שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

חשש במומבאי: 5 טרוריסטים עדיין "נעדרים"

אתר העיתון הבריטי "טיימס" מדווח, בהסתמך על גורמי משטרה הודים, כי בספינה שבאמצעותה באו הטרוריסטים למומבאי נמצא ציוד עבור 15 גברים. עד עתה דווח על תשעה מחבלים שנהרגו, ועשירי שנלכד. החשש: חמשת המחבלים יכו בשנית

לפחות חמישה מהטרוריסטים שהשתתפו במתקפת הטרור במומבאי (בומביי) הצליחו להימלט מידי כוחות הביטחון ההודים ועלולים לתקוף שוב את הבירה הפיננסית של הודו - כך, על-פי אתר העיתון "טיימס" הלונדוני, חוששים הבוקר גורמים בהודו.

 

מתקפת הטרור במומבאי - עדכונים אחרונים:

 

הדיווח בא בסתירה להודעות הרשמיות שיצאו מהודו, לפיהן עשרה מחבלים השתתפו בפיגועים שגבו את חייהם של קרוב למאתיים בני אדם - מהם נהרגו תשעה ואחד נלכד. עם זאת, שליח העיתון הבריטי במומבאי דיווח כי החשש התעורר לאחר שבסירת הדיג שבה השתמשו המחבלים כדי להגיע לעיר נמצא ציוד עבור 15 גברים.


שוטרים מסיירים מול מלון "טאג' מאהל" במומבאי (צילום: רויטרס)

 

"נמצאו 15 חגורות הצלה, אפילו 15 מברשות שיניים", אמר צוטט גורם משטרה בדיווח. "ייתכן שמדובר בעוד גברים שהיו מעורבים" במתקפה. ארגון לא מוכר בשם "דקאן מוג'הידין" נטל אחריות לפיגוע, אולם הרשויות מסרו כי המחבל היחיד שנלכד בחיים סיפר בחקירתו כי הוא חבר בארגון טרור פקיסטני בשם "לשקר א-טייבה", שביצע פיגועים בהודו בעבר.

 

"מבחן חשוב לממשלה הפקיסטנית"

מוקדם יותר קראה מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, לפקיסטן לשתף פעולה באופן מלא עם חקירת הפיגועים של יריבתה ההיסטורית, הודו. לדבריה, תגובתה של פקיסטן תהווה מבחן חשוב לממשלה האזרחית החדשה של פקיסטן. אני לא רוצה לקפוץ למסקנות, אני חושבת שזה הזמן לצפות לשקיפות מלאה, מוחלטת וטוטאלית ולשיתוף פעולה מצד פקיסטן", אמרה רייס, המבקרת בלונדון, ואשר צפויה לבקר בהודו מחרתיים.

 

נשיא פקיסטן, אסיף עלי זרדרי, קרא הלילה להודו שלא להעניש את ארצו בגין הפיגועים, והזהיר כי המחבלים עלולים להצית מלחמה. זרדרי, אלמנה של ראש ממשלת פקיסטן לשעבר בנזיר בוטו, שנרצחה בעצמה בפיגוע בשנה שעברה, הבהיר כי אין לארצו כל קשר למחבלים. "אפילו אם החמושים קשורים לארגון "לשקאר א-טייבה", במי אתם חושבים שאנחנו נלחמים?", שאל זרדרי.

 

ראש הממשלה המקומית במדינה שבה שוכנת מומבאי, מהרשטרה, איש מפלגת "קונגרס" שבשלטון, הציע היום להתפטר בעקבות הפיגועים שבהם נרצחו לפחות 172 בני אדם. "הצעתי להתפטר", אמר וילסראו דשמוח לעיתונאים, אך הוסיף כי כעת הוא מחכה להחלטת מנהיגי מפלגתו בעניין. במקביל סיימו היום הרשויות לפנות את כל הגופות ממלון "טאג' מאהל" בן 565 החדרים.

 

הצעת ההתפטרות של ראש המדינה מצטרפת להתפטרותו של שר הפנים שיברג' פאטיל, התפטרותו של היועץ לביטחון לאומי ולהודעתו של ראש הממשלה מנמוהן סינג על חיזוק משמעותי שבכוונתו להוביל ביכולות הלוחמה בטרור של הודו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
המחבל שנעצר
צילום: AFP
טקסי זיכרון במומבאי
צילום: רויטרס
רייס: מבחן חשוב לפקיסטן
צילום: AP
מומלצים