שתף קטע נבחר

צילום: AP

חמאס: האויב מתחיל להתקרב למלכודת

הזרוע הצבאית של הארגון, גדודי עז א-דין אל קסאם, מאיימת בעקבות תחילת המבצע הקרקעי של צה"ל: "האויב ישלם על הפעולה הקרקעית, אנשינו יילחמו עד טיפת הדם האחרונה. הכנו מאות מתאבדים שנועדו להרוג ולקחת בשבי חיילים"

צה"ל נכנס לרצועה, חמאס מסרב להיכנע. עם תחילת הפעולה הקרקעית, החריפה הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל קסאם, את איומיה: "האויב הציוני ישלם מחיר כבד על פעולתו הקרקעית, הוא מתחיל להתקרב למלכודת שטמנו לו", נמסר מהזרוע הצבאית.

 

הם הוסיפו: "אנשינו יילחמו עד טיפת הדם האחרונה ולא ייכנעו. הכנו מאות מתאבדים שנועדו להרוג ולקחת בשבי עשרות חיילים המשתתפים בפעילות הקרקעית".

 

מבצע "עופרת יצוקה" - עדכונים אחרונים:

 

דוברי החמאס, איסמעיל רדואן ופאוזי ברהום, הבטיחו בנאום טלוויזיוני בארצות הברית כי הפלסטינים והארגונים ימשיכו להילחם ויגבו מחיר כבד מ"הכיבוש הישראלי". "מאמצי הכיבוש לפגוע במוראל של הציבור הפלסטיני לא הצליחו", אמר רדואן, שהזהיר את הציבור הפלסטיני מה"דיסאינפורמציה הציונית", לטענתו.

 

רדואן קרא לציבור הפלסטיני כי "עליכם להישמע רק להוראות ולהודעות של הנהגתכם הנאמנה ואנו מבטיחים לכם שאנו קרבים לניצחון. זה יום הכבוד, הגבורה והניצחון. היום אנו קרובים לניצחון. הטילים שלכם, שחדרו את עורף האויב, יחדרו גם את הטנקים שלו ואת החיילים שלו, ואנו מבטיחים לכם כי מי שמאמין באללה וסומך עליו, סופו לנצח".

 

"אנו מבטיחים לכם כי עוד ניפגש בראש מורם במסגד אל-אקצה כד לחגוג את הניצחון", הוסיף הדובר. "היו בטוחים כי גם בעת המצוקה אתם יכולים לסמוך עלינו כי חמאס והזרוע הצבאית שלה במצב טוב. אנו ממשיכים בדרכנו על פי ההבטחה שגזרנו על עצמנו עם אללה לא לוותר ולא להיכנע. נמשיך להילחם על בסיס האימרה 'חיים בכבוד או במוות שיכעיס את האויב'".

 

רדואן קרא להמונים בעולם הערבי לרדת לרחובות כדי למחות נגד הלחצים והמצור שנכפו על עמנו וידרשו את פתיחת המעברים ואת הסרת המצור. בפנייה לישראל אומר: "אנו אומרים לאויב - אתם תובסו. הלב שלכם יישרף וכבודכם יושפל ברצפה. הלוחמים שלנו מחכים לכם, הם נשבעו למות כשאהידים. בליבם האמונה והנחישות וידם הנשק שמחכה לכם. בעזרת אללה עזה תהפוך בית קברת לחייליכם".

 

הפעולה הקרקעית החלה, לאחר ירי ארטילרי כבד ואחרי שחיל האוויר תקף היום 40 יעדים ברצועה, בהם גם נקודת השיגור בשכונת סג'עיה, שממנה נורו רקטות לאשדוד, מתקן אימונים ומנהרה. חיל הים תקף את מפקדת המודיעין הכללי במחנה הפליטים שאטי. בירי נפגעו קציני שטח של הזרוע הצבאית בחמאס.

 

חיל האוויר תקף כלי רכב בחאן יונס, שבו נסעו מוחמד מערוף, קצין מהמערך הקרקעי של החמאס, ופעיל נוסף. השניים נהרגו. בבוקר נהרג מג"ד בחמאס. משעות הבוקר הותקפו כ-40 יעדים,. מאז תחילת המבצע, פגע חיל האוויר ביותר מ-800 יעדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים