שתף קטע נבחר

כ-100 עובדי אמפא יפוטרו עקב מכירתה

הפיטורים - עקב מכירת החברה לקריסטל - נעשו בהסכמת הוועד. קריסטל רכשה את שירותי האחזקה של מכשירי החשמל הביתיים הנושאים את מותגיה, ללא חטיבת המזגנים

יותר מ-100 עובדי אמפא יפוטרו עם מכירת החברה לחברת קריסטל. כך נודע אתמול ל"ידיעות אחרונות". בסוף השבוע אושרה המכירה על ידי דירקטוריון אמפא. הפיטורים, בעיקר של טכנאי שירות, נעשו בהסכמת הוועד. קריסטל רכשה את שירותי האחזקה של מכשירי החשמל הביתיים הנושאים את מותגיה, ואילו חטיבת המזגנים תימכר כנראה לגורם אחר בענף.

 

אמפא נחשבת לחברה הגדולה בישראל הנותנת שירות תיקונים למוצרי צריכה, בכלל זה מקררים ומכונות כביסה. באחרונה החליטו הבעלים למוכרה, אבל קריסטל הפעילה סעיף בהסכם עם אמפא המתיר לה להיות הראשונה שתנסה לרכוש אותה.

 

קריסטל דרשה לבטל את ההסכם הקיבוצי שעובדי אמפא חתומים עליו ומעבר לחוזים אישיים והבהירה כי זה תנאי יסודי לביצוע העסקה. האפשרות השנייה הייתה שקריסטל לא תרכוש את החברה ותפסיק להשתמש בשירותיה. המשמעות: סגירת החברה. זמן מה עלה המו"מ בין הצדדים על שרטון, ובעקבות זאת גבר החשש כי אמפא תיסגר ועובדים יפוטרו.

 

לדברי גורמים בהסתדרות, פיטורי שליש מהעובדים היו חלק מתנאי ההסכם בין אמפא לקריסטל. "כרבע מטכנאי אמפא עוסקים בתיקוני מזגנים, וקריסטל לא עוסקת בכך. האפשרות האחרת הייתה שכל 380 העובדים יפוטרו," אמרו אתמול הגורמים.

 

מקריסטל נמסר כי החברה לא רוכשת רק את החלק שסיפק שירות לקריסטל. פעילות אמפא בתחום שירות המזגנים והשירות למוסדות גדולים, כ-100 עד 150 עובדים, אינו כלולה בעסקה ולא ברור מה גורלה. קריסטל מסרה כי תעסיק כ-150 מעובדי אמפא.

 

הידיעה המלאה מתפרסמת היום במוסף "ממון" בידיעות אחרונות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קריסטל רכשה את שירותי האחזקה של מכשירי החשמל הביתיים
מומלצים