שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  שלום רבי נחמן, באתי מרחוק

  "אני לא חושבת שהמסע הזה יהפוך אותי למגה-דוסית, אבל מאמינה שאחזור רוחנית יותר". הילה ניסן סיימה קשר זוגי, ויוצאת הלילה למסע קצר באומן. האם תחזור שונה? הצטרפו אליה

  לפני כחמישה חודשים הכרתי בחור מקסים. סוף סוף, אחרי דייטים כושלים ושממון רגשי הרגשתי שמצאתי את האחד שלי, אחד שאני יכולה לדבר איתו על הכל. בחור עם ברק בעיניים, אופטימי ומחוייך. דתי מצד אחד ומצד שני, פתוח לקבל מהעולם וממש כמוני-יציר כלאיים של המפגש בין הכיפה הסרוגה לעולם החילוני. כולם תמיד אומרים שכשזה האחד שלך אז את מרגישה את זה מבפנים ואני גיליתי שהמציאות לא פשוטה כפי שציירו לי. הקשר היה מסובך מסיבות שונות והתקוות הרבות שתליתי בנו התנפצו לרסיסים קטנים.

   

  זוגיות נוספת רוויה בציפיות כשלה. בחור, שסוף סוף הצלחתי להכניס לחיי, נמצא עכשיו רחוק. אי שם בירושלים.

   

  פרידות מביאות אותי למחשבות על החיים ולכן בתוך הסבך הרגשי עלו בי תהיות נוספות לגבי מקומי וייעודי בחיים, חלקי בתוך עם ישראל וכמובן שלא ניתן לנתק את כל השאלות המהותיות מהקשר עם הקב"ה וציפיותיו ממני. כך אני בתהליך של חיפוש עצמי כבר יותר מחודש. חיפוש ללא מוצא.

   

  בשבוע שעבר, אבא שלי זרק לעברי שביום שלישי הקרוב חל ז' באדר, יום הולדתו ופטירתו של משה רבינו ויש 'עניין גדול' לנסוע לאומן כיוון שבנשמתו של רבי נחמן קיים ניצוץ מנשמתו של משה רבינו. סיבה מספיק טובה לנסוע לאומן.

   

  אבא בעצמו חזר מאומן לאחר ראש-השנה האחרון ודרכו כל הבית מחובר לרבי נחמן. אי אפשר לפספס את הספרים הפזורים ברחבי הבית: ליקוטי מוהר"ן, שבחי מוהר"ן, שיחות הר"ן ומשיבת נפש. למען האמת, מעטות הפעמים שפתחתי בספריו של רבינו. מאחר שגדלתי על ברכי הציונות הדתית, אם כבר אני משקיעה מזמני אעדיף ללמוד מספרים של 'מישהו משלנו'.

   

  ובכל זאת, חשבתי לעצמי שזה בעצם רעיון לא רע בכלל לטוס ל"ציון" של רבי נחמן מאומן. העיתוי הוא אפילו מושלם.

   

  מדי שנה טסים לאומן עשרות אלפים של יהודים.בין אם אתה חסיד נלהב של תורתו של רבי נחמן ובין אם אתה מתנגד לה בנחרצות, על דבר אחד לא ניתן לערער - מי שמבקר באומן חוזר לארץ מואר, אדם משודרג.

   

  בלי אינטרנט וסלולרי

  אם עד היום צעירים טסו לחפש את עצמם בהודו או לחפש את מה שכולם מחפשים בהודו, החלטתי אני שזהו הזמן למצוא את מה שרבים מצאו אי שם באוקראינה הקרה והרחוקה. הלילה אנחת בקייב יחד עם קבוצה של נשים צמאות לחוויה רוחנית.

   

  התכנון לימי המסע הוא ארבעה ימים של תפילות, תקוות, הדלקת נרות,

   בכי ושמחה בניתוק מוחלט מהשגרה והמציאות: בלי אינטרנט, פלאפון, מוסיקה, ספרים או כל דבר שיסיט אותי מהמטרה שלשמה אני טסה: להתייחד במחשבות ובמילים מול הבורא ואולי גם להבין מספר דברים עלי ועל העולם. אני בטוחה שהמסע הקצרצר הזה ישפר את איכות הקשר שלי עם הקב"ה. רבי נחמן יהיה לי למליץ יושר, אני טסה עד אליו כדי לבקש ממנו טובה קטנה - שיסדר לי פגישה דחופה עם הקב"ה אונ-ליין, ללא מקטרגים כי יש לנו הרבה על מה לדבר. כי אני זקוקה לו כעת אולי יותר מנקודות זמן אחרות בחיי.

   

  אני לא חושבת שהמסע הרוחני הזה יהפוך אותי לחסידת ברסלב או למגה-דוסית אבל כן מאמינה שאני אחזור רוחנית יותר, בעלת כלים לראות את המציאות מעבר לחומריות שבה. זריקת הרוחניות באמצע החיים החומריים אולי גם תבטל ממני ספקות ותוכל לעזור לי למצא את הכיוון בתהליך החיפוש הפנימי.

   

  דבר אחד בטוח, מסע רוחני ככל שיהיה לא יוכל לספק לי את אותן התשובות האמיתיות שאוכל לקבל בסופו של דבר רק בהתמודדות עם החיים בשובי ארצה.

   

  שלום רבי נחמן. קוראים לי הילה ניסן, באתי מרחוק. המסע שלי מתחיל. 

   

  בשבוע הבא: חוויות מהמסע של הילה ניסן באומן 

  ועוד טורים של הילה ב-ynet:

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עלי קמחי
  להתראות ה"רווקיה"
  צילום: עלי קמחי
  צילום: רויטרס
  שלום אומן
  צילום: רויטרס
  מומלצים