שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מונה מפרק זמני לחברת משמר
  ביהמ"ש המחוזי בת"א מינה את עו"ד רמי קוגן כמפרק זמני לחברת כוח האדם שקרסה ופיטרה השבוע 700 עובדים

  בית המשפט המחוזי בתל אביב מינה בצהריים (ה') את עו"ד רמי קוגן כמפרק זמני לחברת השמירה וכוח האדם משמר, שקרסה. השופטת ורדה אלשיך נענתה בכך לבקשת עורכי הדין קוגן וחיות רוזנקרנץ, שהגישו בשם העובדים שפוטרו בקשה לפירוק החברה ולמינוי מפרק זמני.

   

   

  חברה משמר הפסיקה את כל פעילויותיה והודיעה ביום שלישי לכל עובדיה כי הם מפוטרים, כיוון שאין לחברה כסף לממן את תשלום שכרם. רוזנקרנץ וקוגן טוענים שהעובדים לא קיבלו את משכורתם לחודש אוקטובר ולא קיבלו כספים המגיעים להם כגון פיצויי פיטורים ותשלומים נוספים.

   

  החברה, שמנתה עד לחודש אוגוסט כ-1,500 עובדים, הפסידה לאחרונה שורה של מכרזים אצל גופים שהעסיקו אותה. בשלב הראשון של מהלך הפיטורים, שהחל באוגוסט, פיטרה החברה כ-800 עובדים, ואילו בשלב השני, שהתרחש אתמול, פוטרו 700 העובדים הנותרים.

   

  חלק מהעובדים שפוטרו מאז אוגוסט מצאו עבודה אצל החברות החדשות שזכו במכרזים, והמשיכו לעבוד כעובדי קבלן במקומות בהם עבדו קודם. עובדים אחרים, לעומת זאת, הפכו למובטלים. ההערכה היא שגם חלק מ-700 שפוטרו אתמול ימצאו עבודה חדשה אצל החברות המתחרות.

   

  "קבלנים זוכים במכרזים במחירי הפסד"

   

  יו"ר החברה ובעליה, יוסף ליאב, אמר אתמול ל-ynet: "אכן, החברה הפסיקה את פעילותה כיוון שלקוחותיה לא שילמו לה את התשלומים שהגיעו להם במועד. חייבים לנו מיליוני שקלים. בנוסף, הבנקים נמנעים היום ממתן אשראי בגלל ההאטה הכלכלית. הזרמתי מכיסי כסף לחברה ואתה נכנס לתוך סחרור כספי שלא מאפשר לך לשרוד.

   

  "אני חושב שגורם נכבד בכך הוא התנהגות הלקוחות, שמאפשרים לקבלנים לזכות במכרזים במחירי הפסד. עם זאת, אני משוכנע שהעובדים ימצאו עבודה אצל החברות המתחרות, שלקחו את מקומות העבודה הנוכחיים שלהם".

   

  משמר, שנחשבה לאחת מהחברות המובילות בארץ בתחום האבטחה, השמירה והניקיון, סיפקה שירותים לבתי חולים, בתי אבות, מוסדות חינוך, בנקים, מפעלים רבים ואף מוסדות ממשלתיים. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים