שתף קטע נבחר

אליאנס וגיבור ספורט מפטרות מאות עובדים

גל הפיטורים הגיע לתעשייה: הנהלת מפעל גיבור ספורט בקרית שמונה פתחה במשא ומתן עם ההסתדרות על כוונתה לפטר 150 עובדים והנהלת מפעל אליאנס בחדרה הודיעה כי היא מתכוונת לפטר 100 עובדים לפחות

פיטורי העובדים על רקע המשבר הכלכלי חוצים את גבולות ההייטק ומגיעים גם אל התעשייה. בהסתדרות מדווחים על שתי פניות ראשונות מהתעשייה לפיטורי עובדים. מפעל הטקסטיל גיבור ספורט בקריית שמונה מתכוון לפטר כ-150 עובדים. לדברי גורמים בהסתדרות, בימים אלה מתנהל משא ומתן עם הנהלת מפעל גיבור ספורט על פיטורי העובדים.

 

פיטורים במשק

 

גם מפעל הצמיגים אליאנס בחדרה מתכוון לפטר כ-100 עובדים. בימים הקרובים תשלח הנהלת אליאנס מכתבי פיטורים לכ-100 עובדים, במסגרת שינוי ארגוני שנערך בחברה. ההערכות הן שפיטורים אלה הם שלב ראשון בתוכנית פיטורים רחבה יותר שעשויה להגיע לכדי 300-200 עובדים, מתוך 1,000 המועסקים כיום.

 

מנכ"ל החברה, יוסי אנגליסטר, אמר ל"ידיעות אחרונות":"אנחנו נמצאים בעיצומה של ביצוע תוכנית אסטרטגית חדשה שבמסגרתה יופסק בהדרגה הייצור של צמיגים למכוניות במפעל בארץ. הסיבה לכך היא התחרות הקשה הקיימת בענף הזה והקושי שלנו להתחרות מול יצרנים אחרים. בעקבות כך הוחלט להפסיק, ככל הנראה עד סוף השנה, את הייצור של צמיגים אלה ולהתמקד בייצור צמיגים טכניים לחקלאות ולתעשייה." 

 

הייצור של הצמיגים הקונבציונליים למכוניות יועבר להודו למפעל משותף עם יצרן צמיגים מקומי. רוב עובדי קו הייצור הזה יפוטרו, וחלק קטן מהם ייקלט בקו הייצור של הצמיגים הטכניים. לדברי אנגליסטר, תוכנית הפיטורים הייתה מתוכננת ללא קשר למשבר הכלכלי. "העובדה שנקלענו למשבר הזה רק האיצה את ההליך וגרמה לכך שהוא יבוצע בפרק זמן קצר יותר," אמר אנגליסטר.

 

ביום ראשון תיפגש הנהלת אליאנס עם נציגי ההסתדרות כדי לדווח לה על תוכנית הצמצומים בחברה. גורמים בהסתדרות העריכו שישנם מקרים נוספים של פיטורים, בעיקר במקומות עבודה קטנים. "לא מן הנמנע שבקרוב נקבל פניות נוספות ממפעלי תעשייה גדולים יותר על כוונות לפטר עובדים. אנחנו נערכים להגן על זכויות העובדים ולנסות למנוע פיטורים. במקרים שבהם הפיטורים בלתי נמנעים, נפעל לדאוג שהעובדים יקבלו את כל הזכויות המגיעות להם" נמסר מההסתדרות.

 

בהכנת הכתבה השתתפו בני ברק, נווית זומר ודוד רגב. הכתבה המלאה במגזין "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צמיגי אליאנס: ביקשו לפטר 100 עובדים
מומלצים