שתף קטע נבחר

ניר ברקת גבר על מאיר פרוש: "ירושלים ניצחה"

כשכמעט כל קולות המצביעים בירושלים נספרו, עלה לבמה לפנות בוקר המועמד החילוני לראשות העיר, ניר ברקת, וחגג את נצחונו על מאיר פרוש החרדי, בהפרש של כ-9%. בנאום הניצחון אמר לפעיליו: "הניצחון שייך לכל אלה שאוהבים ומוקירים את ירושלים"

ניר ברקת הוא ראש העיר הבא של ירושלים. בעיר הבירה נספרו הלילה (יום ד') כל 707 הקלפיות, אולם הרבה לפני כן כבר החלו במטהו של המועמד החילוני, ניר ברקת, לחגוג את נצחונו על פני המועמד החרדי, מאיר פרוש. מספירת הקולות, עולה כי ברקת ניצח עם 52 אחוזים מהקולות, ואחריו מאיר פרוש עם 43 אחוזים. ארקדי גאידמק קיבל 3.6 אחוזים ודן בירון קיבל פחות מאחוז.

 

לקראת 4:00 עלה ניר ברקת לדוכן הנואמים והכריז על ניצחונו בבחירות. "הלילה ירושלים ניצחה, הלילה ישראל ניצחה, הלילה העם היהודי ניצח", אמר לפעיליו. "אני גאה, נרגש ומחסיר פעימה כשאני עומד הלילה הזה כאן לפניכם. הניצחון שייך לכל אלו שאוהבים ומוקירים את העיר המיוחדת והמדהימה שלנו, את עיר הבירה הנצחית של העם היהודי".

 

בחירות 2008 - הסיקור המלא

 

לדבריו, "הניצחון שייך לאלו בימין ולאלו בשמאל, הניצחון שייך לדתיים ולחילוניים. הוא שייך לבעלי כיפות סרוגות, בעלי הכיפות השקופות ולבעלי כיפות שחורות. לעולים חדשים ולילידי ירושלים מזה דורות. הניצחון שייך ליהודים וערבים. הערב הזה מוקדש לחולמים, למעזים, לשואפים ולמאמינים. הלילה הזה הוא לילה של אחדות".


ניר ברקת חוגג עם פעיליו (צילום: דודי ועקנין) 

 

ברקת קרא לאחדות בקרב תושבי העיר. "ההתמודדות הסתיימה והחל מהבוקר אהיה ראש העיר של כל הירושלמים כולם. אני מבקש לברך את מאיר פרוש ואת פעיליו ואת הציבור שהוא מייצג. כמו כן, ברצוני לברך את ארקדי גאידמק ואת דן בירון על השתתפותם במערכת הבחירות. זו היתה מערכת בחירות קשה ונוקבת, אבל כעת המערכה הסתיימה. כעת הזמן לעבודה משותפת למען העיר". 


 

הוא הבטיח לשמור על הסטטוס קוו בעיר. "כולנו מפסיקים להיות מחנות בוחרים וחוזרים להיות תושבים. אשמור על הסטטוס קוו בענייני הדת בירושלים ועל כבודם של כלל תושבי העיר". ברקת סיים את נאומו בתקיעת שופר ובשירת התקווה. במועצת העיר הסיעה הגדולה תהיה יהדות התורה המאוחדת ואחריה הסיעה של ברקת. לעומת גאידמק, שלא הצליח אפילו להיכנס למועצה, הפתיעה סיעת "התעוררות ירושלמים" וזכתה בשני מנדטים.

 

שירים ודרבוקות אצל ברקת, מטה פרוש התרוקן

בשעות האחרונות הלילה המוקדמות, לאור הזליגה האטית של תוצאות האמת, הסתמנה מגמה מעורבת והאופוריה שהיתה במחנה ברקת לאחר הסקרים התחלפה בחשש כבד, לאור תוצאות הפוכות שהגיעו ממטה פרוש. יחד עם זאת, ככל שחלפו השעות, נראה כי ברקת זוכה ליתרון גדול. מאות הפעילים שנמצאים במלון פצחו בשירים והחלו לתופף בדרבוקות.


הפעילים במטה פרוש (צילום: גיל יוחנן) 

 

המטה העצום של פרוש היה צר מלהכיל את קהל הסקרנים האינסופי.

מאות אנשים היו בפנים, הפעילים והכוורת הקרובה, התרוצצו במסדרונות אפופי עשן סיגריות. האלפים בחוץ, שלא נותר להם מקום בפנים, בהו במסך גדול עליו מוצגות תוצאות האמת המתעדכנות. האווירה היתה לחוצה וקודרת. קולות נשמעו בין ההמונים: "המצב לא טוב, ברקת לקח".

 

ההילולה הגדולה שתוכננה שם, כבר לא תצא לפועל. כמה עשרות מהפעילים עשו דרכם הביתה, לאחר שפרוש הודה בכשלונו ובירך את ברקת על הניצחון. סמוך למלון בו נמצאים תומכי ברקת, הגיעו כמה עשרות צעירים חרדים, ובמקום נרשמו תקריות קטנות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברקת בנאום ניצחון
צילום: דודי ועקנין
צילום: גיל יוחנן
פרוש מאוכזב, הפעילים מאוכזבים
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
תומך פרוש מתעדכן בתוצאות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים