שתף קטע נבחר

צילום: AFP

אסד: להפסיק את המבצע - וגם את ירי הרקטות

בראיון שהעניק לרשת BBC דרש לראשונה נשיא סוריה מחמאס להפסיק את הירי לעבר ישראל - ותבע מישראל להפסיק את המבצע הצבאי ברצועת עזה. הוא טען כי יש להפסיק את הברחות הנשק לרצועה ממצרים, אך התנגד לדרישת ישראל להציב את הפסקת ההברחות כתנאי להפסקת אש

נשיא סוריה בשאר אל-אסד קרא לישראל להפסיק לאלתר את המבצע הצבאי בעזה - אך דרש במקביל מחמאס להפסיק את ירי הרקטות לעבר דרום ישראל.

 

עופרת יצוקה - עדכונים אחרונים:

 

בראיון שהעניק לתאגיד השידור הבריטי BBC הזהיר אסד כי המבצע הצבאי של ישראל בעזה ילבה את הקיצונות בעולם הערבי והמוסלמי. "השפעתה של המלחמה מסוכנת יותר מאשר המלחמה עצמה. היא מניחה את הזרעים לקיצונות ולטרור באזור כולו", אמר נשיא סוריה בראיון שהעניק היום (ד').

 

אסד האשים את ישראל באי-כיבוד הסכם הרגיעה שתוקפו פג בדצמבר האחרון וטען כי עליה מוטלת האחריות להפסיק "לרצוח" פלסטינים, ולסיים את המצור על עזה. הוא טען כי ארצו, שמארחת בכירים בהנהגת ארגון חמאס, עושה כל שביכולתה כדי להביא להפסקת אש בלחימה.

 

בראיון, הביע אסד תמיכה בהפסקת הברחת הנשק לרצועת עזה ממצרים - התנאי שהציבה ישראל להפסקת אש - אך טען כי מדובר בחלק מ"פתרון נרחב יותר" לסכסוך במזרח התיכון, שאינו תנאי להפסקת אש בלחימה.

 

היום אמרו גורמים פלסטינים בעזה כי מניין ההרוגים ברצועה מאז שהחלה ישראל במבצע חצה את קו ה-1000. קרוב לשליש מתוכם הינם ילדים. מאז שהחל המבצע נהרגו 13 ישראלים - 10 חיילים ושלושה אזרחים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסד. דרש משני הצדדים להפסיק
צילום: רויטרס
מומלצים