שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רכב אספנות - אפשר לייבא גם מארצות הברית

  למרות תקנה שאוסרת יבוא רכב מארצות הברית אם לא יוצר על-ידי יצרנית אמריקנית, משרד התחבורה מאפשר יבוא מאמריקה של מכוניות אספנות. המשרד: לא נמנע יבוא רכב אספנות מכל מדינה

  משרד התחבורה מגמיש את עמדתו בנוגע לייבוא רכב מארצות הברית. זאת, לאחר שבחודש אפריל החל לאכוף את התקנה האוסרת יבוא רכב מאמריקה, אלא אם יוצר על-ידי יצרנית אמריקנית - תקנה שחלה גם על רכבי אספנות (בני 30 שנה ויותר).

   

   

  בעקבות פניית ynet, אמרו אז במשרד התחבורה כי בכוונתם לשקול שינוי בתקנות, אשר ימנע את האיסור בנוגע לרכבי אספנות. כעת אנו מתבשרים כי למרות ששינוי כזה עדיין לא בוצע, במשרד מאפשרים יבוא מכוניות אספנות גם מארצות הברית. דובר המשרד, אבנר עובדיה, אומר כי כל עוד לא נקבעה מדיניות אחרת, לא ימנעו יבוא של מכוניות אספנות מכל מדינה, גם מארצות הברית.


  מכונית קלאסית. שוב מותר לייבא - גם מארה"ב

   

  בשנים האחרונות, הפך ענף הייבוא האישי לרכב בכלל - ולמכוניות אספנות בפרט - לפופולרי מאוד. כ-1,300 מכוניות הגיעו לישראל בשנת 2007 בייבוא אישי, מתוכן כמה עשרות מכוניות קלאסיות. אלה מיובאות בדרך כלל על-ידי

  אספנים או חובבי ענתיקות, אבל במקרים רבים גם כהשקעה כספית - מתוך מטרה למכור אותן ברווח. מכיוון שכלי הרכב בארצות הברית נמכרים במחירים זולים יחסית, הפך הייבוא משם לפופולרי במיוחד, וסגירתו היוותה מכה רצינית למעוניינים במכונית קלאסית.

   

  האספנים - החלטה מבורכת

  מועדוני האספנות קיבלו את הבשורה על הגמשת המדיניות בעניינם, בשביעות רצון מופגנת. ירון פרץ מאספני הרכב הארצישראליים, אמר בתגובה: "אנחנו מברכים על ההוראה שיצאה. עם זאת, היינו מעדיפים שתהיה מעוגנת בתקנות, למניעת מצב שבו שינוי מדיניות יוכל לשנות את המצב בפועל".

   

  בני הספל, דובר מועדון ה-5, אמר כי משמח לראות שמשרד התחבורה והרשויות מכירים בערך המוסף של תחביב איסוף ושימור רכבי אספנות. "הרשויות מבינות שאנשים אוספים מכוניות עתיקות לא למסחר, אלא להנאה בלבד וזה גם הבסיס של תקנות רכב אספנות. אנו שמחים שמאמצינו מול משרד התחבורה נשאו פרי, ושהבעיה שנוצרה בעקבות החלת התקנות נפתרה, בכל הנוגע לרכבי אספנות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רכב אספנות. מותר לייבא - לא רק אמריקניות
  צילום: ליאור ברוך
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים