שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הנהלה חדשה למרכז המחול ביכורי העתים

  יערה דולב ועמית גולדנברג, מייסדי להקת "דה דה דאנס", זכו במיכרז לניהול "מרכז ביכורי העתים". הלהקה, בשינוי פנים ושם, תחליף את להקת "מוזע" שפעלה בו

  אחרי פשיטת הרגל וסגירתם הכואבת של להקת בת דור ובית הספר למחול שפעל לצדה, פועל בעיר תל אביב רק מוסד מרכזי אחד ללימודי מחול מוסדרים. מרכז ביכורי העתים, שפועל תחת עיריית תל אביב, מנהל מאז הקמתו מערך של שיעורי מחול לילדים ולבוגרים לצד השתלמויות מקצועיות למורים והשכרת אולמות לחזרות. ב-12 השנים האחרונות פעלה במרכז גם להקת הבית, "מוזע", ששימשה להכשרת רקדנים מקצועיים והיתה מאז הקמתה חומר ביד יוצרים מתחלפים בהם נעה דר, רונית זיו, הלל קוגן, עידו תדמור, ענת דניאלי ויוסי ברג. 


  יערה דולב ועמית גולדנברג בפעולה (צילום: ליאור דנציג)

   

  לפני כחצי שנה, בעקבות חילוקי דעות מול הנהלת המרכז, פורקה הלהקה. במהלך חודשים דיברו בעירייה על כספי תרומה פרטית שנועדו להקמת להקה חדשה תחתיה. חוזים נחתמו בין היתר עם היוצרים ארקדי זיידס, שלומי ביטון, עידן כהן והרקדן והכוריאוגרף הישראלי, איציק גלילי, שפועל מזה שנים בעיר כרונינגן בהולנד. בסופו של דבר, בשל סיבות הקשורות במימון, היוזמה להקמת הפרויקט במתכונתו המתוכננת לא צלחה.

   

  בעיריית תל אביב החליטו להעמיד את הנהלת המרכז למחול למכרז ובימים אלה, כך נודע ל-ynet, עתיד להיחתם חוזה להפעלתו מול מייסדי ומנהלי להקת "דה דה דאנס", בני הזוג יערה דולב ועמית גולדנברג.

   

  בעקבות כך תשנה להקת "דה דה דאנס" את פניה ותחליף למעשה את "מוזע" כחלק מפעילותו של המרכז. שם הלהקה ישונה לכותרת הייצוגית: "להקת המחול תל אביב".

   

  עמית גולדנברג ישמש כמנכ"ל המרכז ויהיה אחראי, בין היתר, על פעילות הלהקה ופעילות שוטפת של בית הספר למחול. גולדנברג ודולב יהיו אחראים במשותף על הניהול האמנתי של הלהקה. נעמי פרלוב, מהשמות הבכירים בתחום הוראת המחול בארץ, תמשיך לשמש כמנהלת אמנותית של מסלול ההתמחות לרקדנים מקצועיים ששם דגש בין היתר על עבודה עם יוצרים עכשוויים ומפגש עם רפרטואר בינלאומי של כוריאוגרפים בינלאומיים מובילים.

   

  להקת המחול תל אביב תשיק את פעילותה בערב גאלה חגיגי במסגרת פסטיבל מחולות כרמיאל שייפתח בסוף החודש. למרות שדולב וגולדנברג מעדיפים עדיין לא להרחיב בנושא התכניות העתידיות באופן כללי והשינויים שיחולו על הלהקה באופן ספציפי מה שבטוח הוא שמופע הבכורה, שנרקח במיוחד לרגל ההשקה בפסטיבל, יורכב מקולאז' יצירות מתוך הרפרטואר של בני הזוג ויוצרים עמם עבדו.

   

  עבור השניים, שהקימו בשנת 2000 את להקת "דה דה דאנס" כלהקה עצמאית ונטולת בית, מדובר בשדרוג מהותי שיאפשר המשכיות יצירה והתפתחות.

   

  בענף המחול אומרים היום ל-ynet: "זוהי כפפה ענקית שהם מרימים. אחרי הכל מדובר במרכז גדול עם היקף פעילות עצום". מאז הקמתה הופיעה להקת "דה דה דאנס" עם רפרטואר גדול של יצירות שזכו להצלחה בארץ ובחו"ל הבולטות שבהן: "הפולניות", "עיוורים", 32 דקות של אהבה" ו"ברלין-יפו קפיצת דרך". לאורך השנים שתפה הלהקה פעולה גם עם יוצרים נוספים כמו יוסי תמים, רמי לוי, דן פלג ומרקו וויגרט והעלתה גם מופעים לילדים. בין מקטעי העבודות שיוצגו בערב הגאלה יהיו "זמן לבן" מאת רמי לוי המלווה באדג'יו של אלבינוני; "דה דה" של דולב וגולדנברג והצצה ראשונית לתוך עבודה חדשה של בני הזוג. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איתי בזל
  דה דה דאנס זוכה לבית במתכונת חדשה
  צילום: איתי בזל
  לאתר ההטבות
  מומלצים