שתף קטע נבחר

משבר גם בתעשייה: קרוב ל-100 יפוטרו בנטפים

ל-ynet נודע כי החברה, המתמחה בייצור טכנולוגיות השקיה, מתכוונת לפטר כ-150 עובדים בעולם, מהם קרוב ל-100 בישראל. בנוסף שוקלת החברה להפסיק חלק מפעילותיה

המשבר הכלכלי לא עוצר בהיי-טק: ענקית התעשייה נטפים שוקלת להפסיק חלק מפעילויותיה, ומתכוונת לפטר במהלך שלושת השבועות הקרובים כ-150 מעובדיה, מהם קרוב ל-100 בישראל. זאת, על רקע המשבר הכלכלי העולמי הפוגע בחלק גדול מלקוחותיה.

 

 

נטפים היא אחת מהחברות המובילות בעולם בייצור טכנולוגיות השקיה. משבר האשראי העולמי מקשה על חלק גדול מלקוחותיה של נטפים, גם באמריקה וגם באסיה, לגייס אשראי, ולכן חלק מהפרויקטים שהחברה מספקת להם ציוד נעצרים ואף מבוטלים. החברה, שעד כה רשמה בעקביות צמיחה של כ-15 אחוז בשנה, עומדת לסבול מירידה ואולי אף הקפאה של מכירותיה.

 

נטפים מעסיקה 2250 עובדים בעולם, כמחציתם בישראל, ביניהם עובדים רבים שהם חברי הקיבוצים אשר להם נטפים שייכת. החברה עדיין לא החליטה בדיוק אילו פרויקטים יופסקו ואילו עובדים יפוטרו, אך ממידע שהגיע ל-ynet עולה כי בין הנפגעים יהיו גם פרויקטים ועובדים בחו"ל, גם בישראל, וגם בתוך הקיבוצים עצמם.

 

מנטפים נמסר בתגובה: "נטפים, כמו כל חברה גלובלית, עלולה להיות מושפעת מהמשבר הכלכלי העולמי, ולכן עליה להיערך לכל האפשרויות".

 

המשבר הכלכלי שהחל בארה"ב לפני כשנה וחצי והתפשט לכל העולם, גורם לשחיקה במכירות וברווחים של חברות רבות במשק הישראלי המתבסס על ייצוא. בכירים במשק הזהירו לפני החגים כי לאחריהם עומד להתרחש בישראל גל פיטורים גדול, ואכן מאז סוף חג הסוכות החלו פיטורים של למעלה מ-1000 עובדים.

 

החברות הראשונות שהחליטו לפטר היו חברות היי-טק, אך בימים האחרונים פורסמו החלטות לגבי פיטורים המוניים גם בחברות תעשייה, ובהן גיבור-ספורט בקריית שמונה, אליאנס בחדרה, קודאק בפתח-תקווה ומפעל גולד-אנד-האני בבאר-שבע.

 

המידע הראשוני לידיעה הגיע באמצעות האימייל האדום

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים