שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מה עדיף: דיאטת פחמימות, חלבונים, או דלת שומן

  מחקר אמריקני מצא כי אין כל הבדל בין סוגי הדיאטות השונות. מה שכן עשה את ההבדל הוא כמות הקלוריות היומית שנצרכה

  אז מה עדיף - דיאטת פחמימות, דיאטת חלבונים, דיאטה דלת שומן? חוקרים אמריקנים מצאו כי הפרמטר החשוב ביותר בתהליך ההרזיה הוא כמות הקלוריות היומית. המחקר החדש פורסם בגליון החדש של כתב העת New England Journal.

   

  החוקרים מבית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת הארוורד בדקו במשך שנתיים 811 מתנדבים כבדי משקל. הנחקרים חולקו לאחת מארבע קבוצות הרזיה: עתירת פחמימות, עתירת חלבון, עתירת שומן ומשולבת. התפריטים היו מבוססים על דיאטות פופולריות.

   

  בהתאם לסוג הדיאטה, המשתתפים אכלו מגוון רחב של פחמימות, שומנים וחלבונים שהגיעו ממזונות בריאות כמו שמן זית ופסטה. מידי יום צרכו המשתתפים בממוצע כ-750 קלוריות פחות מהתפריט הרגיל. כך למשל, גבר שצרך 2,800 קלוריות ליממה, קיבל תפריט בן 2,000 קלוריות.

   

  רוב המשתתפים הראו ירידה דרמטית במשקל לאחר שישה חודשים, והשילו ממשקלם בממוצע כ-6 קילוגרמים. רבים מהמשתתפים העלו במשקלם שנה

  אחר כך, אולם 15% מהנבדקים הצליחו לרזות כ-10% ממשקל גופם.

   

  במהלך המחקר לא היו הבדלים משמעותיים במידת הרעב או שביעות הרצון בין ארבע הקבוצות. הנבדקים השתתפו בפגישות אישיות עם דיאטניים שהדריכו אותם, ובקבוצות בהן שיתפו את חבריהם בחוויות ההרזיה. אלה שהקפידו על השתתפות בפגישות, הצליחו להשיג את הירידה הגדולה ביותר במשקל.

   

  "המפתח האמיתי להרזיה הוא הקלוריות", אמרה ראש צוות החוקרים, סאקס, "לא תכולת השומן, לא תכולת הפחמימות. רק הקלוריות הן שמשנות באמת. אין הבדל משמעותי בין הדיאטות עצמן".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  זה ירד אם תורידי את הקלוריות
  צילום: Getyimages Imagebank
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים