שתף קטע נבחר

לומניס פיטרה 100 עובדים, 40 מהם בישראל

יצרנית מערכות הרפואיות מיוקנעם מפטרת עובדים. יבואנית הקוסמטיקה שסטוביץ פיטרה כ-100 דיילות יופי מתוך 500. חברת הקייטרינג שקדים נסגרת ולא שילמה שכר לעובדים

המשבר ממשיך להכות במשק הישראלי: בימים האחרונים פוטרו מהתעשייה הישראלית כ-350 עובדים, בנוסף ללמעלה מ-1,000 עובדים שפוטרו מאז חג הסוכות.

 

מכת פיטורים:

 

יצרנית מערכות הלייזר הרפואיות לומניס מיוקנעם פיטרה 100 עובדים, מהם 60 עובדים בשלוחותיה בחו"ל ו-40 עובדים בישראל. החברה, שבשליטת סמי עופר והראל בית-און, העסיקה עד כה 900 עובדים. מנכ"ל החברה, דובי עופר, אמר ל"ידיעות אחרונות" כי "בשנה וחצי האחרונות היינו במגמה של גיוס עובדים, אבל לאור התחזיות לאי-צמיחה בשווקים נאלצנו לבצע התאמות, כחלק מההיערכות למצב הכלכלי העולמי".

 

חברה גדולה נוספת שצמצמה את מערך העובדים שלה היא חברת שסטוביץ לייבוא, שיווק והפצה של מוצרים קוסמטיים ודטרגנטיים. הנהלת החברה הודיעה ליותר מ-100 מ-500 דיילות יופי על סיום תפקידן. בשסטוביץ אומרים כי: "בסוף חודש נובמבר, בהסכמה הדדית עם ג'ונסון אנד ג'ונסון, שסטוביץ מפסיקה להפיץ את מוצרי הקוסמטיקה של רוק ונוטרוניג'ה, העוברים להפצה באמצעות חברת ניאופארם". בניאופארם אישרו את הדברים.

 

גם בעסקי המזון מושפעים מהמצב. ימים אחדים אחרי שחברת הקייטרינג של אגד הודיעה על סגירתה, מצטרפת אליה גם חברת הקייטרינג שקדים מתל-אביב, בבעלות אבי הרוש. החברה נסגרה במפתיע והשאירה את 150 עובדיה מחוסרי עבודה, ללא שכר עבור החודשיים האחרונים לעבודתם (ספטמבר-אוקטובר) ובינתיים - גם ללא תשלום פיצויים. העובדים שכרו את שירותיו של עו"ד אופיר רונן, הפועל על מנת להביא לפירוקה של החברה.

 

הכתבה המלאה התפרסמה במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לומניס: מפטרת עובדים
בעל השליטה בלומניס, סמי עופר
מומלצים