שתף קטע נבחר

תוצאות האמת: סיבוב שני ברחובות וקריית שמונה

ניר ברקת חולל מהפך בירושלים, רון חולדאי שמר על מקומו בתל-אביב, בחיפה ניצח יונה יהב. בראשון לציון ובאשדוד הפסידו ראשי הערים שכיהנו יותר מ-25 שנה. מהפכים גם בקריית-ביאליק וגבעת-שמואל. ניצחונות מוחצים ללחיאני בבת-ים ורוכברגר ברמת-השרון. ynet מגיש סקירה מלאה של התוצאות

תוצאות האמת מהקלפיות זורמות הלילה (יום ד') מכל רחבי הארץ ומועמדים ופעילים נרגשים ממתינים במתח להכרעות בערים. בחלק מהמקומות נראה כי הקרב על התפקיד הנחשק כבר הוכרע, אולם בחלק מהיישובים יאלצו המתמודדים להמשיך ולהיקרע בין תקווה לאכזבה, עד לתוצאות סופיות. באשדוד, באר-שבע וראשון-לציון ראשי העיר הוותיקים הולכים הביתה.

 

לתוצאות המלאות ברחבי הארץ - לחצו כאן .

 

בתום ספירת הקולות בתל-אביב עולה כי רון חולדאי זכה ב-50.7 אחוזים מהקולות, לעומת 34.3 למועמד "עיר לכולנו", דב חנין. אורן שחור קיבל 10.5 אחוזים. הסיעות של דב חנין וחולדאי קיבלו חמישה מנדטים כל אחד, מרצ, רוב העיר והירוקים - שלושה מנדטים כל אחד. הליכוד, ש"ס וחזית דתית-מאוחדת - שניים כל אחת. צדק חברתי ולתת לחיות רשימת יאפ"א - מנדט אחד לכל אחד.

 

בחירות מקומיות 2008 - סיקור מיוחד ב-ynet:

  

בירושלים ניצח ניר ברקת עם 52 אחוזים מהקולות, אחריו מאיר פרוש עם 43 אחוזים, ארקדי גאידמק קיבל 3.5 אחוזים ודן בירון עם פחות מחצי אחוז. עם זאת, הסיעה הגדולה במועצת העיר תהיה יהדות התורה המאוחדת ואחריה הסיעה של ברקת. גאידמק לא הצליח אפילו להיכנס למועצת העיר. סיעת "התעוררות ירושלמים" הפתיעה וזכתה בשני מנדטים. 


 

שיעור ההצבעה הארצי נמוך יחסית, ועומד על כ-40 אחוזים. נכון לשעת סגירת הקלפיות, עמד שיעור ההצבעה בירושלים (לא כולל חיילים) על 41%, בתל-אביב 36% ובבאר-שבע 40.7%.

 

מהפכים בראשון-לציון ובבאר-שבע

בחיפה ניצח יונה יהב, שזכה ל-46.5 אחוזים מקולות הבוחרים, לעומתו יעקב בורובסקי קיבל 37.3 אחוזים מהקולות. מועמד מפלגת העבודה, ישראל סביון, קיבלו פחות 4 אחוזים, ואילו מועמד הליכוד בעיר רמי לוי זכה ב-3.85 אחוזים. מהפך בראשון לציון  - דב צור זכה ב-52.3 אחוזים מהקולות בעוד ראש העיר ב-25 השנים האחרונות, מאיר ניצן, מקבל 47.7 אחוזים מהקולות. בנתניה ניצחה מרים פיירברג שזכתה ב-81 אחוזים. ברמת-גן ניצח ראש העיר, צבי בר, עם 55.8 אחוזים. בשדרות ניצח ראש העיר לשעבר, דוד בוסקילה, שזכה ב-45 אחוזים מקולות הבוחרים. אחלמה פרץ קיבלה 26 אחוזים בלבד ואלון דוידי עם 25 אחוזים.

 

בבאר שבע ניצח רוביק דנילוביץ' עם 60.4 אחוזים מהקולות, 30 אחוזים בחרו בראש העיר יעקב טרנר ו-9.6 אחוזים בחרו ביוסי שלי. דנילוביץ' היה בשנים האחרונות סגנו של טרנר. ברחובות יתקיים סיבוב שני בעוד שבועיים בין ראש העיר שוקי פורר שזכה ב-35 אחוזים מהקולות, לעוזי סלנט שקיבל 23 אחוזים. בחדרה זכה בבחירות חיים אביטן, בבחירות עם 65 אחוזי תמיכה. בגבעתיים ניצח בבחירות ראובן בן שחר, עם כמעט 80 אחוזי תמיכה.


 

באשדוד, מספירת 254 מתוך 255 קלפיות, עולה כי יחיאל לסרי זוכה ב-56 אחוזים ואילו ראש העיר המכהן, צבי צילקר זוכה ב-44 אחוזים. צילקר כיהן בתפקידו 33 שנה. בבת-ים ניצח שלמה לחיאני, שזכה ב-86.26 אחוזים, לעומת 13.74 שקיבל אלי יריב. בהרצליה -ניצחה יעל גרמן 62 אחוזים. בפתח-תקווה ניצח ראש העיר, יצחק אוחיון, עם 55.4 אחוזים - אחריו אורי אהד עם 29 אחוזים. בחולון ניצח מוטי ששון עם 74 אחוזים. בכפר-סבא ניצח ראש העיר, יהודה בן-חמו, עם יותר מ-83 אחוזים. ברעננה ניצח נחום חופרי עם 71 אחוזים.

 

בקריית-שמונה יתקיים סיבוב בין ניסים מלכה לבן-ציון יעקב או יפעת שאשא-ביטון - כאשר קולות החיילים יכריעו מי יתמודד מול מלכה בסיבוב השני. ראש העיר בפועל, סמי מלול, סיים רק במקום הרביעי עם 10.6 אחוזים - והוא לא יכהן אפילו כחבר במועצת הקרובה - כמו נציגי קדימה ומפלגת העבודה. ברמת השרון יישאר ראש העיר יצחק רוכברגר בעירייה עוד חמש שנים - לאחר שזכה ב-85.3 אחוזים. בגבעת שמואל ניצח יוסף ברודני, לאחר שזכה ב-52.1 אחוז מהקולות. הוא גבר על ראש העיר זמיר בן-ארי. באילת, עולה כי מאיר יצחק הלוי ימשיך לכהן כראש העיר ולא ייערך סיבוב שני.


 

בקריית אונו יתקיים סיבוב שני בין ראש העיר, יוסי נשרי - לישראל גל. בצפת יתקיים סיבוב שני בין ישי מימון לאילן שוחט. גם במטולה יערך סיבוב שני - בו יתמודדו ראש המועצה המכהן קובי כץ מול עמיר מלצר או הרצל בוקר - כאשר המועמד ייקבע לאחר ספירת קולות החיילים. באשקלון יתמודדו בסיבוב השני ראש העיר לשעבר בני וקנין מול איתמר שמעוני. רוני מהצרי, ראש העיר הנוכחי, לא העפיל לסיבוב השני.

 

בקריית מלאכי, מוטי מלכה זכה ב-84 אחוז מהקולות וימשיך לכהונה שנייה. ראש העיר קריית גת, אבירם דהרי, נבחר גם הוא בפעם השנייה לאחר שזכה ביותר מחמישים אחוז מהקולות. ברמלה ניצח ראש העיר יואל לביא - לאחר שזכה ב-60 אחוזים מהקולות. גם בטבריה ניצח ראש העיר המכהן - זוהר עובד. הוא זכה ב-46.3 אחוזים מהקולות. במבשרת ציון ניצח אריה שמם עם 42 אחוזים מהקולות ובעפולה המנצח הוא ראש העיר המכהן, אברהם אלקבץ, שזכה ב-56 אחוזים מקולות הבוחרים. יחיאל זוהר ניצח בבחירות בנתיבות לאחר שזכה ב-52.7 אחוז מהקולות. 


 

 

בכרמיאל, ניצח ראש העיר המכהן עדי אלדר קיבל 57.7 אחוזים מהקולות, לעומת 42.3 אחוזים של יריבתו רינה גרינברג. למועצת העירייה נכנסה רשימה שקראה שלא למכור דירות לערבים בכרמיאל. בנצרת עילית, לאחר ספירת 55 מתוך 65 קלפיות עולה כי שמעון גפסו זוכה ב-53 אחוזים, בעוד רונן פלוט מקבל 42.5 אחוזים. בעכו ניצח ראש העיר, שמעון לנקרי, עם 65 אחוזים. בגני תקווה זכה אבישי לוין בראשות המועצה עם 63.1 אחוזים מהקולות. באור יהודה ניצח דוד יוסף עם 71.3 אחוזים מהקולות ובמעלה אדומים בני כשריאל, גם כן ניצח עם 71.3 אחוזים. בבאר-יעקב ניצח ניסים גוזלן עם 77 אחוזים מהקולות ובשוהם גיל לבנה עם 58.1 אחוזים. בבית דגן ניצח אלי דדון עם 57.8 אחוזים מהקולות.

 

בקריית עקרון ניצח אריק חדד שזכה ב-50.5 אחוזים מקולות הבוחרים. ראש מועצת עומר, פיני בדש, ניצח בבחירות לאחר שזכה ב-54.4 אחוז מהקולות. במגדל העמק ניצח ראש העיר, אלי ברדה. הוא קיבל 64 אחוזים מקולות הבוחרים. בסביון ניצח כוכב התוכנית הישרדות, מושיק ליפץ, עם 75 אחוזים מהקולות.   


 

בטירת הכרמל נרשם קרב צמוד מאוד בין ראש העיר לשעבר אריה טל לראש העיר הנוכחי אריה פרג'ון. לאחר ספירת כל הקלפיות מוביל טל ב-27 קולות - אך התוצאה לא סופית מכיוון שקולות החיילים טרם נספרו. גם במצפה רמון יכריעו קולות החיילים - מכיוון שפלורה פרץ מובילה ב-20 קולות בלבד על יצחק זרגרי. בקריית טבעון ניצח דוד אריאלי עם 44 אחוזים מהקולות.

 

ביבנה ייערך סיבוב שני בין צבי גוב-ארי, שזכה ב-34.1 אחוז מהקולות, לבין מאיר בן-הרוש, שזכה ב-21.7 אחוז. בביר אל-מכסור ניצח יאסר חוג'ראת, עם 46.4 אחוזים. בג'דידה-מכר זכה מוחמד שאמי עם 41.3 אחוזים. בטמרה יהיה סיבוב שני בין אבו-רומי מוסא לבין אבו אל-היג'א עאדל. בכפר יסיף ניצח תומא עוני עם 51.2 אחוז. בעין מאהל ניצח אחמד חביבאלה עם 45.6 אחוז מהקולות, ובטירה ניצח עבדל עבד אל-חי מאמון עם 53.2 אחוז.

 

בקצרין ניצח סמי בר-לב, ראש המועצה המקומית ב-31 השנים האחורנות, שגרף 73 אחוזים מקולות הבוחרים. באלפי מנשה ניצח אליעזר חסדאי עם 77.5 אחוזים מהקולות. בלהבים ניצח אליהו לוי עם 55 אחוזים. בכפר ורדים ניצח סיון יחיאלי עם 43.7 אחוזים. בקריית מוצקין ניצח ראש העיר, חיים צורי, לאחר שזכה ב-83 אחוזים מקולות הבוחרים. בקריית ים ניצח ראש העיר שמואל סיסו עם 85 אחוזים מקולות הבוחרים. גם בקריית-אתא נבחר ראש העיר המכהן, יעקב פרץ, לאחר שזכה ב-56 אחוזים מהקולות.

 

בקריית-ביאליק ניצח אלי דוקרסקי עם 43 אחוזים והדיח את ראש העיר המכהן, ד"ר רפי ורטהיים, שזכה ב-19 אחוזים. ורטהיים אושפז הלילה לאחר שחש ברע, במהלך הגשת תלונה הקשורה לבחירות במשטרת זבולון. בשלומי ניצח ראש המועצה המכהן, גבי נעמן - שזכה ב-60 אחוזים. בבית-שאן ניצח ג'קי לוי עם 46.6 אחוזים. בנשר ניצח ראש העיר דוד עמר, שזכה ב-65 אחוזים מהקולות. ביבניאל ניצח רוני כהן שזכה ב-58.4 אחוזים מהקולות.

 

ביישוב הבדואי רהט ייערך סיבוב שני בבחירות בין ראש המועצה טלאל אל-קירנאווי למועמד התנועה האיסלאמית סעיד אבו-טהבן. בשגב שלום ניצח עמר אבו-מועמר עם 52.2 אחוז מהקולות. בלקייה ייערך סיבוב שני בין חאלד אל-סאנע לבין אחמד אל-אסד.

 

בחצור הגלילית מסתמן נצחון לשמעון סוויסה על פני שאול כמיסה, ראש המועצה בחמש השנים האחרונות. בין השניים הפרש של 57 קולות, אך ביישוב ממתינים לקולות החיילים שיכריעו מי המנצח. בראש פינה ניצח אביהוד רסקי, שזכה ב-80 אחוזים מהקולות. בנהריה ניצח ראש העיר ז'קי סבג, שזכה ב-65 אחוזים מקולות הבוחרים. במועצה המקומית הר-הדר ניצח אבירם כהן עם 60.4 אחוזים מהקולות. בכפר-תבור ניצח יוסף דולה - שזכה ב-68.8 אחוזים מהקולות. בקרני שומרון נבחר הרצל בן-ארי לכהונה נוספת. בקריית-ארבע ניצח מלאכי לוינגר.


פורסם לראשונה 11/11/2008 23:48

 

בהכנת הידיעה השתתפו אחיה ראב"ד, רונן מדזיני, אלי סניור, אטילה שומפלבי, שמוליק חדד, חגי עינב, אפרת וייס, אהובה מאמוס, טובה דדון ואילנה קוריאל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי דוקורסקי. מהפך בקריית ביאליק
צילום: גיל נחושתן
שלומי לחיאני. ניצחון מוחץ בבת-ים
צילום: גבי מנשה
יעקב בורובסקי. קרב צמוד בחיפה
צילום: שי וקנין
סמי בר-לב. 31 שנים + 5 בתפקיד
צבי בר. ניצח ברמת-גן
דוד בוסקילה. ראש העיר הבא של שדרות
השבט אמר את דברו. מושיק ליפץ
צילום: אייל נבו
מומלצים