שתף קטע נבחר

חברת השכרת הרכב יורופקאר ישראל נסגרת

פרסום ראשון: מטיס קפיטל, בעלת החברה, תמכור לחברה אחרת את כלי הרכב שבבעלות יורופקאר. הלקוחות התבקשו להחזיר את כלי הרכב בטענה ש"סוגרים את הבאסטה". 50 עובדי החברה צפויים להישלח הביתה

חברת השכרת הרכב יורופקאר ישראל, שנמצאת בבעלות חברת ההשקעות מטיס קפיטל, נסגרת. בהודעה ששלחה היום (ה') מטיס קפיטל לבורסה נמסר כי כלי הרכב שבבעלות יורופקאר ישראל יימכרו לחברה אחרת. מטיס קפיטל מחזיקה ב-50% מיבואנית רכבי סובארו לישראל, יפנאוטו.

 

בהודעת מטיס קפיטל לבורסה, שפורסמה בעקבות הפרסום ב-ynet, נאמר: "בהתאם להחלטות דירקטוריון החברה, כפי שדווח בעבר, חתמה החברה בחודש נובמבר 2008 על הסכם עקרונות למכירת החזקותיה במטיס קפיטל השכרת רכב בע"מ ובתאגידים המוחזקים על ידה עם צד ג', שאינו קשור לחברה... החברה פועלת עם צד ג' כאמור לגיבוש הסכם מפורט שיובא בפני דירקטוריון החברה".

 

 

בהודעה לבורסה נמסר עוד כי "הסכם העקרונות אינו כולל את המשך השימוש במותג יורופקאר, על פי הזיכיון שבו מחזיקה החברה, והחברה בוחנת את האפשרויות העומדות בפניה בתיאום עם חברת יורופקאר, מעניקת הזיכיון".

 

מוקדם יותר היום קיבלו לקוחות החברה הודעה לפיה עליהם להחזיר את כל כלי הרכב הנמצאים בחזקתם. "התקשר אלי הבוקר מנהל סניף יורופקאר בירושלים, ואמר לי לבוא עד יום ראשון ולהחזיר את הרכב כיוון שהחברה, לדבריו, נסגרת", סיפר ל-ynet לקוח של החברה בירושלים. "שאלתי אותו אם אפשר לקנות את המכונית, הוא אמר: 'מצטער, לא. מכרנו כבר את כל כלי הרכב לחברות. אנחנו סוגרים את הבאסטה'".

 

בתחילת החודש פיטרה יורופקאר 20 מתוך 70 עובדיה, ועם סגירתה הכוללת של החברה יישלחו כנראה יתר עובדי החברה הביתה. בחודש ספטמבר מכרה מטיס קפיטל את פעילות הליסינג של יורופקאר לחברת אמפא קפיטל שבבעלות שלומי פוגל.

 

הרקע לסגירת פעילות השכרת הרכב של יורפקאר הוא ככל הנראה המשבר הכלכלי ומגמת ההאטה שצופים למשק הישראלי בשנת 2009. תחום השכרת רכב נפגע באופן מיוחד מהמשבר, כיוון שהוא מבוסס על תיירות ופעילות כלכלית מוגברת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העסקה אינה כוללת את מכירת המותג יורופקאר
מומלצים