שתף קטע נבחר

אולמרט רמז: שחרור שליט ייתכן גם אחרי תקופתי

בימי הכרעה סביב גורל החייל השבוי, ראש הממשלה מבקש לצנן אופטימיות: "אני מקווה שהדברים יסתיימו תוך זמן קצר, אבל גם אם לא - היסודות שבנינו יסייעו"

הנמכת ציפיות באשר לעסקה בזמן הקרוב? בעוד הדיווחים על עסקה מתקרבת לשחרורו של גלעד שליט מתרבים לקראת תום כהונת ממשלת אולמרט, התבטא ראש הממשלה בזהירות יתרה: "אני מקווה שהדברים יסתיימו תוך זמן קצר, אבל גם אם זה לא יושלם בתקופת כהונתי, היסודות שבנינו יסייעו בשחרורו", אמר היום (ג').

 

ראש הממשלה דיבר בעת סיור באתרים ארכיאולוגיים בירושלים העתיקה ובכותל המערבי. "פעלתי בעניין שליט במשך שלוש השנים האחרונות, הייתי מעורב בכל ניואנס ולא חדלתי לחלום על הרגע שהוא ישוב. בלשכתי תלויה תמונה שלו, אני מביט בו בכל יום וחושב עליו.


אולמרט בסיור. העתיד מעורפל (צילום: עמוס בן-גרשום, לע"מ)

 

"שאלת שליט עומדת על סדר היום, העמדה שלנו, שמעולם לא השתנתה, היא שאנחנו מדברים קודם על גלעד שליט ורק לאחר מכן נוכל לדון בנושא המעברים ושיקום רצועת עזה.

 הדברים יידונו בקבינט ואני בטוח שהוא יקבל החלטות נכונות", הדגיש שוב ראש הממשלה.

 

אולמרט התייחס גם לפרסומים שלפיהם מצרים מבקרת את התנהלות ישראל בעניין הסכם הפסקת האש עם חמאס, עקב דחיית ההכרעה בשל כריכת סוגיית שליט לרגיעה: "לא שמעתי דברי ביקורת מהנשיא המצרי מובארק. אנחנו מעריכים את מאמצי מצרים למנוע הברחות אמצעי לחימה לעזה כדי להביא לשקט שימנע מתושבי הדרום להיחשף לירי בלתי פוסק. יש הבנה שהמצרים עושים הכל כדי לסייע במניעת הברחות ממצרים לרצועת עזה", אמר.

 

ביום בו יצא השתלח השר אבי דיכטר בחריפות בממלכה הירדנית, על רקע האפשרות שהפרלמנט שם יפעל נגד ישראל בעקבות מבצע "עופרת יצוקה" - אמר אולמרט כי "קראתי בעיתון שהמקסימום שהם יכולים לעשות זה להגיש תלונה. אנחנו רגילים לתלונות ולא מתרגשים מהן".

 

בעניין הסוגיות הפוליטיות בישראל שמר אולמרט על עמימות, בהתאם לבקשתה של יו"ר קדימה, ציפי לבני. לדברי ראש הממשלה, "כשאני מבקר בכותל ובחפירות שחושפות את הרבדים העמוקים בהיסטוריה של העם היהודי, אני לא חושב על פלונטרים פוליטיים. אני בעד ממשלה יציבה".

 

בנושא המשבר הכלכלי והחרפת מגמת הפיטורים - שרשמה שיא חודשי חדש - אמר אולמרט כי "המשבר הכלכלי הוא לא תוצרת ישראלית, הוא מכה בנו קשה אך פחות מאשר במקומות אחרים. המדיניות שנקטנו בשנים האחרונות הוכיחה את עצמה. בעניין האבטלה נעשות פעולות כדי לבלום את המשך המשבר וגם הפעולות שנעשו עד עכשיו, הוכיחו את עצמן".

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 968 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט בכותל, היום
צילום :עמוס בן-גרשום , לע"מ
צילום: נועם רותם
גלעד שליט. 968 ימים בשבי
צילום: נועם רותם
מומלצים