שתף קטע נבחר

מנהלי אתר אינטרנט הורשעו בהטעיית צרכנים

עם מנהלי האתר "בסט פור יו" הורשעו גם מנהלים בחברת המחשבים קוויקנט. ביהמ"ש: הנאשמים הציעו סחורה למכירה בידיעה שאין אפשרות מעשית לספק אותה לצרכנים. הדומיין "בסט פור יו" נמצא היום בבעלות חדשה, שאין לה קשר עם הנאשמים

בית-משפט השלום בראשון-לציון הרשיע את אתר האינטרנט "בסט פור יו" ואת ספקית המחשבים, חברת קוויקנט, וכן את מנהלי שתי החברות - בעבירות של הטעייה בנסיבות מחמירות. מדובר באחת העבירות החמורות ביותר לפי חוק הגנת הצרכן. הדומיין "בסט פור יו" נרכש על ידי חברה חדשה, שמפעילה אתר בשם זה, ואין לה קשר עם הנאשמים.

 

נוסף על כך הורשעו הנאשמים גם בעבירה של אי-ביטול עסקה במכר מרחוק.

 

 

השופט אברהם היימן קבע בהכרעת הדין התקדימית, כי הנאשמים הציעו סחורה למכירה באתר האינטרנט, בידיעה שאין אפשרות מעשית לספק אותה לצרכנים. בית-המשפט קבע כי הנאשמים ידעו שאין במלאי מוצרים לספק לצרכנים ששילמו בעבורם.

 

צרכנים שהתלוננו במשרד התמ"ת סיפרו כי בעלי החברה והאתר התחמקו מלספק את המוצרים, לא הסכימו לזכות אותם בסכומים ששילמו, והתעלמו מפניותיהם.

 

במשך המשפט הנאשמים ניסו להטיל את האשמה על חברות כרטיס האשראי, וטענו כי לא הועברו אליהם סכומי הכסף מחברות האשראי שחייבו את הצרכנים, ולכן לא סיפקו את הסחורה.

 

בית-המשפט קבע כי חובת הנאשמים היתה לספק את הסחורה עם כמות המלאי שהיתה בידם, וממילא היו יכולים לעמוד בדרישת הצרכנים ולספק את הסחורה. גזר הדין יינתן בפברואר.

 

בהכנת הידיעה השתתפה אורנה יפת
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: ויז'ואל/פוטוס
אילוסטרציה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים