע הצהיר שר הנפט האיראני ע'ולאם חוסיין נוד'רי, כי תפוקת הנפט של המדינה הגיעה השנה לרמות שיא. השר ציין כי מתוך התפוקה הכולל כ-1.7 מיליון חביות נצרכות בכל יום על ידי השוק המקומי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איראן: יש במה לממן את תוכנית הגרעין?
צילום: רויטרס
מומלצים