שתף קטע נבחר

פרוש: התלבטתי ובחרתי בי, ברקת: בואו נשנה

עד השעה 11:00 הצביעו כעשרה אחוזים מבעלי זכות ההצבעה בבחירות המקומיות. בירושלים מסתערים המתמודדים על הקלפיות. המועמד החרדי הביע ביטחון בניצחונו ומטהו מסיע בוחרים לקלפיות. המועמד החילוני התקבל באהדה בקלפי, וקרא לשבור את האדישות

7,712 קלפיות נפתחו ברחבי הארץ עבור 4.8 מיליון מצביעים פוטנציאלים. במשרד הפנים דיווחו כי עד לשעה 11:00 - כעשרה אחוזים מכלל בעלי זכות הבחירה כבר התייצבו בקלפיות. בבאר שבע ובחיפה הצביעו עד כ-5% מציבור הבוחרים ובירושלים כ-6.9%.  

 

בחירות מקומיות 2008 - סיקור מיוחד ב-ynet:

 

אחד ממוקדי המתח הדרמטיים היום הוא בירושלים, שם צפוי קרב צמוד בין המועמד החרדי מאיר פרוש למועמד החילוני ניר ברקת. כבר בבוקר נרשמה היענות גבוהה בקלפיות בבירה, שהיו גדושות באזרחים והשתרכו מהן תורים ארוכים. כל אחד מהמועמדים המובילים מנסה לגייס ברגע האחרון קולות נוספים.

 

למרות התחרות הקשה, פרוש נראה מחויך ומשועשע. לאחר ששילשל את פתקי ההצבעה אל התיבה אמר בבדיחות הדעת: "היתה בחירה מאוד קשה, אבל בסוף החלטתי להצביע פרוש". כשנשאל על מה שוחח עם אשתו הבוקר, השיב: "הבטחתי לה שאני אהיה ילד טוב ירושלים".


פרוש. "ילד טוב ירושלים" (צילום: גיל יוחנן)

 

המועמד החרדי מימש את זכותו הדמוקרטית בקלפי הסמוכה לביתו, בשכונת רוממה. לפני שניגש אל מאחורי הפרגוד אמר לעיתונאים כי הוא מאחל לכל הירושלמים רק טוב - "וזה יקרה רק אם אני אבחר". הוא הביע ביטחון בניצחונו, וזכה למחיאות

כפיים מצד המצביעים החרדים, שקראו "מאיר פרוש - ראש העיר הבא". 

 

בצאתו מן הקלפי זכה לביקור מפתיע מיושב ראש ש"ס, אלי ישי, שאמר: "אין לנציגים החרדים קרניים ואסור להסית ולהפחיד את האנשים נגדם. אורי לופוליאנסקי היה ראש עיר מצוין והוכיח שלא צריך לפחד מהחרדים. אנחנו בעזרת השם מאמינים שתהיה סיעתא דשמיא גדולה, ושפרוש ינצח".

 

ברחוב החרדי בירושלים נרשמה התרגשות גדולה, כשמכוניות עם כרוזים מסתובבות בעיר וקוראות להצביע למאיר פרוש, ולא להמתין לסוף היום. עשרות רבות של רכבי הסעה, עטורים בדגלי פרוש וכרוזי תמיכה, דואגים להסיע את הציבור החרדי מביתו אל הקלפי.

 

ברקת: בואו לעשות היסטוריה

מוקדם יותר היום הגיע המועמד החילוני לראשות העיר, ניר ברקת, לקלפי הסמוכה לביתו בשכונת בית הכרם. הוא נתקל בתורים של ציבור חילוני בעיקרו, שהמתין להצביע. ברקת התקבל באהדה רבה על ידי הנוכחים ולאחר שמימש את זכותו הדמוקרטית ושילשל את הפתקים אל הקלפי' קרא: "בואו לעשות היסטוריה בירושלים. אני קורא לכל הציבור לצאת מן הבתים ולהצביע. תקראו גם לחברים ולמשפחות לממש את זכותם. כל קול קובע".


ברקת בירושלים. "בואו לעשות היסטוריה" (צילום: גיל יוחנן)

 

בצאתו מן הקלפי סיפר על תחושותיו, לאור קבלת הפנים האוהדת בה נתקל: "זה מרגש, זה עושה טוב, וזה נותן לי עוצמה וכוח לשלב הבא בחיים – לנהל את ירושלים".

  

רבים מן התושבים שהגיעו אל הקלפי סיפרו כי זה שנים ארוכות לא ראו היענות שכזו באותה השכונה, והעידו כי ישנה תחושה של שינוי באוויר.

למרות זאת, במטה ברקת טוענים כי אחוזי ההצבעה החילונים עד עכשיו נמוכים מהצפוי, וקוראים לציבור לצאת מהאדישות ולהצביע.

 

ברחבי העיר אווירת הבחירות ניכרת. שלטי בחירות של המועמדים מציפים את הרחובות, והמדרכות מלאות בפליירים זרוקים של הרשימות השונות. משני מטות המתמודדים התקבלו טרוניות לגבי אי-סדרים בקלפיות, בין השאר על מחסור או השחתה של פתקי הצבעה. 

 

ברחוב סאלאח א-דין שבמזרח ירושלים עצרה המשטרה שבעה תושבים בחשד שאיימו והסיתו בעלי עסקים לסגור את עסקיהם, כחלק משביתת המסחר החלקית הנערכת במחאה על הבחירות.

 

בהכנת הידיעה השתתפו אמנון מרנדה ואפרת וייס
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גאידמק. מגייס תומכים נוספים
צילום: דודי ועקנין
פרוש זוכה לביקור מפתיע
צילום: גיל יוחנן
ברקת מצביע
צילום: גיל יוחנן
מומלצים