שתף קטע נבחר

גל הפיטורים בקומברס יימשך

ל-ynet נודע כי בשבועות הקרובים תפטר החברה עד 200 עובדים, מרביתם בישראל. ייתכן גל פיטורים שלישי

חברת קומברס מתכוונת להמשיך ולפטר עובדים - מעבר ל-125 שפיטרה כחלק מתוכנית ההתייעלות שלה בשבועיים האחרונים. כך נודע אמש (יום ו') ל-ynet. הסיבה לפיטורים נעוצה במשבר הכלכלי העולמי: בקומברס, כבמרבית חברות ההיי-טק בישראל ובעולם, חוששים שהמשבר יפגע בתוכניות של הלקוחות ויביא אותם לבטל פרויקטים.

 

בקומברס עדיין לא החליטו על היקף הפיטורים, אך בחברה שוקלים לפטר עד 200 עובדים, מרביתם בישראל. הפיטורים יתבצעו בשבועיים-שלושה הקרובים. גורם המעורה בנעשה בחברה טוען כי אחרי הגל הזה צפוי לבוא גם גל פיטורים שלישי , ואולם בחברה לא אישרו את הדברים.

 

כפי שפורסם בראשונה ב-ynet, קומברס פיטרה 125 עובדים בשבועיים האחרונים - כמחציתם בישראל. הסיבה לפיטורים הייתה לא רק המשבר הכלכלי אלא תוכנית התייעלות שביצעה החברה ושתוכננה מראש. במסגרת התוכנית שונה מבנה החטיבות בחברה, כדי לייעל את השירות ללקוחותיה. עם זאת, גורמים המעורים בנעשה בחברה טוענים כי המשבר הכלכלי האיץ גם את תוכנית הפיטורים האחרונה.

 

"כמו בסיפור יוסף בתנ"ך"

"יש מעט חברות שאינן מפטרות או שוקלות לפטר בימים אלה", אמר בכיר בשוק ההון הישראלי. "חברות רבות גייסו יותר עובדים מכפי שהיו צריכות בשנים הטובות, כדי להיערך לאפשרות של גידול בלתי-צפוי במספר הפרויקטים ובהיקף המכירות. כמו בסיפור יוסף בתנ"ך, הם גילו שהעודף נהפך בתקופה של משבר ליתרון, מכייוון שניתן לפטר עובדים מבלי לגרום לזעזוע קשה בחברות".

 

בספטמבר אמרו בכירים רבים במשק כי אחרי החגים צפוי גל פיטורים של אלפי עובדים. נראה כי מדובר בתוכניות שכבר הוכנו לפני החגים, ויצאו לפועל רק אחריהן מתוך התחשבות. זאת, משום שמיד אחרי החגים החל גל פיטורים גדול, שכבר עלה במקומות עבודתם של יותר מ-1,000 עובדים.

 

הראשונות שפיטרו אחרי סוכות היו חברות היי-טק, אך בימים האחרונים החלו להתקבל החלטות על פיטורים של מאות עובדים גם במפעלי תעשייה כקודאק, אליאנס וגיבור ספורט.

 

מקומברס נמסר בתגובה: "החברה, כמדיניות, אינה מתייחסת בפומבי ליחסי העבודה שלה ולספקולציות".


פורסם לראשונה 07/11/2008 18:44

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
מטה קומברס בת"א
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים